Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Cofniecie sie auta pod duże wzniesienie

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post Cofniecie sie auta pod duże wzniesienie

    Panowie,czy jak stoi się pod dosyć duże wzniesienie w sumie mozna powiedzieć bardzo duże , tak około 4-5 minut z zapiętym "D" z nogą na hamulcu a po tych 4-5 min chce sie ruszać czy auto może mieć tendencje do lekkiego cofnięcia się.
    Wiem że ma ciągnąć lub stać na "D" i tak też jest ,nawet przy bardzo stromych wzniesieniach ale jak sie stoi z 5 min to skrzynia dalej powinna utrzymać samochód ,czy może ma prawo juz po takim czasie odpuścić??? Zaznaczam ,że auto było dobrze rozgrzane a wzniesienie o dosyć dużym nachyleniu. Jak by stał z 1 lub 2 minuty to wiem ,że na pewno dalej by go skrzynia utrzymywała i na pewno by się nie cofną. Skrzynia to 6HP19. Dodam jeszcze ,że jak jest zimna to pod takie bardzo strome górki to nawet trzeba ją trzymać na hamulcu bo sama jedzie.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Ja mam 6HP26Z i u mnie jak stoję pod większe wzniesienie, to też mi auto się cofa. Im zimniejszy olej w skrzyni, tym sprzęgło sztywniej utrzymuje auto. Wg mnie to jest normalne - konwerter przecież nawet na postoju pracuje w oleju i przenosi moment, ale nie może go przenosić tyle, żeby zaciski powyrywał, bo raz, że by się szybko zużywał, a dwa, że by było bardzo duże zużycie paliwa. Na płaskim, po puszczeniu hamulca auto rusza mi normalnie - nie widzę różnicy w relacji do aut moich kolegów.
    Expertem jednak nie jestem. Niech się wypowiedzą też inni jakie mają spostrzeżenia w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 21-05-2016 o 10:54

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Ja mam co prawda E38 z 5hp24 ale u mnie auto się nigdy nie cofnęło po puszczeniu hamulca a dojazd do domu mam pod naprawdę strome wzniesienie.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Ja mam 6HP26Z i u mnie jak stoję pod większe wzniesienie, to też mi auto się cofa. Im zimniejszy olej w skrzyni, tym sprzęgło sztywniej utrzymuje auto. Wg mnie to jest normalne - konwerter przecież nawet na postoju pracuje w oleju i przenosi moment, ale nie może go przenosić tyle, żeby zaciski powyrywał, bo raz, że by się szybko zużywał, a dwa, że by było bardzo duże zużycie paliwa. Na płaskim, po puszczeniu hamulca auto rusza mi normalnie - nie widzę różnicy w relacji do aut moich kolegów.
    Expertem jednak nie jestem. Niech się wypowiedzą też inni jakie mają spostrzeżenia w tym temacie.
    Dzięki @HTN .Sprawdzone dziś na jeszcze jednej sztuce i jest tak samo. Czyli tak jest. Moja i ta druga sie cofnie z jakieś maksymalnie 5-10 cm i ją potem skrzynia przytrzymuje . Reszta to dokładnie tak samo jak napisałeś.
    Człowiek nie zwraca na pewne rzeczy uwagi a jak sobie potem nagle coś ubzdura to zaczyna sie zastanawiać czy tak było i sam se problemy wyszukuje.
    Fakt ,ze nie często się zatrzymujemy pod tak mocne wzniesienia, a przy normalnych warunkach na drodze wszystko jest wzorowo.
    Dzieki raz jeszcze. Jak zwykle wszystko OK. :)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz1109 Zobacz posta
    Ja mam co prawda E38 z 5hp24 ale u mnie auto się nigdy nie cofnęło po puszczeniu hamulca a dojazd do domu mam pod naprawdę strome wzniesienie.
    Kiedyś miałem Mercedesa W124 i też szyno trzymał auto pod wzniesienie bez cofnięcia. Stąd też miałem podobne wątpliwości, jak miro, ale stwierdziłem, że póki auto na płaskim normalnie rusza po puszczeniu hamulca, to nie będę się tym przejmował.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ha ...Dziś znów potwierdziłem na następnym egzemplarzu. Dokładnie tak samo. TAK MA BYĆ I TAK JEST DOBRZE.
    Temat można zamknąć.

Podobne wątki

  1. klekot z pod auta m52b28
    Przez oizo_pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 17:32
  2. oświecanie sie swiatel przy otwieraniu i zamykaniu auta
    Przez artur240786 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 15:10
  3. tak sie tuninguje auta ;)
    Przez Szwed w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 21:58
  4. gdzie sie podpiac pod swiatla ;]
    Przez maniakowy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 21:27
  5. Pod ktury kabel wpiąć sie mam z LPG pod Sonde?
    Przez Wojtas1906 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-03-2008, 22:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •