Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Mieszanie oleju do asb

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    61
    BMW
    phaeton
    Skąd
    łódzkie

    Mieszanie oleju do asb

    Niestety odciągasie wizyta mojej buni u mechanika. Skrzynie czasami lekko czuć przy zmianie i pomyślałem żeby sprawdzic poziom oleju i ewentualnie zrobić dolewke. I teraz pytanko, czy moge kupić olej zf lub ravenol i dolać? Nic sie nie stanie jezeli w skrzyni jest inny olej?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Przypuszczam, że nie wiesz co jest w skrzyni, więc ja Ci zdecydowanie odradzam. Ja bym na Twoim miejscu wymienił cały olej, bo pewnie tego jeszcze nie robiłeś, skoro nie wiesz co tam pływa. Jeśli są ubytki, to na pewno miska lekko cieknie - typowy przypadek dla e65, a wtedy nie uchronisz się przed wymianą miski na nową.

    Jak lekko podszaprpuje, to po wymianie, resecie ustawień w ECU i przeprowadzeniu pełnego procesu adaptacji skrzyni we właściwy sposób (patrz: następne zdanie), automat znowu zacznie płynnie pracować. W poście #5 od cursora masz link, w którym znajdziesz szczegóły: http://7er.pl/showthread.php/47520-Adaptacja-skrzyni

    Widzę, że dołączyłeś w maju. Jeśli nie czytałeś wcześniej o tych skrzyniach, to lekkie niepłynności raz na jakiś czas to cecha charakterystyczna tych przekładni.

    Polecam Ci przestudiować też ten temat: http://7er.pl/showthread.php/23391-M...w-e65-i-innych
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 18-06-2016 o 10:51

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Kolega wyżej dobrze radzi, ale jeśli chodzi konkretnie o Twoje pytanie, tak można mieszać oleje również przekładniowe.

    Każda wymiana statyczna w BMW to mieszanie olejów, bo z konwertera się nie spuści. Jeżeli ktoś nie ma długo auta to zawsze jest to mieszanie nieznanych olejów przekładniowych w stosunku mniej więcej pół na pół.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Kolega wyżej dobrze radzi, ale jeśli chodzi konkretnie o Twoje pytanie, tak można mieszać oleje również przekładniowe.

    Każda wymiana statyczna w BMW to mieszanie olejów, bo z konwertera się nie spuści. Jeżeli ktoś nie ma długo auta to zawsze jest to mieszanie nieznanych olejów przekładniowych w stosunku mniej więcej pół na pół.
    Słuszna uwaga. Ja wlałem w swoją 6l, a układ ma coś pod 10l. Sebek jednak zrobił jakąś instrukcję z odkręceniem mechatronika i wylewa się prawie cała zawartość skrzyni (chłopaki uzupełniali ponad 9l oleju). Następnym razem będę musiał i u siebie tak zrobić, łącznie z zestawem naprawczym mechatronika.

    W internecie widziałem, że niektórzy robią tak, że kupują więcej oleju, spuszczają stary z korka bez odkręcania miski, uzupełniają kilka litrów nowego, załączają D i skaczą kilka biegów w górę, ponownie spuszczają zawartość i uzupełniają ponownie już z montażem nowej miski.

    Wymiana dynamiczna też nie wymienia pełnego oleju. Olej stary miesza się z nowym (w końcu ciecz). Wizualnym przykładem jest taka próba: masz szklankę coli i teraz spróbuj ją wypełnić czystą wodą na zasadzie dynamicznej wymiany. Jasne jest, że czysta woda nie przepchnie coli, tylko się z nią wymiesza. Trzeba byłoby sporo wody przepompować, żeby powstał w miarę czysty roztwór. Stąd ja nieco sceptycznie podchodzę do wymiany dynamicznej.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 18-06-2016 o 18:16

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    61
    BMW
    phaeton
    Skąd
    łódzkie
    Nie no, spokojnie. Jestem umowiony do mechanika miedzy innymi na wymiane oleju w skrzyni. Mam zakupiony zestaw z miską i ravenolem. Pomyślałem tylko, żeby może spróbować z dolewką poki mechanik czssu nie znajdzie.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Co dokładnie Ci się dzieje ze skrzynią? Chodzi tylko o to, że lekko czuć zmiany biegów, czy kopniaki?
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-06-2016 o 09:25

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    61
    BMW
    phaeton
    Skąd
    łódzkie
    Czuc lekko 1 i 2 i czasami 3 a czasami mocniej kopnie na 1 i 2. Mechanik od automatow mowi, że mozna dolac oleju jak jest mało ale tak czy siak wymienie całość tulko na termin czekam. To moge sprawdzic poziom i jak jest mało to dolać revanola?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez ziemba12345 Zobacz posta
    Czuc lekko 1 i 2 i czasami 3 a czasami mocniej kopnie na 1 i 2. Mechanik od automatow mowi, że mozna dolac oleju jak jest mało ale tak czy siak wymienie całość tulko na termin czekam. To moge sprawdzic poziom i jak jest mało to dolać revanola?
    Jaki masz silnik? W podpisie masz phaetona więc ciężko się domyślić :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    61
    BMW
    phaeton
    Skąd
    łódzkie
    Heh, zapomniałem zmienić😊
    E65 750li.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Robiłeś ten trik z pedałem gazu ?

Podobne wątki

  1. Wymiana statyczna oleju w asb
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 20:18
  2. [elektronika] temperatura oleju ASB 6HP26
    Przez miro w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 20:11
  3. po wymianie oleju w ASB........
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 10:04
  4. wymiana oleju w ASB
    Przez sylwek7 w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 20:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •