Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Dziwny? Problem ze skrzynią 740i 2005

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    10
    BMW
    e65 740i 2005
    Skąd
    Białystok

    Post Dziwny? Problem ze skrzynią 740i 2005

    Witam forumowiczów! Jestem nowym posiadaczem 740I 2005 rok po lifcie i mam problem z tym autem. Chodzi mi o skrzynię biegów. Jestem z Białegostoku i nasi mechanicy nie mają wiedzy w temacie mojego problemu. Chodzi o automat a więc: Wrzucając na D jadę spokojnie, dojeżdżam do świateł hamuję, samochód się zatrzymuje, ruszam i obroty idą w górę a po pewnym czasie coś zaskakuje i dopiero samochód rusza z wielkim szarpnięciem (jakby bieg zapomniał się włączyć) - odczucie jakby ktoś wjechał z impetem z tylni zderzak - straszne szarpnięcie. Odczułem to także dziś po jeździe w mieście przy mocnym wciśnięciu redukcja z 4 na 3 bieg też te straszne szarpnięcie i tryb awaryjny. Mechanik zajmujący się BMW zrobił adaptacje i sprawdził oleje wszystko niby jest ok - tak mówi ale takim autem nie da się jeździć... Proszę o pomoc - odwdzięczę się!! Nie chcę wymieniać skrzyni czy konwertera jeżeli to nie jest to...

    W czasie normalnej spokojnej jazdy jest ok biegi zmienia super.

    Jeszcze raz proszę o pomoc bo każdy rozkłada ręce.....

    Przebieg auta 221000 - serwisowy w aso więc nie kręcony...

    Dziękuje z góry!!

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Najprawdopodobniej mechatronik, trochę mniej prawdopodobne uszkodzenie mechaniczne skrzyni (np. pęknięty kosz), najmniej prawdopodobne zużycie konwertera, ale to wszystko tylko na podstawie Twojego opisu.

    Pisz do Sebka. Jest specem od ZFów.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Jak byś łapał tryb awaryjny przy intensywniejszym przyspieszaniu przy zmianie 3>4, a przy wolniejszym nie i też gdy efekt by się nasilał gdy skrzynia się troszkę lepiej nagrzeje np. podczas jazdy po mieście obstawiał bym pęknięty kosz.

    --
    Pozdr.
    Hubert

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    10
    BMW
    e65 740i 2005
    Skąd
    Białystok
    Raz włączył mi się od razu po adaptacji (po 20km) tryb awaryjny jadąc ok 70 w mieście i wciskając pedał do podłogi - redukcja z 4 na 3 - tryb awaryjny. Musiałem zgasić i odpalić ponownie... Proszę pomóżcie bo to straszny problem... jeżdżę autem jak na igiełkach żeby znowu nie było tego szarpnięcia... Co to znaczy pęknięty kosz?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Pęknięty kosz oznacza najczęściej kapitalny remont skrzyni.
    Sam kosz:
    http://sklep.ediparts.pl/6hp26-kosz-...c1c03cfc5ffd58
    Przyczytaj mój wątek w bardzo podobnym temacie:
    http://7er.pl/showthread.php/41870-6...i%C4%99ty-kosz

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    10
    BMW
    e65 740i 2005
    Skąd
    Białystok
    Już muszę remontować skrzynię? A może wystarczy wgranie nowego softu? Słyszałem że coś takiego jest. Skrzynia zachowuje się jakby nie do końca wiedziała co ma robić i łapie za późno... Czy to może coś pomóc? Nie mam takich objawów jak pisał hubizx nie mam problemów z przełączaniem biegów. Skrzynia zachowuje się jakby do końca nie wiedziała co ma robić. Dziś przejechałem ponad 300 km. Dopiero wjeżdżając do miasta i stając na pierwszych światłach, ruszając miałem ten sam problem co opisywałem. Przed włączeniem pierwszego biegu mocne szarpnięcie później redukcja z 3 na 2. W trasie jadąc od 120-200 nic złego się nie odczuwa nawet przy mocnych redukcjach. Proszę o info czy coś kiedyś miał podobnego?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Sprawdź kody błędów.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    10
    BMW
    e65 740i 2005
    Skąd
    Białystok
    Właśnie chodzi o to że nie ma błędów. Sprawdziłem poziom oleju przy temperaturze oleju około 60 stopni wiem że powinno być 30-50 ale 10 stopni to nie duża różnica - oczywiście na zapalonym silniku - po odkręceniu korka olej "trysnął" - spuściliśmy 300ml - mechanik powiedział że pewnie ktoś zalewając olej zalewał go na zgaszonym silniku. - szarpanie nie ustało. Dziś pojechałem do "magika" od beemek i on wgrał mi nowy soft do skrzyni zrobiłem adaptację i w tej chwili sprawdzam co będzie się działo. Myślę że to nie pomoże... ale mam nadzieję. "Magik od beemek" powiedział że ma takie same dolegliwości w swojej X5 i powiedział że każda skrzynia po jakimś przebiegu tak ma i trze się przyzwyczaić... on już jeździ tak ponad rok i nie zwraca na to uwagi mówi że tak ma być... No jak K... mam się przyzwyczaić do czegoś takiego?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto
    Nie kombinuj bo szkoda Twojego czasu i coś jeszcze się uszkodzi. Wgrywanie softów, dolewanie i spuszczanie oleju w tym przypadku na pewno nie pomoże... Po prostu jakiś element Twojej skrzyni jest zużyty co oznacza, że powinieneś dostarczyć auto do specjalisty zajmującego się skrzyniami automatycznymi aby zdiagnozował problem i zaproponował Ci jakieś sensowne rozwiązanie. To jest BMW serii SIÓDMEJ, a nie jakaś taczka, żeby przyzwyczajać się do czegoś takiego, ja rozumiem, że ta skrzynia lubi sobie czasami "szarpnąć" ale bez przesady.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    28
    BMW
    było e32 730i jest e65 745i
    Skąd
    Gdańsk
    Ja ostatnio miałem może nie identyczne ale również problemy ze swoja skrzynia. Problem rozpoczoł sie nagle bez zadnych innych objawów. Skrzynia zaczeła nagle kombinowac który bieg wybrac, zmiana biegów z 4 na 5 z szarpnieciem. Tryb awaryjny oczywiscie tez, doszedł do tego problem z wybieranie biegów, jazda do przodu i do tylu. Tez zaczołem rozgladać sie za inna skrzynia ale postanowiłem zrzucic miske i mechatronik. I bingo proglemem okazał sie pekniety mostek dostarczajacy olej do mechatronika. Czesc warta 45 zł. przy okazji zrobiłem setup mechatronika tłoczki mycie płyta separacyjna nowa. Efekt... skrzynia pracuje jak bezstopniowa. zadnych błedów, auto odzyskało zycie i wigor a o szarpaniu zapomniałem. Zrzuc miske i oblukaj co i jak.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] dziwny problem ze skrzynią biegów
    Przez jaclub w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2015, 09:42
  2. [skrzynia] Problem ze skrzynią 740i rok 95.
    Przez Nagiel89 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-01-2014, 18:11
  3. E38 750i '96r. i dziwny problem ze skrzynią
    Przez mariusz76a w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 16:38
  4. [skrzynia] Problem ze skrzynią w e38 740i 99 rok.
    Przez Piotr_R w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 16:28
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 09:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •