Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: E38 740 D nie gaśnie ikona DSC błąd 88 precharge pump

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum

    Exclamation E38 740 D nie gaśnie ikona DSC błąd 88 precharge pump

    Witam, dziś 7er przywiało mnie lampką kontroli trakcji na liczniku, która nie chce zgasnąć. Podłączyłem kompa z INPĄ w wolnej chwili, znalazłem błąd w module ABS/DSC nr 88 precharge pump. Wiem że błąd wskazuje na pompę umiejscowioną przy serwie ale nie chce mi się wierzyć że padła z dnia na dzień bez żadnych innych objawów. Gdzieś na szybko wyczytałem że może to być również uszkodzony sterownik ABSu. Macie może doświadczenia z takim błędem i może podpowiecie w którą iść stronę, czy sterownik do wymiany, czy pompa. Można tą pompę jakoś zdiagnozować ? Dodam że abs działa normalnie.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Najprościej to sprawdzisz podając napięcie na wtyczkę pompy. Jak zacznie działać to uwalony sterownik ABS/DSC. Jeśli nie zadziała to wina samej pompy. Pozdrawiam

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum
    Dzięki za podpowiedź, jutro przestudiuje schemat i sprawdzę na krótko. Napiszę co z tej usterki wyjdzie, będzie dla potomnych.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    w aucie szwagra jest dokładnie to samo. E38 750iL. Po podłączeniu 12V do pompy słychać jak pracuje. W momencie wyrzucania błędu mierząc opór na wtyczce wychodzi że jest obwód otwarty. Kilka przysłowiowych piguł i opór się pojawia, skasowany błąd nie powraca DSC działa normalnie ale przy ponownym załączeniu pompy już po rozpędzeniu błąd pojawia się ponownie. Prawdopodobnie są tam jakieś szczotki i być może się kończą. Spróbujemy rozebrać i dostać się do środka.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum

    E38 740 D nie gaśnie ikona DSC błąd 88 precharge pump

    Ja wczoraj rano po całej nocy stania samochodu wsiadłem i ku mojemu zdziwieniu kontrolka zgasła i Dsc działało ale tylko do pierwszego zerwania przyczepności. Potem juz nie zgasła.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Nie zawsze podając napięcie ustali się czy pompa jest dobra czy zła. Każda pracuje, tylko nie daje właściwego ciśnienia, tj. pomiędzy 6 a 12 bar. Podepnij kompa i sprawdź jakie ciśnienie daje.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum
    Temat ogarnięty, usterka usunięta DSC działa prawidłowo. Sprawdzałem pompę pod kompem oraz na krótko czy przypadkiem sie nie zawiesza, chodziła ok wiec oddałem sterownik do znajomego speca. Sterownik ogarnął, dziś wszystko złożyłem i chodzi jak należy. Dziękuje za cenne wskazówki temat raczej do zamknięcia


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    13
    BMW
    e38
    Skąd
    Janów Lubelski
    Przepraszam, że tak po roku ale moglbym zasięgnąć informacji odnośnie tego, który sterownik jest uszkodzony? Czy ten przy pompie Absu czy Abs/dsc3?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie

    Post

    Ten :
    https://spplthumb.blob.core.windows....-403853352.jpg nie koniecznie musi być on uwalony, może być któryś z czujników abs. Trzeba kompa podpiać i zobaczyć co się dzieje.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    13
    BMW
    e38
    Skąd
    Janów Lubelski
    Komputer mowi dokladnie o błędzie 88, pompy dsc i są identyczne objawy jak u kolegi.

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] DSC błąd 5EE4
    Przez jayeti w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 04-06-2018, 07:38
  2. [elektronika] choinka ABS/DSC i błąd vetilreais?
    Przez Saillupus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 16:18
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 21:40
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 20:17
  5. [klima] e38 INPA: 45 Auxiliary water pump, co to za błąd?
    Przez brunoz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 09:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •