Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Fotele komfort e65.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Mi chodziło o to ze fotele przed litrowe i poliftowe maja inne maty zajętości i jeżeli założyć przed lifty do polifta będziesz miał alarm airbag. Zeby uniknąć tego jak masz przedlifta poszukaj jakichś przedliftowych w dobrym stanie koniecznie z modułami najlepiej napisz do lysy106 ja od niego brałem i ostatnio pisał ze ma kolejny komplet. Jeżeli użyjesz foteli z modułami i swój własny moduł airbag plus napinacze powinno byc plug play.
    Ja wymieniłem sporty bez grzania na full komforty mam wersje angielska a fotele są europejskie w dodatku przedliftowe do polifta wszystko bylo plug play. Tylko maty są inne i musiałem wykodowac mate po zabiegu wszystko śmiga jak należy.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Chodzi o napędy lusterek zewnętrznych. Fotele komfort mają pamięć położeń. Łącznie z położeniem foteli, zapamiętywane są położenia lusterek zewnętrznych. Jeśli napędy lusterek są bez pamięci to pojawiają się błędy uszkodzonych napędów .Nie zagłębiałem się w detale napinaczy,ale u siebie musiałem wymienić na te z obsługą foteli komfort ,bo występowały błędy. (W ETK te napinacze występują pod różnymi numerami)
    Fotele od anglika będą ok pod warunkiem,że przełożymy wiązki z lewej na prawą stronę i odwrotnie.
    Znalezienie dobrych foteli przedliftowych to przysłowiowa mission impossible . Stelaż siedziska foteli jest tak zaprojektowany / wykonany/,że z upływem"kilometrów" cienka jak na żyletce blacha rozdziera się jak papier i siedzisko opada w dół. Na dodatek nie ma tego jak naprawić. Kto rozbierał taki fotel ten wie o czym piszę.
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 20-06-2016 o 20:33

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    lysy ma czarne fotele.
    Ja już kupiłem komplecik z e65 745D 2008rok, albo kupie emulatory, albo wykoduje, albo zrobie frankensztajny z moich wezmę maty.
    Pochwalę się fotorelacją obszerną z montażu i prób kodowania.
    Znacie jakiegoś specjaliste co by przez skejpa, lub teamvieviera coś mógł pomóc?

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice

    Post

    Czy fotele mają dedykowane do foteli komfort moduły i napinacze pasów?

  5. #15
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,443
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez LogiHuś Zobacz posta
    lysy ma czarne fotele.
    Ja już kupiłem komplecik z e65 745D 2008rok, albo kupie emulatory, albo wykoduje, albo zrobie frankensztajny z moich wezmę maty.
    [...]
    Jeżeli maty różnią się tylko parametrami, ale kształty mają takie same, to powinno się udać. Ja ostatnio wymieniałem u siebie matę i okazuje się, że da się to zrobić bez prucia skóry. Robi się to raczej na zasadzie ściągania skalpu z fotela :)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Z wiązkami od Anglików to nie prawda nic nie trzeba zmieniać. Wystarczy dodać odpowiedni fa i przekodować fotele do auta.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    Z wiązkami od Anglików to nie prawda nic nie trzeba zmieniać. Wystarczy dodać odpowiedni fa i przekodować fotele do auta.
    Mam w zadku udowadnianie czegokolwiek, więc i Ty też możesz zostać przy swoim -tak będzie lepiej.Każdy tylko mądry w gębie i za monitorem swojego komputerka..

    Poniżej na temat wiązek przewodów foteli komfort tak wypowiada się katalog ETK:

    Fotel przedni prawy dla wersji angielskiej numer :................ 61 12 6 916 027
    Fotel przedni prawy dla kierownicy po lewej stronie numer : 61 12 6 916 033

    A teraz wytłumacz sensownie wszystkim dlaczego w/g ETK są dwa różne okablowania dla prawej strony foteli przednich .Inne dla UK a inne dla pozostałej części Europy.Tylko nie pisz,że ty to zrobiłeś i działa (więc w BMW są głupsi od Ciebie..)

    Sprawa druga to coś co nazywasz " przekodowanie foteli do auta". Miejsce sterownika fotela (prawa lub lewa strona) określa się podczas programowania a nie kodowania. Byc moze wskazanie miejsca instalacji sterownika prtzed programowaniem zastepuje jego kodowanie,Tego nie sprawdzałem. Takiego wyboru trzeba dokonać w WinKfp lub Isty P przed rozpoczęciem programowania SM6065. Zmontowanie wszystkiego poprzez, jak tu niektórzy piszą "plug & play" w kontekście tego co powyżej też wygląda raczej blado..
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 20-06-2016 o 22:15

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez Replay 1999 Zobacz posta
    Mam w zadku udowadnianie czegokolwiek,więc i Ty też możesz zostać przy swoim -tak będzie lepiej.Każdy tylko mądry w gębie i za monitorem swojego komputerka..

    Poniżej na temat wiązek przewodów foteli komfort tak opisuje to katalog ETK:

    Fotel przedni prawy dla wersji angielskiej numer :................ 61 12 6 916 027
    Fotel przedni prawy dla kierownicy po lewej stronie numer : 61 12 6 916 033

    A teraz wypowiedz się sensownie dlaczego w/g ETK są dwa różne okablowania dla prawej strony foteli przednich .Inne dla UK a inne dla pozostałej części europy

    Sprawa druga to coś co nazywasz " przekodowanie foteli do auta". Miejsce sterownika fotela (prawa lub lewa strona) określa się podczas programowania a nie kodowania. Takiego wyboru trzeba dokonać przed użyciem WinKfp lub Isty P przed rozpoczęciem programowania.
    Ok to wytłumacz mi jedno kupiłem fotele europejskie a mam auto angielskie zamontowałem bez przekładania czegokolwiek i nie mam jakichkolwiek problemów z pamięcią foteli, lusterek, po wyciągnięciu kluczyka boczki w fotelu kierowcy sie składają. Wiec nie jestem tylko madry w gębie bo akurat przerabiałem zabieg i wiem co i jak.
    Po zamontowaniu foteli działało wszystko oprócz składania boczków ponieważ po wyciągnięciu kluczyka składały sie pasażera( europejskie kierowcy). Zmieniłem klucze fa z foteli sportowych na komforty przekodowalem moduły foteli do wyposażenia auta i wszystko działa. Uzywałem tylko ncsa.
    Nie jestem teoretykiem poprostu znam temat bo przerabiałem go.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Replay 1999 Zobacz posta
    Czy fotele mają dedykowane do foteli komfort moduły i napinacze pasów?
    Kupiłem całe fotele, z napinaczami i z modułami, z całym kompletem.
    Fotele, 5 skrzyneczek, 4 panele przełączników.

    A ta mata to czym się różni?
    Wtyczka chyba ta sama, bo emulator nie ma podziału na przed LCI i LCI, dokodowanie zagłówków aktywnych ktoś przerabiał?\

    Na realoem napinacze są takie same w moim 2004rok 10miesiąc i w tym LCI z którego mam fotele, a maty nie mogę znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez LogiHuś ; 20-06-2016 o 22:21

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Aktywne zagłówki (pirotechniczne) są integralną częścią foteli komfortowych ,więc ich się oddzielnie nie koduje .Wystarczy dopisać komforty do klucza i zakodować auto.

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Fotele komfort doposażenie!!!!
    Przez lysy106 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 13-02-2017, 14:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •