Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72

Wątek: BMW E38 3.0 V8 M60 ~ Brak mocy ~

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Dokładnie była bez gazu, instalacja nie działała. Zrobiłem by stwierdzić czy na gazie lepiej będzie, bo wtedy pompka albo wtryski od pb ale jest to samo... Może pod jakimś lepszym kompem coś pokaże albo inpę kupię.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok

    Post

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	675ee5de013cc977med.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	44.3 KB
ID:	8675Dzisiaj podłączyłem inpę do BMKi i pokazuje że sonda 2 nie sprawna, czy od jednej sondy może aż tak nie mieć mocy? Dodam że jak skasowałem inpą błędy zaczęło telepać silnikiem. Dodaje zdjęcia
    Dodam jeszcze, że jak wchodzę w parametry sond to podczas odczytywania 2 wyskakuje jakiś error jak na zdjęciu.
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/65c569e153380cd3
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/aed43ddaaad8df49
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/cc308f6bab0e6090
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/049f0e16fcd4551c
    Błędy w skrzyni:
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/faa8157e186fc7e6
    Ostatnio edytowane przez Goliniak ; 18-06-2016 o 14:09

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    W dawnej 4 litrowej mialem niesprawne 2 sondy i duzo paliła ale mocy nie brakowało a a8 d2 4.2 tak samo paliła 30 na miescie ale jechała jak wsciekła.

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Sondę wymienię, ale też wierzyć mi się nie chce że przez nią jest aż tak, co prawda za autem śmierdziało dzisiaj nie przepalonym paliwem na warsztacie. A przepływomierz jakie powinien pokazywać wartości w tym silniku?

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Dzisiaj zmieniłem sondę na nową NGK błąd sondy zniknął silnik pracuje równo, ale dalej nie ma mocy jak się jedzie straszny muł :( Powoli pomysły mi się kończą. Na kompie 0 błędów. I mam pytanie od czego jest ta rura co wchodzi w filtr powietrza z przodu samochodu w dół idzie do takiej jakby puszki u mnie tej rury nie ma ale to raczej nic nie zmienia... zaślepiona była jeszcze rurka ta co idzie od odpowietrzenia zbiornika chyba ta co w przepustnicę wchodzi ktoś zatkał śrubą w środku naprawiłem to czyli zrobiłem drożność tego przewodu. Poprzedni właściciel mówił że niby uszczelniacze na zaworach zmieniał czy możliwe, że rozrząd źle ustawił? auto pali lekko, pracuje równo i wkręca na max obroty... zauważyłem jeszcze wyciek oleju chyba ze skrzyni biegów gdzieś na łączeniu z silnikiem... olej w skrzyni dolewałem biegi zmienia jak trzeba więc dalej nie wiem co może byś przyczyną takiego braku mocy :/

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Wstępnie masz przyczynę którą nieświadomie opisałeś. Ustaw rozrząd po poprzednim paproku i auto odżyje. Nie jeden taki przypadek przerabiałem w V8. Te silniki są mega czułe na ustawienie rozrządu. Co do sondy to powinieneś założyć BOSCH-a a nie NGK.....

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    342
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Oryginalny czujnik wałka, wału, nowy przepływomierz, kasowanie błędów, zalanie PB 98, kat do odcięcia. Zrób wideo z przejazdu.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Przepływomierz podmieniałem na drugi sprawny od kolegi ori było tak samo. Błędów brak więc także stawiam na rozrząd tylko czy takie są objawy rozrządu w tych silnikach? Auto pali lekko, wkręca na max obroty, tylko muli strasznie jak się jedzie. Porównywałem ostatnio wkręcanie silnika na luzie ze sprawną betą kumpla u niego jest lepsza reakcja z niskich u mnie jakby go zdławia przez moment... Pewności do tego czy jakiś magik przy nim grzebał i czy ten znachor faktycznie te uszczelniacze zmieniał nie mam a po silniku widać tylko, że pasek klinowy nowy siedzi.
    Wracając do sondy NGK jest japońską sondą nie jakiś szajs czytałem wiele osób taką zakładało do tego silnika i śmiga latami, więc zobaczymy póki co pracuje ładnie
    Ostatnio edytowane przez Goliniak ; 26-06-2016 o 13:30

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    44
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Białystok
    Witam ostatnio sprawdziłem rozrząd i tak zblokowałem wał blokadą a lewa strona silnika była źle ustawiona jak na pierwszym zdjęciu które załączam. Z prawą stroną było prawie idealnie robiłem metodą z równym pilnikiem płaszczyzna do płaszczyzny. Żeby ustawić wałek wydechowy na lewej stronie musiałem zdjąć zębatkę i o dwa ząbki przesunąć bo otwory nie pasowały przy prawidłowym ustawieniu. Krzywki 1 cylindra skierowane do góry i do siebie, ale prawa strona wychodziła ze krzywki są wyżej niż na tej lewej oczywiście przykładając te płaszczyzny z tyłu wałków, stwierdziłem że tak ma być skręciłem do kupy zakręciłem kilka razy wałem okej i palę a tu zonk silnik nie chce palić ma dziwny dźwięk. Pali jakby tylko jedna strona bo jak trzymam rozrusznik ma chęć zaskoczyć ale gaśnie... Gdy zakładałem prawy dekiel zauważyłem, że dwa wałki dolot i wydech są praktycznie takie same i moje pytanie czy możliwe że wałki są podmienione na tej lewej stronie? Jakiś magik podmienił stąd może było tak że krzywki stawały niżej? Co o tym myślicie... Dodam że przy nieprawidłowym ustawieniu silnik palił równo chodził ale nie miał mocy... Zdjęcia prawej i lewej strony przy zblokowaniu przed ustawianiem (auto paliło i jechało):
    Lewa: 1. http://ifotos.pl/zobacz/Lewa-strj_apaqnxq.jpg
    Prawa: http://ifotos.pl/zobacz/Prawa-str_apaqnnh.jpg
    Ostatnio edytowane przez Goliniak ; 15-08-2016 o 20:55

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Kolego ten rozrząd ustawia się na blokady a nie na pilnik. Załatw porządne blokady do tego silnika i wtedy ustawiaj tak jak się należy.

Podobne wątki

  1. [silnik] BMW E65 745d brak mocy przy większych prędkościach..... pomocy
    Przez romek_m57 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 19-06-2016, 21:09
  2. [silnik] Kompletny brak mocy bmw E65 735i
    Przez konrado001 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 01:32
  3. [silnik] Brak mocy w bmw e32 ?
    Przez dak79 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 15:07
  4. Brak mocy w e38.
    Przez Marynarz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 21:13
  5. [mechanika] BMW 730 brak mocy
    Przez kmieciu1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 10:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •