Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Katalizatory

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    90
    BMW
    e65
    Skąd
    końskie-swietokrzyskie

    Post Katalizatory

    Witam mam problem , wczoraj zrobiłem autkiem około 500 kilometrów i do 300 km było ok potem wywalilo checka i błędy katalizatorow bank 1 i 2 i auto nie jedzie tak jak powinno trzeba wciskać gaz żeby normalnie jechało po skasowania błędów nadal to samo dodam iż nie wyrzuca błędów wypadania zapłonow , co to może być ?katy zapisane?proszę o odpowiedz a i jeszcze pali jak smok

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Błędy katów występują jak jest duże spalanie oleju, u mnie tak było przed wymiana uszczelniaczy po już nigdy nie wróciły. Nie pasuje tu że auto nie ma mocy, jak były by pozapychane ok, ale 2 na raz?

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    90
    BMW
    e65
    Skąd
    końskie-swietokrzyskie
    Błędy to 2738 i 273d

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    90
    BMW
    e65
    Skąd
    końskie-swietokrzyskie
    Auto nie kopci wogule a oleju dole wam czasem ale to z racji tego że trzeba by uszczelnic silnik ale to w niedalekiej przyszłości

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar pixel1988
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    72
    BMW
    E38 728i e30c m54b30 Ex. E93 330d e65 745i, E39 530d, E34 m50b25,
    Skąd
    gdańsk

    Post

    mogę się podpiąć , bo mam podobny problem w e65 745i. Też wyskakuje mi katalizator - najprawdopodobniej przez instalacje LPG. Problem jest z tylną sondą monitorującą za katalizatorem, objawia się to lekkim falowaniem obrotów w zakresie 1200-1800, na benzynie po rozgrzaniu trzyma katalogowe 500 rpm bez żadnych wahań, spalanie normalne. Jeżeli chodzi o rozwiązania są bardzo podzielone opinie.

    1. zainstalować moduł który miał na tylną sondę podawać wartości z kolektora dolotowego - niestety nie działa
    2. Wymienić katalizator i dobrze wystroić LPG
    3. Zamontować emulator sondy (tulejka z kolankiem)
    4. wyciąć katalizatory :)
    5. usunąć tylne sondy z ews
    6. kasownik do błędów LPG ?

    Na dzień dzisiejszy, próbowałem rozwiązania nr 1 niestety nie zadziałało. Jak dzwonię do różnych miejsc opinię są bardzo rozbieżne. Jeżeli ma ktoś pewne rozwiązanie to z chęcią bym się poradził. Jeżeli chodzi o usunięcie katalizatorów to raczej nie jestem za tym rozwiązaniem, na dzień dzisiejszy skłaniam się ku rozwiązaniu 2+3.
    Ostatnio edytowane przez pixel1988 ; 16-05-2016 o 18:45

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    90
    BMW
    e65 3.6, e46 320d 150km, ex e38 730d, e34 2.0, e36 2.0, e36 1.6
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez pixel1988 Zobacz posta
    mogę się podpiąć , bo mam podobny problem w e65 745i. Też wyskakuje mi katalizator - najprawdopodobniej przez instalacje LPG. Problem jest z tylną sondą monitorującą za katalizatorem, objawia się to lekkim falowaniem obrotów w zakresie 1200-1800, na benzynie po rozgrzaniu trzyma katalogowe 500 rpm bez żadnych wahań, spalanie normalne. Jeżeli chodzi o rozwiązania są bardzo podzielone opinie.

    1. zainstalować moduł który miał na tylną sondę podawać wartości z kolektora dolotowego - niestety nie działa
    2. Wymienić katalizator i dobrze wystroić LPG
    3. Zamontować emulator sondy (tulejka z kolankiem)
    4. wyciąć katalizatory :)
    5. usunąć tylne sondy z ews
    6. kasownik do błędów LPG ?

    Na dzień dzisiejszy, próbowałem rozwiązania nr 1 niestety nie zadziałało. Jak dzwonię do różnych miejsc opinię są bardzo rozbieżne. Jeżeli ma ktoś pewne rozwiązanie to z chęcią bym się poradził. Jeżeli chodzi o usunięcie katalizatorów to raczej nie jestem za tym rozwiązaniem, na dzień dzisiejszy skłaniam się ku rozwiązaniu 2+3.
    i jakie zastosowałeś rozwiązanie?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    53
    BMW
    730d
    Skąd
    slask
    ostatnio zapalil mi sie check sprawdzilem bledy byly dwa 2738 i 273d blad katalizatora teraz moje pytanie czy to ma zwiazek z sondami zla mieszanka ? zdarzyl mi sie to pierwszy raz posmigam troche zobacze czy blad powroci pytanie czy wyminic sondy czy one maja jakis wplyw czy ewidentnie zapchany kat? auto pali normalnie nic nie zamula

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Bruceq
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    15
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Piła
    Witam, trzeba by było dobrze sprawdzić działanie sondy lambda jakie ma parametry, sprawdzić przepływomierz czasami zła dawka powietrza będzie powodowała błędy kata zobaczyć cewki czy wszystko jest oki jeżeli reszta będzie w porządku spróbować nie wyrzucać katalizatory tylko jest opcja która dopiero wchodzi na rynek i nie mówię tu o emulatorach sądy lambda które tylko odsuwają sondę a emulator który posiada w sobie cząstkę ceramiki sam testuję na razie je u siebie w warsztacie i na 20 przypadków 19 zadziałało i błędy nie powracają równa praca silnika oraz sond jest to skuteczny sposób tylko trzeba sprawdzić pozostałe parametry bo czasem nie kat ani sonda nie są winne wyrzucania błędu katalizatora

Podobne wątki

  1. Za małe katalizatory
    Przez SzeryfA3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 07:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •