Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kilka problemów z m57

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    105
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    würzburg

    Kilka problemów z m57

    Witam Panowie.
    Kupiłem niedawno swoją 3 7er która niestety zmaga się z kilkoma problemami "wieku dojrzewania".
    Mianowicie jest to 730d z 2001 rok, skrzynia automat.
    Pierwszym problemem było turbo (wymienione na sprawne używane bo nie chciałem regenerowana z jakimiś dziwnymi częściami), do tego wymienione wszystkie filtry plus filtr odmy.
    Jeżdżę z wymienionym turbo już około dwóch tygodni i nie ma narazie problemu.
    Drugim problemem jest wyciek oleju z silnika.
    Olej sączy się z uszczelki pod głowicą koło termostatu.
    I teraz moje pytanie. Czy są jakieś doraźne środki żeby zatrzymać ten wyciek?
    Np.sikikon na wysoką temperaturę albo coś innego czy porostu zabrać się za wymianę(czego narazie jednak wolałbym uniknąć).
    Druga sprawa to taka że zajrzałem do filtra odmy który wymieniłem z dwa tygodnie temu.
    Był napity olejem. Czy to normalne?
    Trzeci problem jest z dziwnym stukiem po zgaszeniu silnika.
    Otóż gdy zgaszę silnik po pewnej chwili słychać stukniecie (nie mam klapy gaszacej i klapek w dolocie).
    Te stukniecie powtarza się co jakiś czas aż do wystygniecia silnika.

    Jeśli możecie podpowiedzcie mi co i jak najlepiej zrobić i czy z tym filtrem odmy to normalne.
    Dziękuję

  2. #2
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Myślę że masz duże przedmuchy z korbowodu czyli pierścieni taka sugestia

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    105
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    würzburg
    Dodam że auto nie kopci, jedynie puści czarny lekki dymek jak porządnie mu wstawię.
    Kolego,masz na myśli zaolejony filtr odmy mówiąc o przedmuchach z pierścieni?
    Jak odkrece korek oleju to nie czuć spalin, leci lekki dym ale o zupełnie innym zapachu. Z bagnetu wogole nie leci dym.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Jak wymieniałeś turbo tzn że stare padło, a jak padło to mogło polać olejem po katalizatorze i stąd kopcenie, ale po czasie powinno się wypalić.
    Czy olej na pewno się sączy z uszczelki pod głowicą, a nie z innego miejsca, np vacumm ? Jak wygląda zbiorniczek płynu chłodniczego? nie ma plam oleju w nim? Jeśli jesteś pewny że to z uszczlki pod głowicą a nie np pod pokrywą zaworów to lepiej zrobić tą głowiecę.
    Filtr Odmy jak nie był długo wymieniany to będzie nabity olejem bo on odsądza olej z powietrza (rozumiem, że masz filtr ten filcowy) warto też kupić samą odmę i wymienić czyli tą pokrywkę, ją powinno się wymieniać raz na jakiś czas, np co 4 lata.
    Co do stukania po zgaszeniu silnika, to chyba naprężenia metalu któy jest rozgrzany, czasami jest tak w wydechu, pyka sobie dopóki się nie ochłodzi.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    105
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    würzburg
    Filtr odmy wymieniłem z dwa tygodnie temu przy okazji wymiany turbo, zajrzałem do niego ponownie z dwa dni temu i był napity olejem.
    Woda i zbiornik czysty.
    Raczej na 100% to z uszczelki pod głowicą bo blok silnika z prawej strony silnika przy vacum pompie jest trochę szerszy niż głowica i widzę że tam się zbiera olej i cieknie po bloku na pompę klimy i napinacz paska.
    Doszedłem do wniosku że nie będę tego robić, wystawiłem ja dzisiaj i w poniedziałek przyjeżdża po nią jakiś koleś.
    Szukam 740d,dużo lepsze wrażenia z jazdy i wbrew pozorom nie miałem problemów z tym silnikiem w poprzedniej e38.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Na jakim portalu wystawiona???

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    105
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    würzburg
    Mobile.de

    Mieszkam w niemczech

Podobne wątki

  1. [elektronika] Świeży zakup, kilka problemów.
    Przez .raven w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 19:19
  2. Kilka problemów
    Przez Przemo e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 18:07
  3. kilka problemów e32
    Przez swiety43 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2009, 19:41
  4. Kilka problemów z E32
    Przez KaZi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 22:20
  5. kilka problemów z moim e38
    Przez ricz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 22:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •