Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 123

Wątek: Przesiadka z e38 na e65

  1. #111
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    on nie prechodzi kryzysu wręcz odwrotnie podobnie jak ja nie widzi sensu w pogoni za rocnzikiem auta skoro ma w e38 to co mu się podoba a e65 mu się nie podoba to po co ma nie zmieniać???

    Mi też się e65 nie podoba i też mógłbym mieć e65 a nie mam bo jest brzydkie a nie będę jeździć czymś co mi się nie podoba i basta.

    A co do lepszości e65 to poczekajmy jeszcze z 3-4 lata i zobaczymy ile nowych bolączek tego modelu się namnoży gdy wejdzie w wiek typowego e38......

    Czasami mam wrażenie, że niektórych boli to, że cżłowieka stać na e65/f01 a nie ma bo nie lubi nie podoba mu się i dlatego woli mieć odwalone e38 które do tego jest niepozorne co niestety w tym kraju często się przydaje zwłaszcza jak masz małą firme w małym mieście........

  2. #112
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wm10589
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    Było E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez Franco750 Zobacz posta
    a ze pewnie wiecie, ze sasiedzi bardzo czesto nie lubia tych ktorzy maja lepsze auto :)
    a ja chce miec dobre stosunki z sasiadami, wiec nie wyskocze z fka czy nawet e65 haha bo bede chcial o cos poprosic to mi powiedza ze nie :)
    Jeśli twoi sąsiedzi mają takie podejście to tylko mogę ci współczuć. Jak można ocenić człowieka przez pryzmat samochodu. To że ktoś ma e38 albo e65 to o niczym nie świadczy bo napewno znajdą się ludzie co odbiorą posiadanie e38 również za pozerstwo.
    Ja powiem na swoim przykładzie że w e65 podoba mi się środek auta, wygląd zewnętrzny jest taki sobie. Natomiast z e38 jest odwrotnie środek wygląda staro ale za to wygląd zewnętrzny jest naprawde super. I moim zdanie zadbane e38 będzie bardziej przyciągać wzrok niż e65 ale tylko z zewnątrz.
    Ale niestety w moim przypadku, gdy udało mi się przeforsować u żony zmianę samochodu i choć wolałem kupić e38 to kompromisem między tym co ja chciałem a co żonie się podobało jest e65.

  3. #113
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    A ja wam powiem tylko ze widziałem już Franco750 2x mi migneło ma mieście jego e38 i sie prawie obsr#łem jak zobaczyłem to jest prawdziwa 7 i 90% waszych aut nie ma podejścia do niego, prędzej e65 nazwałbym kapciem starym w końcu najstarsze maja 14 lat to wole jeździc e38 troche droższe ale wygląda jak limuzyna a nie ryba głębinowa no i taniej ja kupic można... moje e38 ma juz 17 000 u mnie zrobione i 21 lat i jeździ i jeździ i jakoś nic takiego sie nie psuje
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 24-09-2016 o 11:23

  4. #114
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Panowie może byśmy już skończyli tę jałową paplaninę, co komu bardziej się podoba a co nie? Temat zachwaścimy gównem i tak się to skończy.
    Jeżeli ma to być obiektywna i miarodajna dyskusja proponuję zostawić sąsiadów w spokoju i skupić się na merytorycznej dyskusji.

    Porównując moje samochody czyli e38 750 i e66 760 widzę takie różnice:

    na + dla e66:
    - Lepsze wyciszenie
    - lepsze osiągi
    - mniejsze zużycie paliwa
    - lepsze wyposażenie (ale to indywidualne wg modelu)
    - Lepsze nagłośnienie
    - wygodniejsze fotele
    + dla e38
    - klimat klasycznych BMW
    - ładniej skrojona bryła
    - ogrzewanie kiery, czego nie mam w e66
    - niższe koszty ewentualnych napraw ( w teorii)

    To chyba tyle. Generalnie technicznie to nie ma podejścia.

  5. #115
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    Cytat Zamieszczone przez wm10589 Zobacz posta
    Jeśli twoi sąsiedzi mają takie podejście to tylko mogę ci współczuć. Jak można ocenić człowieka przez pryzmat samochodu. To że ktoś ma e38 albo e65 to o niczym nie świadczy bo napewno znajdą się ludzie co odbiorą posiadanie e38 również za pozerstwo.
    Ja powiem na swoim przykładzie że w e65 podoba mi się środek auta, wygląd zewnętrzny jest taki sobie. Natomiast z e38 jest odwrotnie środek wygląda staro ale za to wygląd zewnętrzny jest naprawde super. I moim zdanie zadbane e38 będzie bardziej przyciągać wzrok niż e65 ale tylko z zewnątrz.
    Ale niestety w moim przypadku, gdy udało mi się przeforsować u żony zmianę samochodu i choć wolałem kupić e38 to kompromisem między tym co ja chciałem a co żonie się podobało jest e65.

    moi sasiedzi sa akurat normalni, ale nie wszyscy maja takie szczescie

    ludzi draznia drogie auta u sasiadow
    po prostu mam taka swiadomosc, wiele kupuje nawet auta specjalnie i sie upaja tym jak sasiedzi sie wnerwiaja
    o czym nawet da sie przeczytac na tym forum



    darekbb :
    az takiego ideala to nie mam :)
    efekt robi kolor cosmoschwartz chromy i felgi
    juz pisalem kiedys, to mialo byc auto do codziennej jazdy :)

    taki klasyk obecnie nie kojarzy sie juz z pozerami, stad odpowiada mi jazda tym autem nawet czarnym


    pamietajcie jedno, jak cos jest piekne, to zawsze takie jest
    czasem jak ktos cos zrobi ze ciezko to poprawic i nowsze czesto nie znacza piekniejsze

    e38 jest specyficzne, te nadkola podchodzace pod sama maske dzieki czemu kola wygladaja na duzo wieksze
    19stki, 20stki w e38 + ta smukla klasyczna buda sedana to idealna forma

    stare w srodku? a mercedes 126? wyglada jeszcze starzej, i co z tego? jak te auta sa jeszcze drozsze jak e38 :)
    a jak widze ladnego na miescie to zawsze sie obejrze

    a e65 z tym kredensem ktory robi za kokpit, to jest piekne??
    osiagi tak, silniki maja osiagi, 450 koni w 760 robi wrazenie, ale jakim kosztem 4 walki rozrzadu, wtrysk bezposredni
    strasznie przekombinowane, beda sie psuc
    zamiast 760 kupil bym s600 w221 na 2 turbinach, 650 koni po malym czipie, prosty silnik na 2 walkach, prosta skrzynia 5 biegow
    ferrari killer

    e65 moze bedzie popularne i cenione, nie przecze, ale wtedy jak wy w wiekszosci nie bedziecie sie tym autem interesowac, czyli za 5-10 lat
    bo bedzie zbyt drogie w serwisie i przez to oryginalne na drogach
    indywidualisci ktorych na to stac beda tym jezdzic bo nie bedzie sie to kojarzylo z pozerami

    nie zlosccie sie na mnie, bmw, szczegolnie 7, 10 letnie ma taka opinie, czy ja to powiem czy nie, to takie sa fakty
    to auda dla ludzi mlodych z kompleksami, albo starszych ktorzy chca sie odmlodzic, no taka opinia, nic na to nie poradze :) :)


    tak jak teraz ludzie jezdza w140stami ktore nie sa moze ladne, ale przez to ze drogie w serwisie i coraz rzadsze sa pozadane przez ludzi ceniacych oryginalnosc, oczywiscie takie auto musi byc w bardzo dobrym stanie zeby robilo wrazenie, a nie jakas rozklekotana pordzewiala 140stka
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 24-09-2016 o 11:40

  6. #116
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Przesiadałem się już z e38 na 65 i odwrotnie :) Potem przyszedł czas na E60 LCi a teraz kolejne E65 .Miałem ich trochę i jednak w moim przypadku wygrywa 65 choć o poprzedniku złego słowa nie powiem. Jak zawsze kwestia gustu - mnie się podobają oba modele i lubię starsze BMW przez co na codzienne jazdy na zakupy mam E46 320Ci .

  7. #117
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Franco750 Zobacz posta
    moi sasiedzi sa akurat normalni, ale nie wszyscy maja takie szczescie

    zamiast 760 kupil bym s600 w221 na 2 turbinach, 650 koni po malym czipie, prosty silnik na 2 walkach, prosta skrzynia 5 biegow
    ferrari killer
    Chyba nie do końca wiesz o czym piszesz. Interesowałem się W220 S600 V12 biTurbo jako alternatywę dla 760. W221 jest dużo droższy. Koszty napraw i serwisowania ogromne. Padają kasety cewek po 5 tyś sztuka ( 2tyś używka) a są dwie. Pada ABC a dokładnie pompy, 7 tyś zł. Wahacz przedni, tylko oryginał ( jest inny od pozostałych wersji) 1100 zł sztuka. Dostęp do osprzętu silnika tragiczny, nie mówiąc już, że koroduje jak stary Żuk Utrata wartości jeszcze większa jak w BMW. Dziękuję postoję.

  8. #118
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    nie pisalem o w220 tylko w221, wiec korozji nie ma (w cl w215 tez bo to magnez i plastyk)

    pompy?? jest jedna, jesli cos pada to zawory abc 2 sztuki, regeneracja ktora mozna zrobic z powodzeniem 1600-2500zl
    amory sa wytrzymale, spokojnie wytrzymaja i 300k nic sie tam nie robi
    pompa nowa abc kolo 5tysi, bo niby regeneruja ale to lipa

    listwy jak mowisz, kupisz raz i masz na 100k spokoj

    co ta m koroduje, jak w221 aluminium i plastyk

    ze skrynbia zero problemow, stara 5 biegowa (osczednosci)


    co to za koszty??
    straszysz 15cioma tys ew kosztow w w221 :) i to przy 600tce??
    nie zartuj :)

    jak na e38 wydalem wiecej

    i wiem o czym mowie, bo mam cl600 z blizniaczym silnikiem

  9. #119
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Chłopie za W221 V12 trzeba położyć dwa razy tyle, jak nie wiecej, co za e65 760. To nie jest żadna alternatywa, prędzej już do F01 760.

  10. #120
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    ale mnie pytano o alternatywe w mercedesie dla mnie
    wiec napisalem

    jak bede zmienial kiedys e38 i cl600 to na s600 w221, ale to nie wczesniej niz a 5 lat :)
    do tego czasu wole e38 na codzien cl600 na swieta :)


    a propo co leci na pyskl z cenami, to masz odpowiedz co leci :)
    nie mercedes s600 ale bmw 760 :)


    skoro zwykla w220 s600 potrafi byc duzo drozsza od e65 mimo ze rdzewieje i jest starsza
    i mimo ze niby taka awaryjna jak mowisz

    bo merc to merc :)

    a bmw wcale takei bezawaryjne tez nie jest

    stad moze i rzeczywiscie, cenowo 760 czy e65 w ogole wyglada dobrze
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 24-09-2016 o 16:56

Podobne wątki

  1. [E38] Przesiadka na e38 740i
    Przez Cevu w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 06:43
  2. [E65/66] Witam z kolejną siódemką, tym razem przesiadka z E38 750i '97 na E65 730d 2005r. ;-)
    Przez lukasz740 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 21:54
  3. [E38] [e39] Witam, to co przesiadka do e38?
    Przez chudini3 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 21:03
  4. Przesiadka z E38 do E32 na co zwrócić uwagę ?
    Przez przemol w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 08:59
  5. [E38] Przesiadka na auto z większym silnikiem.
    Przez adios w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 06:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •