Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] Zmiana skrzyni automatycznej na manualna w e38

  1. #1

    [mechanika] Zmiana skrzyni automatycznej na manualna w e38

    Witam mam pytanko ile by kosztowalo i jakie zabiegi by trzeba bylo wykonac i jakie czesci zeby zmienic skrzynie automatyczna na manualna??

    na pewno dojdzie jeden pedal, skrzynia manualna , lewarek , panel , przy drazku i co jeszcze?

    bawil sie ktos w tego typu zabieg??


    furka to e38 730iA 94 rok

    pozdrawiam KEM
    Białe BMW e32 735i - 12 500 PLN - 600 730 967 - poprostu PERFEKT!!!

    http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9975241

  2. #2

    Re: Zmiana skrzyni automatycznej na manualna w e38

    Cytat Zamieszczone przez kem44
    Witam mam pytanko ile by kosztowalo i jakie zabiegi by trzeba bylo wykonac i jakie czesci zeby zmienic skrzynie automatyczna na manualna??

    na pewno dojdzie jeden pedal, skrzynia manualna , lewarek , panel , przy drazku i co jeszcze?

    bawil sie ktos w tego typu zabieg??


    furka to e38 730iA 94 rok

    pozdrawiam KEM
    Obawiam się, że dojdzie trochę więcej elementów (prawdopodobnie wał napędowy, sprzęgło kompletne z kołem zamachowym, wysprzęglik, jakieś rurki, żeby to wszystko działało). Z tego co się orientuję, inne jest też przełożenie dyfra. Jak już przebrniesz przez część mechaniczną, dojdzie część elektroniczna - całość trzeba zakodować pod manual (żeby nie świeciły się bez sensu wskaźniki od położenia drążka skrzyni automatycznej oraz żeby samochód nie sygnalizował błędu skrzyni biegów). W moim odczuciu operacja raczej nie opłacalna, ale to tylko moje zdanie.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    740
    Skąd
    Warszawa/Stara Miłosna
    Obawiam się, że kolega Sylwekk ma racje to chyba zbyt duża inwestycja :P lepiej było by poszukać auto z manualem :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    dokładnie
    jak dla mnie taka przeróbka nie wchodziła by w grę..

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Dla mnie to jakis chory pomysł wogóle i w każdym aucie - najlepiej zmienic na inne..

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A po co zmieniać automat na manuala? o_O

    Czyżby jakieś stereotypy na temat automatów??


    Lepiej poszukaj od razu auta z manualem ale musisz sie liczyc ze bedzie to w 95% przypadkow cholernie uboga wersja :/

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    A po co zmieniać automat na manuala? o_O

    Czyżby jakieś stereotypy na temat automatów??
    Też myślałem nad przekładką ale nie jestem za przeróbkami.Wygoda z automatem jest i to nie ma oczym mówić ale nie dokońca jestem zadowolony z codziennej eksploatacji (wiadomo ze to jest indywidualne odczucie), pomijam fakt ze po częściowej wymianie odpowiedniego oleju zaczął slizgać sie wsteczny bo to akurat mój pech.


    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Lepiej poszukaj od razu auta z manualem ale musisz sie liczyc ze bedzie to w 95% przypadkow cholernie uboga wersja :/
    Kolega ma 4,4 w oryginalnym manualu i wcale nie jest uboga ;) Manual był tylko do 98'
    .

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    41
    BMW
    E30 325i
    Skąd
    Kobyłka
    [zgodnie z prosba odnawiam temat]
    Witam, wpadl mi do glowy taki sam pomysl... Moje auto to 730i z 95r Oprucz oczywistych rzeczy typu skrzynia, pedaly, wal, most itp. co trzeba jeszcze zmienic/dokupic? Rozumiem ze pasuje tylko skrzynia od V8? Moja skrzynia jest w dobrym stanie, ale nie odpowiada mi jakos automat. Po za tym boje sie ze zapomne jak sie manualem jezdzic :hah:
    Pozdrawiam

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    powiem ci ze kiedys robilem nissana mercedesa przerobionego z automatu na manual, ile tam bylo przerobek........ szok, zrobione to bylo tanim kosztem, nietwierdze ze nieda sie zrobic ale naprawde, naprawde jest duuuuzo roboty, moze kosta niebede astronomiczne ale praca wlozona w to......... eh... a jeszcze jak niepotrafisz i zaplacisz dla kogos kto to bedzie robil....... wtedy bardzo nieoplacalne, wiem ze ciezko jest sie rozstac w ukochanym autem ale naprawde latwiej jest chyba sprzedac i kupic, inaczej wyjdzie (jak to kiedys kolega mowil) "rzezba w gównie" (sorry za taki cytat)

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Zmiana z auto na manual to zaden wiekszy problem- oczywiscie majac komplet czesci i wiedze co i jak, auta wcale nie trzeba zmieniac ani "rzezbic w g...e" ;)
    Przede wszystkim wszystkie oryginalne czesci do przerobki bo jak czegos brakuje to zaczyna sie owa "rzezba" a wtedy rzeczywiscie efekty sa marne...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •