Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 72

Wątek: BMW E38 3.0 V8 M60 ~ Brak mocy ~

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Da się też bez blokad to nie jest takie trudne a mam blokadę wału tylko interesuje mnie czy jest możliwość podmiany dwóch wałków dolot i wydech? Bo jeśli tak to pewnie tak jest w moim przypadku na lewej głowicy i w tym cały problem chyba, że się mylę i wałki inaczej nie podejdą

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Da się też bez blokad to nie jest takie trudne a mam blokadę wału, tylko interesuje mnie czy jest możliwość podmiany dwóch wałków dolot i wydech? Bo jeśli tak to pewnie tak jest w moim przypadku na lewej głowicy i w tym cały problem chyba, że się mylę i wałki inaczej nie podejdą

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    mogę potwierdzić że m60 pracuje prawidłowo na sondach NGK dedykowanych do tego modelu
    sławomir

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    Jeśli masz taką możliwość to pokaz jak wyglądają te dziurki na płaszczyznach na które zakłada się blokady.

  5. #35
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Tam nie ma dziurek na tych kwadracikach nie w tym silniku, sam doszedłem jak już ten rozrząd ustawić nikt tego nie podał nigdzie nawet w instrukcji ustawiania do tego auta nie ma, trzeba ustawić wałki literkami do góry E - ssący, A - wydechowy a w takiej pozycji krzywki pierwszego cylindra z lewej głowicy czyli 5 cylinder ma inaczej niż na schemacie tam jest tylko pokazane na prawą stronę pierwszy cylinder jak ustawić nie ma nic o lewym wałku, szkoda tylko, że nikt mi tego nie doradził ułatwiło by mi to że nie szukał bym wałków z lewej głowicy myślałem, że są źłe założone bo krzywki nie pasowały, a cały czas chodziło o te literki a nie o krzywki bo przestawiłem rozrząd inaczej dlatego nie pali chodzi cały czas o lewą głowicę teraz będę musiał znowu przestawić. Tak więc dla potomnych w M60 ustawia się na te literki wałki nimi do góry i wtedy płaszczyzny lub blokady w takich pozycjach. Podsumowując jestem na dobrej drodze szukania braku mocy tylko w tej sytuacji nie wiem jak był ustawiony rozrząd gdy pierwszy raz rozebrałem bo byłem przekonany, że jest źle.

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    Poszukam fotek z mojego reanimowania m60b30. Dopiero teraz to przeczytałem. Oryginalne blokady na ten silnik nie są pod kątem prostym - tzn. wałki nie są blokowane idealnie pod kątem 90st do płaszczyzny. Nie wiem jak się zachowuje silnik źle ustawiony (m60) ale myślę, że jest to niezły Meksyk.

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Ustawiłem dzisiaj rozrząd w betce z blokadami udało mi się pożyczyć uniwersalny komplet blokad do tych bmek tam było pod kątem 90 stopni, tak więc ustawiałem po wstępnym napięciu łańcucha przyrządem. Po ustawieniu odpaliłem, silnik pracuje równo, wcześniej też tak pracował przejechałem się i niestety dalej brak mocy... Zdaje się jakby na luzie silnik zdrowiej wkręcał teraz, albo tak się wydaje bo dawno nie odpalałem. Nie wiem co może dalej być może skrzynia automat? Gdy na postoju zmieniam biegi z R na D to jest takie szarpnięcie i pyknięcie jakby metaliczne, ale jak się jedzie niby skrzynia zmienia biegi, słychać tylko taki dziwny dźwięk jakby łańcuch czy coś :p ale to przez to chyba przez to że katy są puste. Przy silniku nic nie słychać, a sprawdziłem także pompę olejową bo śruby z niej pływały w misie :D wyregulowałem łańcuch poskręcałem wszystko na klej te cienkie śruby od rozbierania pompy co są z tyłu.
    Macie może jakieś pomysły czy to może być objaw że skrzynia pada? Brak mocy? Na luzie chodzi i wkręca zdrowo. I albo mi się wydaje albo auto tak ma że pali dopiero jak dobrze rozkręci silnik rozrusznik jakby długo ale od zawsze tak ma znaczy odkąd go mam z tym brakiem mocy.
    Ostatnio edytowane przez Goliniak ; 20-08-2016 o 16:47

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Czujnik wałka rozrządu sprawdzałeś?? Wału?? Obydwa ori?

  9. #39
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Czujnik wałka rozrządu nowy zamiennik delphi... ale ori przekładałem od kumpla nic nie dawało... Dzisiaj podpiąłem pod inpę i 0 błędów w skrzyni jak i w silniku. Myślałem, że może jakaś cewka odpinałem po kolei jest reakcja na wszystkie... Zrobiłem reset kompa mapek, bo po ustawieniu rozrządu nie robiłem jutro się przejadę zobaczę czy może troszkę lepiej. Niezła zagadka w tej betce.

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów

    Post

    Taka luźna sugestia... Może sprawdź czy hamulce Ci auta nie trzymają... Uszkodzona przepływka nie zawsze daje błąd a auto nie będzie jechało tak jak powinno. Jeszcze też bym pompę paliwa podmienił na inną bo może ciśnienia odpowiedniego nie daje. Na postoju może wystarczać ale pod obciążeniem już nie.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz1109 ; 22-08-2016 o 20:01

Podobne wątki

  1. [silnik] BMW E65 745d brak mocy przy większych prędkościach..... pomocy
    Przez romek_m57 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 19-06-2016, 20:09
  2. [silnik] Kompletny brak mocy bmw E65 735i
    Przez konrado001 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 00:32
  3. [silnik] Brak mocy w bmw e32 ?
    Przez dak79 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 14:07
  4. Brak mocy w e38.
    Przez Marynarz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 20:13
  5. [mechanika] BMW 730 brak mocy
    Przez kmieciu1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 09:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •