Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: m57d30 mocniejsze turbo

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    A czemu? Większe turbo więcej "pompuje"
    Turbina "pompuje" powietrze, ale nie "napompuje" paliwa.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No OK ale to już ECU powinien przewidzieć i podać większą dawkę, odczyt chyba z przepływki.

    Nie jestem ani mechanikiem ani nie zajmuje się tuningiem więc nie podważam Twojej opinii.

    Z tego co czytałem, poprawi się elastyczność jednostki, moment obr będzie lepszy na dole, a to wg mnie na seryjnym sofcie wystarczy do sprawnego poruszania się po mieście.
    Ostatnio edytowane przez Bartos ; 18-06-2016 o 20:46

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    ECU ma zapisaną maksymalną dawkę paliwa jaką ma podać i zwiększona dawka powietrza tego nie zmieni pomimo odczytów z przepływomierza.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Chyba o mnie mowa ;)
    Spokojnie możesz wsadzić, ale z góry ostrzegam, że bez przekręcenia zmiennej geometrii nie dasz rady (czyli takiej bezpośrednio z poczatkowej E60 czy E53 lci). Samemu nie polecam robić tego zabiegu. Skontaktuj się z Krzyśkiem (Roger-Nysa), on może Ci sprzedać gotową do założenia 2260 (na zwykłym wirniku lub podwójnym - polecam ten drugi) i możesz pojeździć bez modyfikacji ECU przez jakiś czas. Będzie jeździć ciut lepiej jak na 2256, ale jej potencjał jest naprawdę fajny. Ciągnie w całym zakresie obrotów. Aha, przewody olejowe pasują.
    Jak będziesz zdecydowany na Rogera to powołaj się na mnie - to mój dobry kolega więc "coś" Ci to da :)

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    rorafalki, a czy jest przymus przekręcania geometrii, gdzieś czytałem że nie trzeba jeśli zastosuje się przewody olejowe z e60, przynajmniej w e39.
    Są jakieś minusy tej turbiny bez programu? idzie jeździć po mieście tak 50km/h czy w ogóle nie ciągnie?

    Ja może kiedyś bym kupił taką i założył, ale bez programu bo mój silnik raczej się nie nadaje/niepewny.

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    mnie Krzysiek kręcił geometrią żeby m.in. dopasować przewody olejowe, ale z tego co mówił nie tylko po to - ale szczegółów nie znam
    fakt, że tylko testowo jeździłem na samej turbinie w Nysie, ale fajniej było niż na 2256, choć wielkiego przeskoku nie było
    jak to się nie nadaje silnik? to doprowadź go do stanu zerowego i modyfikuj :)

    PS jak ktoś nie widział to tak mniej więcej jedzie - zrobiłem tylko jedna próbę, ale prawdziwe oblicze pokazuje przy wyższych prędkościach (nagram i wrzucę)
    https://www.youtube.com/watch?v=mHDWo8RxkiY

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    106
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Warszawa
    ooo, super temat, akurat też on mnie interesuje. pisałem do roger'a, ok 2k za wszystko + dojazd bym musiał liczyć, chwilowo mam sporo wydatków, więc odpada, a turbo muszę zmienić, więc spróbuję kupić u niego samą turbinę. rora, pozwól, ze na Ciebie i ja się powołam

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Kupiłem z lekko szukającym silnikiem. I że względu na ten stukot nic nie modyfikuje. Ogarnięty mechaników w promieniu 100km brak. Na innych forach ludzie też mają ten problem i nawet jeden gość rozegrał silnik w mak i powierzył i nie znalazł przyczyny. Są teorie ale żadna się nie sprawdza. Silnik pali jeździ i nie dymu wcale więc tak jeżdżę już 4 lata.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Kupiłem z lekko szukającym silnikiem. I że względu na ten stukot nic nie modyfikuje. Ogarnięty mechaników w promieniu 100km brak. Na innych forach ludzie też mają ten problem i nawet jeden gość rozegrał silnik w mak i powierzył i nie znalazł przyczyny. Są teorie ale żadna się nie sprawdza. Silnik pali jeździ i nie dymu wcale więc tak jeżdżę już 4 lata.
    A o czym dokładnie mowisz co stuka ?

    Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. e38 m57d30 brak mocy błąd 7728
    Przez macix w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-05-2016, 15:04
  2. [elektryka] M57D30 wymiana aku; jaki powinien być prąd rozruchu?
    Przez Ronin w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 13:49
  3. [zawieszenie] Mocniejsze tylne sprężyny
    Przez slaw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 09:00
  4. [silnik] wymiana oleju w silniku M57D30
    Przez Ronin w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 20:47
  5. turbo
    Przez Ramzes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 11:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •