Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Pytanko o opony

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    323
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    Na lato zmieniam felgi na 20'' i potrzebuję 4 nowych papci. Rozmiary standardowe 245/40 i 275/35. Prześledziłem sporo testów i co test to dana opona wypada inaczej. Po uśrednieniu wszystkiego co przeczytałem aktualnie wpadły mi w oko:
    - Falken Azenis FK510
    - Nokian zLine
    Jeździł ktoś na takich Falkenach? Na ich temat mniej opinii widziałem.
    Zależy mi na:
    - w miarę rozsądnej cenie
    - dobrej trwałości (żeby po przebiegu 30k nie były łyse)
    - żeby nie tańczyły na wodzie (bo na suchym to raczej większość sobie poradzi).
    - nie były głośne (70% moich przebiegów robię na trasie)
    Dużo dobrych opinii przeczytałem na temat Nexen'ów, także jestem też ciekaw Waszych opinii (opinię mira już znam ;) ) na temat tych opon bo nie ukrywam, że cenowo miażdzą.
    Chciałbym poznać Wasze opinie i doświadczenia a jeśli macie inne propozycje to chętnie posucham :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Cytat Zamieszczone przez matsember Zobacz posta
    Dużo dobrych opinii przeczytałem na temat Nexen'ów, także jestem też ciekaw Waszych opinii (opinię mira już znam ;) ) na temat tych opon bo nie ukrywam, że cenowo miażdzą.
    Chciałbym poznać Wasze opinie i doświadczenia a jeśli macie inne propozycje to chętnie posucham :)
    Ja mam założone 19cali Nexen N’Fera SU1. Kupiłem jako nowe, przejechałem do tej pory 12tys. Złego słowa nie mogę powiedzieć o tym modelu. W deszczu radzą sobie dobrze, hamowanie ok, odprowadzanie wody ok, zakręt - prosta to w zasadzie tak samo (do 150km/h - szybciej raczej nie jeżdżę przy złych warunkach). Chcąc żwawiej ruszyć spod świateł dwa/trzy razy zdarzyło się, że mnie trakcja przyblokowała(mam 3.0d)
    Na suchym ciche, dobrze trzymają. Jakiegoś dużego zużycia na razie nie zauważyłem po tym przebiegu. Od siebie mogę polecić ten model.

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez matsember Zobacz posta
    Na lato zmieniam felgi na 20'' i potrzebuję 4 nowych papci. Rozmiary standardowe 245/40 i 275/35. Prześledziłem sporo testów i co test to dana opona wypada inaczej. Po uśrednieniu wszystkiego co przeczytałem aktualnie wpadły mi w oko:
    - Falken Azenis FK510
    - Nokian zLine
    Jeździł ktoś na takich Falkenach? Na ich temat mniej opinii widziałem.
    Zależy mi na:
    - w miarę rozsądnej cenie
    - dobrej trwałości (żeby po przebiegu 30k nie były łyse)
    - żeby nie tańczyły na wodzie (bo na suchym to raczej większość sobie poradzi).
    - nie były głośne (70% moich przebiegów robię na trasie)
    Dużo dobrych opinii przeczytałem na temat Nexen'ów, także jestem też ciekaw Waszych opinii (opinię mira już znam ;) ) na temat tych opon bo nie ukrywam, że cenowo miażdzą.
    Chciałbym poznać Wasze opinie i doświadczenia a jeśli macie inne propozycje to chętnie posucham :)
    Ja na lato jeździłem na Vredesteinach ultra vorti 20 cali. Co do Nexenow mam 4ty sezon zimowki i pomimo, że mięsa mają jeszcze sporo, to chyba będzie ich ostatni sezon. Kleją w miarę ok, ale troszkę jajowate się zrobiły i dziwnie zaczynały się zachowywać przy niskich/ujemnych temperaturach. Nalot na oko około 30-35 tys km.

    Jaki masz budżet na opony? Vredesteiny do tanich niestety nie należą. Za komplet taki jak potrzebujesz trzeba liczyć około 3200pln.

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. ??pytanko??
    Przez ralf78 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-11-2007, 10:55
  2. Pytanko
    Przez ralf78 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2007, 13:57
  3. Pytanko ??
    Przez ralf78 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 21:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •