Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [skrzynia] Problem ze skrzynia 730d

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    12
    BMW
    730d f01
    Skąd
    sopot

    Post [skrzynia] Problem ze skrzynia 730d

    Witam

    Mam mega problem ze skrzynią biegów mianowicie:
    Szczegolnie gdy odpalam rano wyskakuje 'transmition fault' , walniecie w tylnym moscie i skrzynia przechodzi w tryb awaryjny na ktorym prawie jechac nie idzie. Auto wyje i ledwo co jedzie do przodu ( jest chyba na 3 biegu). Byłem w nieautoryzowanym warsztacie, stwierdzili że lewarek skrzyni biegów do wymiany.Wymieniłem i dalej to samo. Nastepnie pojechalem do autoryzowanego serwisu, zrobili diagnostyke i stwierdzili ze w aucie do wymiany poduszki pod silnikiem, mozna sprobowac zaadoptowac nowy lewarek ze skrzynia ale jezeli to nie pomoze to skrzynia do wymiany. Pojechałem do skrzyniarzy, stwierdzili ze w skrzyni pekł koszyk i na 100% skrzynie trzeba wymienić.A wiec kupiłęm nową skrzynie wraz z olejem i miską. Zamontowali, zrobili adaptacje i dalej to samo !! odpalam z rana auto, przy wrzuceniu na 'D; walniecie w tylnym moscie i od razu bład skrzyni. Dodam ze poduszek pod silnikiem nie wymienialem. Pojechałem do skrzyniarza i twierdzi że w takim razie cos ze sterowaniem musi być. Sczerze mowiac wymienianie wszystkiego po kolei w aucie nie ma sensu bo wychodzi na to ze lewarek wymienilem a był dobry, skrzynie wymienilem a była dobra. Ręce opadają. Macie pojęcie co to może być?

    Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

    pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja stawiam na mechatronikę, słyszałem niedawno o podobnym przypadku ale w 750, wsiadałem i przy odpaleniu auto jakby na biegu chciało zaskoczyć + dupnięcie.
    Z Sopotu daleko ale jest koleś który świetnie ogarnia skrzynie w Mysłowicach koło Katowic. Palka. Ale musiałbyś mu wysłac auto na lawecie. Mi i kilku moim znajomym robił i wszyscy zadowoleni - problem tylko że jest drogi .

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    12
    BMW
    730d f01
    Skąd
    sopot
    Dzięki za odpowiedz. W zasadzie mechatronik to ostatnia rzecz która może być do wymiany jeżeli chodzi o skrzynie. Kilka osob twierdzi żeby wymienić akumlator bo moze nie trzymac odpowiedniego napięcia. Dziś go sprawdzałem i okazuje sie że akumlator jest jeszcze od nowości auta, jest produkcji 2008r a auto jest z roku 2009. Z akumlatorem nie ma problemow auto normalnie mi odpala itp więc tez nie jestem pewien czy to nie potrzebny wydatek.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    Po pierwsze, co ma lewarek wspolnego w f01 z problemami ze skrzynia? Lewarek jest w pelni elektroniczny. Nie ma nawet mechanicznej blokady.
    Nie moze powodowac problemow mechanicznych.
    Po drugie wystarczy sprawdzic bledy w sterowniku skrzyni. Po trzecie na pewno nie jest to kwestia poduszek.
    Problemem jest albo mechatronic albo sterownik skrzyni.
    Nawiasem. Jesli pojawi sie jakikolwiek blad skrzyni to nie wolno jezdzic samochodem. Od razu laweta, bo z problemu z jednym zaworkiem zrobi sie wymiana calej skrzyni.
    A co do akumulatora. To ze odpala nie znaczy ze sie jeszcze nadaje. Spadki napiecia skutkuja wariowaniem modulow sterujacych i pojawiaja sie objawy takie jak u ciebie. Aku w pierwszych modelach f01 wytrzymywaly 3 lata. Potem sa cyrki z silnikiem, hamulcem recznym, nawigacja itd.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    71
    BMW
    Ex E65 3.0 D / Obecnie F01 3.0 D
    Skąd
    Kraków

    Post

    do usuniecia

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    71
    BMW
    Ex E65 3.0 D / Obecnie F01 3.0 D
    Skąd
    Kraków
    Mechatronic na 100% mialem dokladnie to samo , pozbylem się auta jak sie dowiedziałem ile kosztuje naprawa . Szczegolnie niebezpieczna sprawa gdyz potrafi się włączyć podczas np. wyprzedania. I nie daj boże się namowic na wymiane oleju czy inne bzdury ,, które mają pomóc , a nie zaszkodzą'' bo wywalisz tylko kase w błoto

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    http://www.asbpalka.eu/ zadzwoń, spytaj, pogadaj. Nie wierzę, że nie naprawią.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    Sama wymiana oleju moze pomoc na jakies drobne poszarpywania. Na pewno nie na tryb awaryjny.
    Najczesciej jednak do roboty jest mechatronic.
    W wersji 6 biegowej opędzenie zaworkow i uszczelek + wymiana oleju z filtrem to kolo 2.5tys. Warto zrobic taki zabieg gdzies kolo 150tys km.
    No i dodatkowa uwaga. Skrzynie 6HP26Z sa niemal pancerne, jedne z najtrwalszych na rynku. Pod warunkiem ze sie nie przegrzeje ukladu. Jesli skrzynia jest katowana to trzeba wymieniac olej co 80tys bo resztki tarczek zapychaja uklad i ostatecznie dojdzie do awarii.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] E65 730d 218km problem ze skrzynia
    Przez xaser w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 07:40
  2. [elektronika] E66 730d - problem - Błędy Dynamic Drive, ABS, Skrzynia
    Przez Loyd w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 19:35
  3. [silnik] Problem ze skrzynia lub turbo w e65 730d, prosze o pomoc.
    Przez lover11 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 20:32
  4. Problem skrzynia 730d
    Przez Piotrek730 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 15:15
  5. problem z automatyczna skrzynia e38 730d
    Przez konrad1654 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •