Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 72

Wątek: BMW E38 3.0 V8 M60 ~ Brak mocy ~

  1. #51
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    A takie mogą być objawy tego sprzęgła hydrokinetycznego, że mocy nie ma przez nie? Duży opór stawia?

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Raczej ślizga się, obroty są ale do przodu nie jedzie. Ciężki przypadek, taką zdechłą kupiłeś?
    Broń Masowego Wyprzedzania

  3. #53
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Tak taką kupiłem, ale nie ślizga się bo obroty rosną adekwatnie do prędkości nie jest tak że obroty idą a nie jedzie. Po prostu nie ma mocy dzisiaj rozmawiałem z majastrem, który robi tylko skrzynie i powiedział, że to pewnie coś z silnikiem, bo skrzynia jak biegi zmienia i nie ślizga to jest okej silnik musi ją pociągnąć bez problemu.

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Zostaje Ci przepływka i filtr paliwa, pompa paliwa, regulator ciśnienia paliwa no a przede wszystkim nowy wkład filtra powietrza, banalne sprawy ale trzeba to wykluczyć.

    LPG wytnij, pozaślepiaj oddaj biednym.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  5. #55
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość
    Właśnie pisałem wywód na temat możliwego braku powietrza ale kolega mnie uprzedził :-D

  6. #56
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Jeździłem nawet bez filtra powietrza nic to nie dało... Przepływkę odpinałem auto się robi do tego jeszcze dwa razy słabsze... Dzisiaj opuściłem wydechy bo było przypuszczenie, że są zapchane ale lipa i bez nich auto słabo się rozpędza. Więc aktualnie auto ma ogromne spalanie, nie ma mocy. Podsumowując co sprawdzałem:
    - Ustawiany rozrząd na blokadach
    - zmieniona lewa sonda gar 5 6 7 8
    - nowa odma
    - nowy czujnik wałka rozrządu firmy Delphi ( podmieniany na ori od sprawnej nie ma zmian )
    - dokręcona pompa oleju
    - puste katalizatory
    - sprawdzony olej w skrzyni automatycznej
    - nowe świece
    - sprawdzone przewody podciśnieniowe i wymienione który wydał się podejrzany
    - Podmieniany przepływomierz od sprawnej nie było różnicy
    - Zrobiona instalacja LPG, bo wcześniej nawet gazu nie było na niej też brak mocy czyli coś co steruje tym i tym... Nie pompa paliwa, nie regulator na listwie, nie wtryski...
    Aktualnie nie wiem czego dalej szukać auto jest strasznie zamulone brak mocy w dolnym zakresie obrotów. Dopiero w trybie sport na skrzyni przy 4-5 tyś obr trochę ożywa ale powinno być lepiej.
    Co może być przyczyną? Może coś z komputerem silnika?

  7. #57
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Mam jeszcze takie pytanie jaka powinna być odległość między kołem pasowym a czujnikiem wału? Bo na necie znalazłem zdjęcie i tam jest prawie na styk a z tego co u mnie pamiętam to jest większa szczelina jak na tym zdjęciu może to jest przyczyna
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1111.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	94.5 KB
ID:	8758

  8. #58
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów

    Post

    a sprawdzałeś mapy na kompie. moze są rozjechane w świat....??
    moze komputer ci świruje ktoś popieprzył w mapach i teraz błednie steruje motorem..
    zalewa ci go itd i nie daje mocy...
    pisząc o tym ze ma ogromne spalanie... ja bym sprawdził kompa najpierw... moze ktos cos majstorwał i zrąbał to... musiałbyś zrobić sobie adaptacje czy jakos tak to sie nazywa.. reset twardy żeby skasować to... ( jesli juz ktos o tym pisal przedemna to sorki.. nie wczytywałem sie w 6 stronicowe wywody ;) )

    sprawdz to najpierw zanim cos wiecej wymienisz...

    Taka moja sugestia.
    Ostatnio edytowane przez marcin8181 ; 28-08-2016 o 00:46

  9. #59
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Sprawdzę te mapy u jakiegoś elektryka, mam gazownika znajomego ale akurat na urlopie. Dzisiaj jeszcze zmniejszyłem tą szczelinę na czujniku wału taka podkładka która ma być pod czujnikiem wałka rozrządu była założona na wale stąd taka różnica w odległości od koła przełożyłem tak jak trzeba, ale dalej brak mocy :p Na zdjęciu nr 5
    http://www.realoem.com/bmw/enUS/show...diagId=12_0579

  10. #60
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Dzisiaj byłem u gazownika podpiął kompa i sprawdził mapy. I okazało się, że listwy gazu miały wtyczki pomieszane przez co mapa gazu wariowała po kablach doszliśmy jak mają być przepięte teraz nie czuć wcale zmiany na gaz wcześniej telepało silnikiem przy zmianie. Jeździłem jest na gazie trochę lepiej, ale dalej nie ma takiej mocy. Sprawdzał działanie sond i tam wyszło że pracują, ale ciągle chcą wyregulować silnik i nie mogą go ustabilizować... Widać tam było także wartość podciśnienia w dolocie była: 0.47 bara gazownik powiedział że może być uszczelka pod dolotem uszkodzona albo jakieś podciśnienie bo normalnie w aucie ma być 0.35 czy to prawda? Samostartem pryskałem dzisiaj po dolocie a silnik nie zmieniał pracy... Dodam , że jedna sonda pracowała w większym zakresie 30-80 a druga 40-60.

Podobne wątki

  1. [silnik] BMW E65 745d brak mocy przy większych prędkościach..... pomocy
    Przez romek_m57 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 19-06-2016, 20:09
  2. [silnik] Kompletny brak mocy bmw E65 735i
    Przez konrado001 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 00:32
  3. [silnik] Brak mocy w bmw e32 ?
    Przez dak79 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 14:07
  4. Brak mocy w e38.
    Przez Marynarz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 20:13
  5. [mechanika] BMW 730 brak mocy
    Przez kmieciu1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 09:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •