Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 150

Wątek: Bije sterem jak szalona ...

  1. #141
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Z ciekawości kupował ktoś tarcze z ASO,ewentualnie EBC?Co jest w tej chwili top jeśli chodzi o hamulce do bmw czy mercedesa?Mam na myśli coś co wytrzyma hamowanie z 200km/h do zera i nie będzie biło?
    @Impex to juz właśnie jest 14-sta strona i Ty zadajesz takie pytanie " co wytrzyma hamowanie z 200km/h do zera i nie będzie biło?" Toż o to właśnie chodzi
    @HTN gdzie kupowałeś te tarcze ? Na znanym portalu aukcyjnym czy w sklepie normalnie ? Powiem Ci masakra. 120km//h i pokrzywione Jakie u Ciebie są średnice tarcz z przodu ?

  2. #142
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Z ciekawości kupował ktoś tarcze z ASO,ewentualnie EBC?Co jest w tej chwili top jeśli chodzi o hamulce do bmw czy mercedesa?Mam na myśli coś co wytrzyma hamowanie z 200km/h do zera i nie będzie biło?
    EBC dwa kpl u mnie szlak trafił i za chiny tego badziewia nigdy nie kupię!

  3. #143
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Hamowanie z 200km/h do zera to chyba tylko jakiś naprawdę sportowy stop wytrzyma. To już jest mega wyczyn dla zwykłej tarczy w 2-tonowym aucie. Nie bez przyczyny do S8 wsadzają ceramikę wartą w ASO 20.000zł.

    Tarcze kupowałem na eBay. Raczej wątpię, żeby gościu miał podróbki, bo sprzedał już 66.000 produktów, ma certyfikat eBay-Garantie i 99,6% pozytywnych opinii. Niemniej jednak upewnię się.

    Z przodu mam 348mm - także te większe. Ogólnie tarcza wygląda masywnie. Z fotkami, to niestety musiałbym rozebrać auto. Ogólnie widać strukturę, jakby było wymieszane z piaskiem, ale tylko i wyłącznie jak tarcza jest świeżo obrobiona i niewyszlifowana przez klocek. Ja bym jednak nie przykuwał do tego większej uwagi, bo zakładam, że stop jest dobrany bardzo optymalnie, a struktura (jak pamiętam z wykładów z metaloznawstwa) mówi ogólnie o zawartości żelaza i dodatków. Jasne jest, że nie będzie to czyste żeliwo, tylko jakieś podtuningowane. Ci z Zimmermanna z pewnością poświęcili na to odpowiednią ilość czasu i jakiś tam tokarz nie powinien tego oceniać po wizualnym przeglądzie.

    Tarcze po przetoczeniu nie wykazują najmniejszych wibracji podczas hamowania. Zobaczymy jak długo będę miał ten temat z głowy :).

    Dla tych, co toczą - trzeba pamiętać, że obrabia się nie tylko obie strony tarczy, ale też powierzchnię przyłożenia do piasty, a powierzchnię przyłożenia do felgi trzeba solidnie oczyścić i użyć jako powierzchnię bazową dla obrabiarki. Piszę to, bo jak się wczoraj okazało, nie każdy tokarz o tym wie i dwóch chciało mi obrabiać tylko same powierzchnie, gdzie pracuje klocek. Dopiero trzeci wiedział o co kaman. On mi też uświadomił, że toczyć nie wolno za szybko, żeby nie przegrzać tarczy.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 30-10-2016 o 11:00

  4. #144
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Według mnie dobry tokarz wyklokuje przyrząd na 0 i bez problemu moze użyć powierzchni przyłożenia do piasty jako bazowej i przetoczy tarcze z obu stron z jednego uchwytu. Wtedy jest pewność ze wszystko będzie na 0.

  5. #145
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @HTN szkoda ,że masz te wieksze 348mm bo jak byś miał 324mm to byś miał te co ja w trzy litrowej benzynie a wtedy mógłbym Ci z czystym sumieniem polecić tarcze ROADHOUSE. Ja jeżdżę na nich 1,5 roku i są igiełka. Fakt ,ze je z tysiąc może półtora tysiąca kilometrów docierałem ale teraz miały ostre hamowania z bardzo dużych prędkości i nie zrobiło to na nich żadnego wrażenia.

  6. #146
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Pewnie i w takim rozmiarze się znajdą z Roadhouse'a.

    Zapomniałem dodać, że zaobserwowałem pewną różnicę w tym kiedy biją tarcze, a kiedy wibracje były od wahaczy. Gdy pokrzywiły mi się tarcze, to pod koniec mocniejszego hamowania było wyraźnie słychać buczenie, typowe dla przegrzanej tarczy (już kiedyś takie coś w Mondeo miałem). Jak wibracje były od wahaczy, to nie było słychać żadnych hałasów poza tymi od wibracji.


    Zakładam jednak z góry, że nie bardzo zatrybi mi to toczenie i pewnie znowu będę miał problem, więc z ciekawości szukam ile kosztują jakieś prawdziwe sportowe tarcze do bumki... Zimmermann Formula Z nie ma tego rozmiaru, szukam więc dalej... Macie jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 30-10-2016 o 19:01

  7. #147
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Brembo ? ? ?

  8. #148
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city

    Post

    No więc przyszła pora na mnie.
    Są drgania tak jak u wielu.
    Wymienione zostały whwacze z przodu na TRW wszystkie, koła wyważone i sprawdzane po przejechaniu kilkuset km. Bicie jest mniejsze ale dalej dokuczliwe. Przypomniała mi się historia kiedy to podczas jazdy zapiekl mi się prawy przedni zacisk, wtedy tarcza była rozgrzana do czerwoności jak w F1. Po tej sytuacji odkupilem od znajomego zaciski i tarcze od 750. U niego bicia żadnego nie było a po przełożeniu do mnie bije kierą.
    Teraz pytanie czy problem może dotyczyć piasty ze względu na temperaturę jaką miała tarcza. Domyślam się, że tak więc tu kolejne pytanie czy ktoś miał doświadczenia z piastami i co warto kupić żeby nie umoczyć?
    dodam, że przed tym zapieczeniem drgań nie było.
    Ostatnio edytowane przez toomas ; 05-08-2018 o 23:28

  9. #149
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Może coś sie przegrzało, zerknij jeszcze raz na zewieszenie - chyba, że juz wymieniłeś powyższe po tej akcji.

  10. #150
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Whacze z przodu wymieniłem wszystkie. Dzisiaj zauważyłem ze podczas jazdy przy szybkich ruchach kierownicą lewo prawo coś stuka w prawym kole. Na postoju tego niema. Łożysko mcpherssona powinno stukac również na postoju. A co do przegrzania to właśnie tym tropem idę, że może łożysko w piqscie dostało jakoś minimalnych luzów chociaż na lewarku żadnych luzów nie wyczułem. No i wachacze wymienione pp tym przegrzaniu dlatego je raczej wykluczam

Podobne wątki

  1. Bije przy hamowaniu - nie tarcze
    Przez bloodyopel w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 21:40
  2. Pomocy bije koło /a czyzby koniec klocków??
    Przez mik231 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 18:58
  3. Bije kierownica!?
    Przez Livre w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 14:44
  4. E32 Której cały czas serduszko bije.
    Przez BUMMER w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 22:26
  5. [ elektryka] xenon bije w górę
    Przez adam.waszczyszyn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 21:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •