Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: [ wnetrze] Problem po wymianie foteli w E38

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    9
    Podepnę się pod temat :) . Też jestem po wymianie foteli na skórę z tym, że wcześniej nie miałem podgrzewania.
    Chciałbym uruchomić podgrzewanie mam tylko przyciski i fotele bez wiązki. Czy potrzebuje jakieś dodatkowe przekaźniki? czy są już zintegrowane z fotelem?.
    Może ma ktoś rozpiskę pinów przycisku do sterowania grzania (starszy model z pokrętłem).
    Czy tylna kanapa jest tak samo sterowana jak przednie fotele?

    Auto to e38 '98 przed liftem

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez kosiarz
    Podepnę się pod temat :) . Też jestem po wymianie foteli na skórę z tym, że wcześniej nie miałem podgrzewania.
    Chciałbym uruchomić podgrzewanie mam tylko przyciski i fotele bez wiązki. Czy potrzebuje jakieś dodatkowe przekaźniki? czy są już zintegrowane z fotelem?.
    Może ma ktoś rozpiskę pinów przycisku do sterowania grzania (starszy model z pokrętłem).
    Czy tylna kanapa jest tak samo sterowana jak przednie fotele?

    Auto to e38 '98 przed liftem
    Ano to czeka Cię trochę pracy, ale da się. Napisałeś, że masz fotele bez wiązki. Czy to oznacza, że są regulowane manualnie i jedyne, co mają wspólnego z prądem to podgrzewanie? Wrzucam schemat podłączenia przedniego fotela kierowcy. Fotel pasażera podłącza się do tego samego obwodu, różnią się natomiast kolory kabli. Przewód podłączany do pinu "1" włącznika to podświetlenie i można je podłączyć do jakiegoś sąsiedniego klawisza (przewód szary z czerwonym paskiem), przewód "4" to masa, możesz podłączyć tak, jak podświetlenie. Trochę zabawy to podłączenie zasilania, bo trzeba przeciągnąć kabel z puszki bezpieczników spod maski. Resztę widać na schematach.




  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    9
    pisząc bez wiązki miałem na myśli odcinek od kostki fotela do przełącznika:).
    Fotele oczywiście są sterowane elektrycznie i wszystko działa oprócz podgrzewania z braku instalacji w aucie:).
    Wielkie dzięki za schematy jak znajdę trochę czasu to spróbuje to podpiąć:)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    134
    BMW
    728 e38
    Skąd
    Białystok/Gdynia
    Nie chcąc tworzyć nowego tematu podczepie się pod stary... otóż wymieniłem sie z Angusem na wnętrza... i wszystko pasi tylko sterowanie fotelami nie działa! Wcześniej miałem manuale z podgrzewaniem, kostki pasiły bez problemu. W "nowych" fotelach nie działa sterowanie... Na kostkach (tych wychodzących z podłogi) nie mam napięcia, mimo że bezpieczniki 30A mam włożone w odpowiednie miejsca w skrzynce. Podgrzewanie działa bez problemów... Gdzie szukać przyczyny?

    Na upartego mógłbym się podpiąć gdzieś "na krótko" zeby tylko dostarczyc fotelom te 12V ale jakoś niespecjalnie chciałbym mieć tak to rozwiązane ;)
    "With Great Power, Comes Great Responsibility"

  5. #15
    Brakuje ciemnozielonego przekaźnika w kostce za schowkiem. Można spiąć na krótko, ale nie będzie działało usypianie.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    134
    BMW
    728 e38
    Skąd
    Białystok/Gdynia
    tak własnie słyszałem ze jest mi jeszcze potrzebny jakis przekaźnik... a czym jest to usypianie?

    Czy ten przekaźnik jest taki sam jak w E39?


    Jak ten przekaźnik sie fachowo nazywa? I może zna ktos jego nr.? Bo nawet nie wiem jak go szukac na aledrogo.
    "With Great Power, Comes Great Responsibility"

  7. #17
    Cytat Zamieszczone przez nosek
    tak własnie słyszałem ze jest mi jeszcze potrzebny jakis przekaźnik... a czym jest to usypianie?

    Czy ten przekaźnik jest taki sam jak w E39?


    Jak ten przekaźnik sie fachowo nazywa? I może zna ktos jego nr.? Bo nawet nie wiem jak go szukac na aledrogo.
    Przekaźnik ma numer BMW: 61 36 8 350 566. Jeśli masz w swoim aucie PDC, to taki sam masz w bagażniku przy bezpiecznikach (warunek - auto przed liftem, przed wrześniem 97).

    Usypianie - bodajże GM3 staruje przekaźnikami, które odcinają dopływ prądu do odbiorników. Np. regulacja fotela działa po wyłączeniu samochodu i zabraniu kluczyków jeszcze przez kilkanaście minut oraz aktywuje się zaraz po otwarciu drzwi. Przekaźnik proponuję kupić nowy, bo używka może szybko umrzeć.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    134
    BMW
    728 e38
    Skąd
    Białystok/Gdynia
    Reasumując przekaźnik odcina zasilanie dla fotela po tych kilku minutach od wyciągnięcia kluczyków? I to jest jego jedyna funkcja? Hmm... ile kosztuje nowy w ASO? Orientuje się ktoś? Bo jest już trochę za późno żeby dzwonić, a jeśli kosztuje więcej niż 50zł to chyba wole zaoszczędzić te pieniądze i przeznaczyć ja na coś bardziej pożytecznego ;)


    Na aledrogo znalazłem 2 takie przekaźniki po 80zł od sztuki, a w opisie zawarte jest ze jeden z nich jest na "prawy przód" a 2gi na "lewy przód", czy oznacza to ze potrzebuje aż 2ch przekaźników?
    "With Great Power, Comes Great Responsibility"

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez nosek
    Reasumując przekaźnik odcina zasilanie dla fotela po tych kilku minutach od wyciągnięcia kluczyków? I to jest jego jedyna funkcja? Hmm... ile kosztuje nowy w ASO? Orientuje się ktoś? Bo jest już trochę za późno żeby dzwonić, a jeśli kosztuje więcej niż 50zł to chyba wole zaoszczędzić te pieniądze i przeznaczyć ja na coś bardziej pożytecznego ;)


    Na aledrogo znalazłem 2 takie przekaźniki po 80zł od sztuki, a w opisie zawarte jest ze jeden z nich jest na "prawy przód" a 2gi na "lewy przód", czy oznacza to ze potrzebuje aż 2ch przekaźników?
    Dokładnie tak, przekaźnik odcina zasilanie po określonym czasie. Koszt nowego w ASO około 50 zł. Potrzebny jest dokładnie jeden.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    134
    BMW
    728 e38
    Skąd
    Białystok/Gdynia
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk

    Przekaźnik ma numer BMW: 61 36 8 350 566.
    W ASO mi powiedzieli że nie ma takiego przekaźnika :P jest o podobnych numerach 61 35 8 350 566. Czy to możliwe że źle przepisałeś numer? Bo niestety pan w ASO nie był w stanie stwierdzić do czego służy ten przekaźnik :?
    "With Great Power, Comes Great Responsibility"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •