Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: klimatyzacja obciąża silnik

  1. #1
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów

    Post klimatyzacja obciąża silnik

    Witam,

    Czy ktoś zaobserwował mocne (na moje oko) obciążęnie silnika przy włączonej klimie
    motor 3.0 (218km) manual

    Ja gdy włącze klime po chwili jest odczuwalne do tego stopnia ze na silniku jak zalacza sie kompresor to czyc szarpniecie (obciazenie) silnika.
    Nie wiem czy to normalne zachowanie bo nie mialem okazji sprawdzenia tego objawu w innej e38. Na autostradzie mniej ale jednak jest odczuwalne to i odrazu chwile na 1-1,5 litra widac ze wiecej spala. W miescie bardziej to wyczuwa sie.

    W e46 2,5L generalnie nie mam wyczuwalnego tego efektu, nie wystepuje on.


    Dajcie jakąś podpowiedz czy tam ma dzialac klima w e38 :(

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    U mnie nie odczuwalne zupełnie.

  3. #3
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    kurcze no właśnie...
    Dodam ze mialem juz regenerwoaną "podobno" pope....

    Tez mnie to dziwi bo mam 1.6 octavie MPI i tam wogole nie czyc klimy obciazenia a tytaj taki motor a jakby sie doczepial jakis ciagnik za mna i hamowal mnie...

    WTF !!!!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Podjedź gdzieś żeby sprawdzili ciśnienia na zaworach wysokiego i niskiego ciśnienia. Być może zaciera się pompa lub za dużo czynnika w układzie.

  5. #5
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    bede musial chyba .. albo mi tak zregenerowali ze lipa znow....

    takie wrazenie wlasnie jakby pompa miala mocne obciazenie i dawala spory opor na silnik przy zalaczeniu... przeciez to kawał silnika i nie powinien nawet jeknac zabardzo przy takiej pompie....


    Jak ktoś ma jakieś spostrzeżenia po swoim aucie , chetnie pochłone tą wiedze :)
    Ostatnio edytowane przez marcin8181 ; 24-05-2016 o 15:43

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marcin8181 Zobacz posta
    kurcze no właśnie...
    Dodam ze mialem juz regenerwoaną "podobno" pope....

    Tez mnie to dziwi bo mam 1.6 octavie MPI i tam wogole nie czyc klimy obciazenia a tytaj taki motor a jakby sie doczepial jakis ciagnik za mna i hamowal mnie...

    WTF !!!!
    nie czujesz, bo masz sprężarkę ze zmienną pojemnością skokową, tylko takie teraz wkładają z oszczędności paliwa. Jak będzie bardzo gorąco i będziesz chciał mieć w środku 18 stopni to zapewniam Cię, że poczujesz.

    Ja czuję różnicę nawet w V12, ale znam to auto od zawsze, więc wiem jak powinno jechać.

    Generalnie dla laika nie powinno być różnicy w Twoim e38, a zupełnie już nie tak, że pali Ci ekstra 1.5 litra paliwa.

    Jakby było za dużo czynnika, wyrzuca go zaworem bezpieczeństwa, widziałem to już parę razy. Wygląda na zacierający się cylinder w sprężarce, bo łożyska masz nowe po regeneracji. Może oleju nabili za mało...albo była już zatarta i z tym nic nie zrobili.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Wrzuc najlepiej filmik na YouTube, mam ten sam silnik i u mnie w momencie załączenia klimatyzacji czuc minimalnie ten moment, i silnik jest minimalne słabszy. Wolne obroty zwiekszaja sie o ok 100 obr/min

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    145
    BMW
    E38 728iA 99r
    Skąd
    Cieszyn
    u mnie prawie nie czuć że sprężarka się załącza, natomiast w E34 z M50B20 było to mocno odczuwalne i zabierało nieco mocy.

  9. #9
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    nie czujesz, bo masz sprężarkę ze zmienną pojemnością skokową, tylko takie teraz wkładają z oszczędności paliwa. Jak będzie bardzo gorąco i będziesz chciał mieć w środku 18 stopni to zapewniam Cię, że poczujesz.

    Ja czuję różnicę nawet w V12, ale znam to auto od zawsze, więc wiem jak powinno jechać.

    Generalnie dla laika nie powinno być różnicy w Twoim e38, a zupełnie już nie tak, że pali Ci ekstra 1.5 litra paliwa.

    Jakby było za dużo czynnika, wyrzuca go zaworem bezpieczeństwa, widziałem to już parę razy. Wygląda na zacierający się cylinder w sprężarce, bo łożyska masz nowe po regeneracji. Może oleju nabili za mało...albo była już zatarta i z tym nic nie zrobili.
    Zapewne masz racje, bo szczerze powiem ze nie zagłebiałem sie w zasade działania tak bardzo klimy do tej pory.

    Ona po regeneracji właśnie tak mniej wiecej chodziła na trasie jak leciałem to czułem kiedy się załącza a kiedy nie powiedzmy jadac ok 120km/h , odrazu tez mnie to zdziwilo ...
    Natomiast teraz jest jakby gorzej ciezej (moze to tylko moje zboczenie na punkcie tego auta i szukania ideału, nie wiem ).... ale około 1l na chwilowym spalania po trasie jak jechalem to widziałem ze wskazówka wzrasta i spada jak kompresor przestaje dzialac.

    Co do samej regeneracji to cholera wie jak oni to zrobili sam tego nie robilem.... a moze juz troche byly zatarte a teraz bardziej poszly... W zeszlym roku wymienialem chlodnice klimy i osuszacz. Wiec teoretycznie powinni byli oleju dodac tyle co trzeba ale cholera wie....
    Jakos bede musial moze to sprawdzic w warsztacie klimy...

    Lub masz jakis inny pomysl... ??

    Spoko dodam jakos na dniach to porowna sie prace...
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 25-05-2016 o 13:00

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość

    Post

    Cytat Zamieszczone przez marcin8181 Zobacz posta
    .... ale około 1l na chwilowym spalania po trasie jak jechalem to widziałem ze wskazówka wzrasta i spada jak kompresor przestaje dzialac...
    Hehe, z tym chwilowym spalanie to tak jest. U mnie, jak wcisnę przycisk od klimy to też minimalnie wskazówka od chwilowego się podnosi a sprężarka leży w kanale od jesieni, jak uszczelniałem pokrywy rozrządu :-)

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja
    Przez Wiktor82 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 20:24
  2. [klima] zawór lp klimatyzacja
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2012, 20:04
  3. [elektryka] Problem z klimatyzacja
    Przez uzi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 01:04
  4. Klimatyzacja a mrozy!
    Przez bmwe w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-01-2010, 07:48
  5. Klimatyzacja?
    Przez Kubanek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 08:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •