Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 150

Wątek: Bije sterem jak szalona ...

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Musze po weeknedzie znaleźć jakiś warsztat w Łodzi z tym miernikiem , szczerze mówiąc mam nadzieje że to tarcze bo mam już dość , odnośnie zakupu nowych to miałem brać brembo ale widzę że panowie odradzacie , w sumie zimmnerman troch e taniej wychodzi . Odnośnie oryginał to znajomy w x5 kład ostatnio oryginał i tez zaczęło mu bić przy hamowaniu . U mnie zawieszenie jest w stanie bdb ( przy szarpaniu brecha i bujaniu autem ) ale podjadę jeszcze na szarpaki , może coś wyjdzie . W przyszłym miesiącu wymieniam WANKLER ,a niestety do silnika 3.0 benzyny nie regenerują więc mam spory wydatek , za org ZF 3500 brutto :( plus micha i olej i wymiana to około 5000 pln .

    Dzięki za podpowiedzi ...

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    19
    BMW
    BMW E65 730D
    Skąd
    Lubin
    Sprawdź tylne tarcz

    Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Drganie kierownicy w BMW a szczególnie w 7er to problem od wieków. Są niemiłosiernie wrażliwe na każdą odchyłkę od wartości nominalnych.
    Najgorsze jest to ,że znam i takich którzy powymieniali wszystko co było możliwe ,masę kasy wpakowali a problem dalej istniał . Większy lub mniejszy ale był .
    Są przypadki kiedy drgania raz są a raz nie ma więc te są chyba najbardziej uciążliwe do zdiagnozowania.
    Proponowałbym wyszczególnić co odpowiada za drgania kierownicy to może będzie łatwiej.
    - opony się odkształcają przez dłuższy postój )
    - opony są uszkodzone w samej ich strukturze )
    - felgi krzywe )
    - tarcze krzywe lub popękane
    - piasty koła
    - zaciski hamulcowe (tłoczki) pozacierane
    - blokujące lub zacierające się prowadzenie zacisku hamulcowego włącznie z osłonami gumowymi (bardzo często zaniedbywane)
    - Słaba sprężystość blaszek zacisku hamulcowego
    - Geometria auta a w szczególności zbieżność
    - zużyte ( wybite) sworznie wahaczy
    - zużyte lub popękane gumy tulei wahaczy (szczególnie górnych) p.s. myśląc odwrotnie zastanawiałem sie czy wzmacniane tuleje HD to dobry wybór bo są dosyć twarde
    - drążki kierownicze i końcówki drążków
    - luzy na przekładni kierowniczej
    - Zastosowanie dystansów niejednokrotnie źle zrobionych
    - niechlujny montaż każdego z wyżej wymienionych elementów
    To są moje doświadczenia z 20 lat jazdy BMW. Czasami naprawdę ciężko pozbyć się drgań na kole kierownicy a walka z tym objawem umie spędzić sen z powiek.
    Te drgania które nie występują przy hamowaniu a niejednokrotnie przy zwykłej jezdzie po równej nawierzchni przy predkościach 80km/h do 100km/h lub wyższych od 110km/h do 130km/h.
    lub kiedy bicia występują tylko z rana na zimnych elementach i wystarczy mocne wyhamowanie auta z wyższej prędkości i wibracje znikają, lub takie (o których tylko czytałem) ,że po podniesieniu auta na podnośniku i opuszczeniu w niektórych przypadkach tez znikały na jakiś czas są chyba najtrudniejsze do znalezienia.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 22-05-2016 o 12:42

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    W moim przypadku bije tylko przy hamowaniu , podczas hamowania czuć też że auto nie hamuje równomiernie , jak by raz słabiej na przemian i mocniej . Na pierwszy rzut oka ewidentnie wygląda to na pokrzywione tarcze hamulcowe . Dziś podjąłem decyzje że w ciągu max 3 tygodni wyrzucam i tarcze i kocki . I tutaj moje pytanie , co panowie polecacie ? jakiś sprawdzony komplet na przód ? czytając wpisy widzę że zdania są bardzo podzielone jedni polecają Brembo inni Zimermana ,a mój znajomy twierdzi że tyko Bosch się nada . Z moich osobistych testów wiem już że :
    - TEXTAR się nie nadaje
    - ATE się nie nadaje
    - ORYGINAŁ pokrzywił sie na x5 więc pewnie e65 było by podobnie

    Jaki pakiet panowie polecacie na przód , jest jakieś lekarstwo na te hamulce ?

    Może te które mam na aucie oddać do przetoczenia ?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa
    Ja wrzucilem do siebie komplet zimmermana i wszystko jest ok...przejechane jakies 13tys km.
    Zadnej roznicy pomiedzy oem nie zauwazylem
    Pzdr

  6. #16
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez viptrans24 Zobacz posta
    W moim przypadku bije tylko przy hamowaniu , podczas hamowania czuć też że auto nie hamuje równomiernie , jak by raz słabiej na przemian i mocniej . Na pierwszy rzut oka ewidentnie wygląda to na pokrzywione tarcze hamulcowe . Dziś podjąłem decyzje że w ciągu max 3 tygodni wyrzucam i tarcze i kocki .
    Pytania:
    1) Przy jakich prędkościach Ci bije?
    2) Nie hamuje równomiernie w ciągu jednego hamowania, czy jedno hamowanie jest silniejsze, drugie słabsze?
    3) Jeżeli w ciągu jednego hamowania to przy każdej prędkości, czy tylko przy niskich?

    U siebie wibracje podczas hamowania miałem dwa razy. Pierwszy raz powodem była doszczętnie rozwalona tuleja wahacza "banana", drugim razem drążki kierownicze (wymieniony komplet, nie tylko końcówki). Nie wiem gdzie sprawdzałeś zawieszenie, ale dobrym sposobem może być podjechanie do innego mechanika, najlepiej speca od zawieszeń (nie koniecznie BMW), żeby sprawdził Ci jeszcze raz dokładnie zawieszenie. Nie mów mu o objawach, zwyczajnie niech dokładnie sprawdzi przód i tył.

    Jeżeli hamowanie jest raz mocniejsze, raz słabsze, to zobacz, czy jest to uzależnione od częstotliwości hamowań. Jeżeli tak, rozważ wymianę płynu hamulcowego i przyjrzyj się pompie Vacum (ale tego nie jestem pewien, niech ktoś poprawi jak się mylę)

    Cytat Zamieszczone przez viptrans24 Zobacz posta
    I tutaj moje pytanie , co panowie polecacie ? jakiś sprawdzony komplet na przód ? czytając wpisy widzę że zdania są bardzo podzielone jedni polecają Brembo inni Zimermana ,a mój znajomy twierdzi że tyko Bosch się nada . Z moich osobistych testów wiem już że :
    - TEXTAR się nie nadaje
    - ATE się nie nadaje
    - ORYGINAŁ pokrzywił sie na x5 więc pewnie e65 było by podobnie
    Ja mam teraz założone Textary z przodu. Klocki ATE roczne, zostało ~7mm. Na tę chwilę żadnych problemów, ale to dopiero około 100km po mieście na takim zestawie zrobiłem.

    Cytat Zamieszczone przez viptrans24 Zobacz posta
    Jaki pakiet panowie polecacie na przód , jest jakieś lekarstwo na te hamulce ?
    Tak jak pisałeś Zimmermany są popularne. Textar w sumie też się przewija w propozycjach. Z kolei dużo osób mówi, żeby unikać tarcz ATE.

    Lekarstwem może być delikatniejsze obchodzenie się z hamulcami, bo coś mi mówi, że masz ciężką nogę ;)

    Cytat Zamieszczone przez viptrans24 Zobacz posta
    Może te które mam na aucie oddać do przetoczenia ?
    Na chłopski rozum to pokrzywionych tarcz się nie powinno przetaczać. Co Ci da, że je wyrównasz tak żeby podczas obrotu nie było widać bicia, jak ich grubość będzie różna na całym obwodzie?

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ja ostatnio włożyłem na przód tarcze Zimmermana plus klocki Ferodo, operacja wymiany wraz z płynem zajęła dwa popołudnia (czyszczenie piast, pomiary czujnikiem zegarowym). Tarcze po montażu mają 0.01- 0.02 mm bicia, co jest wynikiem bardzo dobrym. Na razie jestem po wstępnym docieraniu- nawet instrukcję dostałem, żeby pierwsze 15 hamowań wykonać delikatnie z prędkości 100 do 50 km/h w trzyminutowych odstępach, a kolejne od 100 do 20. Ważne, żeby się gwałtownie nie zatrzymać i nie zgrzać klocka z tarczą w jednym miejscu, bo tarcza pozostanie prosta, ale będzie miała różne tarcie na swojej powierzchni, stąd też może być efekt bicia kierownicy. Jak po takich zabiegach kiedyś będzie coś nie tak to na pewno napiszę.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 26-05-2016 o 21:36

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Wyważyłeś koła? Od tego zacznij. U mnie biło od niewyważenia i tylko przy hamowaniu.

    Co do hamulców, to też założyłem takie, co mi Lewian polecił: Zimmermanna Sport nawiercanego i dają radę jak do tej pory. Podobno wiercone zapobiegają fadingowi. Tutaj masz obszerny wątek i tam go kontunuuj, jeśli masz pytania, żeby nie robić mixu w tematach: http://7er.pl/showthread.php/33706-T...irmy-polecacie

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    I chu....... w bombki strzelił , tarcze przetoczyłem i wszystko się uspokoiło , przejechałem od momentu toczenia do dziś około 700 km i znowu bije aż trzęsie budą !!!

    Ja już nie mam mocy do tego

    zawieszenie bez luzów
    nowe opony
    koła sprawdzone
    nowy płyn hamulcowy
    prawy dolny wahacz
    zrobiona geometria
    nowe tarcze i klocki

    I dupa bije dalej , wiem na pewno że to od tarcz bo ponad tydzień był spokój , pytanie tylko od czego się krzywią ..... bo to jest chore

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    W automacie trzeba też zwracać uwagę na to żeby po ostrym hamowaniu/jeździe zatrzymując się na światłach nie trzymać nogi na hamulcu. Jak równy asfalt to wyrzucaj na N i stój bez hamulca, żeby nie przywierać gorących klocków do tarcz.
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

Podobne wątki

  1. Bije przy hamowaniu - nie tarcze
    Przez bloodyopel w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 21:40
  2. Pomocy bije koło /a czyzby koniec klocków??
    Przez mik231 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 18:58
  3. Bije kierownica!?
    Przez Livre w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 14:44
  4. E32 Której cały czas serduszko bije.
    Przez BUMMER w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 22:26
  5. [ elektryka] xenon bije w górę
    Przez adam.waszczyszyn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 21:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •