Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: FLA (automatyczne światła drogowe) - jak aktywować i jak to dokładnie działa?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post FLA (automatyczne światła drogowe) - jak aktywować i jak to dokładnie działa?

    Mam na wyposażeniu coś takiego, jak FLA. Podobno jest to automatyczne przełączanie się świateł mijania na drogowe i na odwrót. Niestety nie bardzo wiem jak to aktywować. W instrukcji też nic nie znalazłem (strona 94). Zna ktoś tą funkcję i jak się ją aktywuje/deaktywuje?

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Tego asystenta aktywuje się wajchą od świateł.
    Musisz ją pchnąć i na zegarach powinien pojawić się symbol świateł z literką A.

    Dokładałem coś takiego w swojej byłej e90. Szczerze mówiąc to o kant dupy to się nadaje.
    Nawet na prostych odcinkach drogi, na które jest ten system przeznaczony, różnie reagował i czasem kierowcy jadący z przeciwka "odwzajemniali" się błyskaniem drogowymi.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Z włączeniem to tak jak kolega wyżej napisał. Jeśli chodzi o działanie to u mnie działa to bardzo dobrze i nie mam żadnych opóźnień. Po zmroku korzystam z tego cały czas i zapominam o przełączaniu świateł. Bardzo przydatna funkcja przy szybko pokonywanych trasach w nocy.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Kumpel miał to w E63 650i i działało jak chciało. Mnie nie urzekło...
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Być może w e65 jest lepszy soft od tego.
    W e90 ten gadżet nie zawsze dawał radę.

    Prawdę mówiąc to BMW ma w tym przypadku kilka wymówek, które ograniczają szybkość/jakość działania tego ustrojstwa.
    - złe warunki pogodowe
    - zakręty lub wzniesienia/spadki drogi

    W moim przypadku niestety nawet przy dobrych warunkach pogodowych i na prostym odcinku autostrady, w nocy zdarzyło się zareagować za późno.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Macie rację - namierzyłem to. Trzeba jednak włączyć jeszcze pokrętło na światła automatyczne. Wtedy faktycznie po włączeniu długich pojawia się oznaczenie na desce rozdzielczej nie na środku, tylko po prawej stronie z literką "A".

    Ciekawy jestem jak w praktyce się to sprawdza. Kiedyś przypadkiem wyskoczył mi błąd, że sensor jest całkowicie, bądź częściowo przysłonięty, stąd namierzyłem tą funkcję. Później o niej zapomniałem, ale wczoraj coś mnie tchnęło, żeby rozkminić temat.

    Jak mówicie, że to słabo działa, to wyczyszczę jeszcze sensor i sprawdzę kiedyś w praktyce.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Macie rację - namierzyłem to. Trzeba jednak włączyć jeszcze pokrętło na światła automatyczne. Wtedy faktycznie po włączeniu długich pojawia się oznaczenie na desce rozdzielczej nie na środku, tylko po prawej stronie z literką "A".

    Ciekawy jestem jak w praktyce się to sprawdza. Kiedyś przypadkiem wyskoczył mi błąd, że sensor jest całkowicie, bądź częściowo przysłonięty, stąd namierzyłem tą funkcję. Później o niej zapomniałem, ale wczoraj coś mnie tchnęło, żeby rozkminić temat.

    Jak mówicie, że to słabo działa, to wyczyszczę jeszcze sensor i sprawdzę kiedyś w praktyce.
    Ja to mam w swojej i jestem mega zadowolony. Działa to doskonale nigdy nikt mi jeszcze nie mrugał że oślepiam. Dodam od siebie jest to bardzo precyzyjny system. Z obserwacji jak zacząłem to używać to sam bym światła zmieniał gdy nadjeżdża pojazd z przeciwka ale zawsze czekam aż same się zmienią. Dodam jeszcze że ten system nie tylko reaguje na nadjeżdżające pojazdy z przeciwka,on również działa doskonale gdy zbliżamy się do samochodu jadącego w naszym kierunku. Również światła zmieniają się na mijania gdy np. wjedziemy w obszar oświetlony.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-06-2015, 20:10
  2. [pozostale] Fabryczne Webasto - jak to działa? jak to wyłączyć? Instrukcje ?
    Przez Konrado w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 08:32
  3. [karoseria] Kierunki US- jak aktywować?
    Przez Jakub w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 16:17
  4. [elektronika] Alarm jak aktywować
    Przez adrespatryka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 15:21
  5. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •