Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Planowany zakup :) Witajcie.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar dejwid333
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    BMW
    740i m60b40 '95
    Skąd
    LSW

    Talking Planowany zakup :) Witajcie.

    Witam!
    Planuję zakup e38 , chciałbym znaleść egzemplarz najodpowiedniejszy dla siebie i przy okazji się nie nadziac na bubel , dlatego od jakiegoś czasu śledzę forum :)
    Robię mało kilometrów i rozważam 728i/735i/740i
    Odpadają diesle i 730i :)
    Obojętne mi jest czy będzie to polift czy przedlift , czy skrzynia zwykła automat czy steptronic.( manual nie wchodzi w grę :) )
    Czytałem że bardzo dobrym wyborem jest 728i przedliftowe bądź 740i przedliftowe.
    Znalazłem parę fajnych 735i poliftowych i też rozważam coś takiego , ale trochę się boję.
    Są mocno złe ? Czytałem że buda poliftowa ma większą tendencję do rdzewienia i że silniki są bardziej awaryjne .
    To prawda ? Zastanawiałem się czy nie kupić sobie od razu kabla do kompa i nie jeździć oglądać auta z laptopem , oczywiście wcześniej sprawdzając VIN w internecie.
    Dobrze myślę ? :)
    Może jeszcze ktoś ma jakieś wskazówki ?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Witaj wszystko zależy od budżetu.Stan auta zależy od bardzo wielu czynników cena nie jest głównym wyznacznikiem widziałem nie jednego trupa za ponad 20 tys. Z kompem dobry pomysł tylko najpierw zapytaj sprzedawcę czy możesz się podłączyć bo to różnie bywa.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar dejwid333
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    BMW
    740i m60b40 '95
    Skąd
    LSW
    Z tego co właśnie widzę w ogłoszeniach to masz rację - cena nie jest wyznacznikiem do końca.
    Chciałbym autko kupić tak za max 14 tysięcy.Wiem może to nie jest duża kwota ale myślę że może coś uda się znaleźć fajnego - tym bardziej że nie szukam auta z lpg.
    No i tu rodzi się pytanie : 740/728 przedliftowe czy może 728/735 po liftingu ?
    Kusi mnie wnętrze po liftingu i lampy - ale jak ma auto więcej stać niż jeździć to wolę kupić przedlift , a nawet auto z pierwszego roku produkcji byleby było mniej awaryjne.
    A no i jeszcze jedno pytanie : czy wszystkie wersje silnikowe po liftingu miały vanos?
    Pozdrawiam.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Ja za swoją chciałem 11 jakis czas temu każdemu uczciwie mówiłem przez tel że najlepiej pomalować całą to przyjechał jeden z drugim nerwy popsuł i postanowilem auto zostawic bo szkoda czasu i nerw. Za 7 mojej kobiety daliśmy 22 tys i tez mankamentow sporo było.Nie ma reguły...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    217
    BMW
    Rozglądam się za e66 750 Li
    Skąd
    BSK
    Witaj

    Jesteśmy na tym samym etapie, czyli poszukiwania, więc życzę owocnych poszukiwań. Widzę jesteś dużym optymistą bo wątpię, że w tej kwocie znajdziesz coś godnego uwagi, obecnie na portalach nic ciekawego nie ma, ale masz mniejsze wymagania ode mnie może i szanse rosną.

    Co do Twoich rozważań przedlift czy polift obstawił bym bez różnicy która, oby stan techniczny był ok i auto miało potwierdzoną historię i wyglądało jak E38, chyba, że jednak masz parcie na określony model. Dorżnięty przedlift wyjdzie drożej niż uszanowany polift i odwrotnie.

    Co do vinu, warto po nim zweryfikować historię auta, można to zrobić za kilka zł nie wychodząc z domu.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Z numerem Vin bardzo dobry pomysł możesz zweryfikować wiele rzeczy nawet patrząc na zdjęcia jeśli je oglądasz. Z komputerem również. Jeśli możesz zaopatrz się w miernik grubości lakieru na oglądaniu auta bo potem są pytania "czy auto ma blachy na drzwiach grubości 0.5cm jak popatrzyłem pod listwami drzwi". Rzeźbiarzy nie brakuje wśród Januszów mechaniki. Najlepiej jak już upatrzysz konkretny egzemplarz szukaj kogoś na forum kto taki ma i mógłby się z Tobą wybrać na oględziny. Ja tak zrobiłem przy zakupie swojego auta i po pokazaniu handlarzowi wszystkich mankamentów których sam bym w życiu nie zauważył kupiłem swoje auto znacznie taniej. Jak wcześniej pisał kolega nie brakuje trupów w astronomicznych cenach.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar dejwid333
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    BMW
    740i m60b40 '95
    Skąd
    LSW
    Po głębszym zastanowieniu i przeglądaniu ogłoszeń z różnych kategorii cenowych stwierdziłem że dobrym wyborem dla mnie byłaby e38 735i w wersji poliftowej.
    Każdy polift ma vanos ?
    No i czy faktycznie buda po lifcie jest bardziej podatna na korozję ?
    Pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Z vanosem nie wiem bo nie zgłębiałem tematu a z budą polift, przedlift jest loteria(jak z kobietą) moim zdaniem miałem 94 rok i blachy bajka teraz mam 96 rok i juz gorzej oba przedlifty żona ma polifta i blachy w nim git a napewno nie malowana.Niedaleko mnie mają ludzie 2 polifty jeden 2000 drugi 2001 i oba wyglądają jak obraz nędzy i rozpaczy ale widac że nie dbają auta non stop zasyfione a właściciele(lekarze) nie zwracają na to uwagi(od nowości w ich rekach) loteria kolego.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    217
    BMW
    Rozglądam się za e66 750 Li
    Skąd
    BSK
    Cytat Zamieszczone przez dejwid333 Zobacz posta
    Po głębszym zastanowieniu i przeglądaniu ogłoszeń z różnych kategorii cenowych stwierdziłem że dobrym wyborem dla mnie byłaby e38 735i w wersji poliftowej.
    Nie wierzył bym w cud kupna normalnej poliftowej 735i z Twoim budżetem. Chyba, że zakładasz plan odrestaurowania, gdzie bardzo szybko kwotę zakupu dołożysz pomnożoną przez x2.

    A i jeszcze od nie których usłyszysz, że 735i nie warto

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    zapomnij o aucie sspelniajacymi twoje wymagania za 14scie kola

    20dychy w gore minimum a i tak trzeba bedzie jeszcze cos wlozyc

    za 14scie mozesz kupic cos w miare zadbanego ale golasa totalnego z poczatkow produkcji, moze wlasnie 730stke

Podobne wątki

  1. [E38] witajcie
    Przez PaweliGosia w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 12:13
  2. [E65/66] Witajcie :)
    Przez Krzysi3k w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 14:16
  3. [E38] Witajcie
    Przez szymeks w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 09:31
  4. Planowany spocik 9.02.2008 Górny Śląsk (Gliwice-Zabrze)
    Przez Pablo_gl w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 225
    Ostatni post / autor: 11-02-2008, 10:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •