Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Lekki dymek pod maską ...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg

    Lekki dymek pod maską ...

    Po wjechaniu do garazu i podniesieniu maski zauwazylem lekki dymek unoszacy sie jak mi sie wydaje spomiedzy przerw miedzy wtryskami ( patrzac od przodu auta prawa strona silnika ) z zapachu trudno ustalic mi co to - załapałem katar ... Przy zimnym silniku nie ma takich objawów , bardzo mnie to niepokoii , czy jest ktos w stanie powiedziec co siada ? Czy to tzw. lejace wtryski ? Na cieplym jest problem z odpaleniem ewidentnie pompa wtryskowa ... Jeszcze jedno pytanko do znawców - czasami po redukcji biegu telepie autem , najbardziej odczowam to na dzwigni skrzyni biegow , chcialbym wiedziec co powiedziec mechanikowi bo dla mnie mechanika to terra incognita ;-)

  2. #2
    Jeśli telepanie występuje po wyrzuceniu biegu na luz i po chwili ustaje, to koło dwumasowe oczekuje na wymianę (też mnie to czeka). U mnie też występuje taki delikatny dymek, tyle że układ zasilania mam szczelny. Może być, że ten dymek pochodzi z okolic kolektora wydechowego (np. odrobina spali wydostaje się spod uszczelki pomiędzy kolektorem a katalizatorem....)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    Ponawiam temat , u mechanika jeszcze nie bylem ale podejrzewam co dymi - olej , caly dól silnika jest w oleju ( prawa strona patrzac od zderzaka , lewa sucha ) , na bagnecie niewielki ubytek . Ostatnio przegrzałem troszke bunie nie z mojej winy pekl przewód i caly plyn poszedl na zewnatrz , czy w tym wypadku mogło dojsc do pekniecia glowicy czy "wywiało" uszczelke tylko ... mam cicha nadzieje ze to tylko ta droga ewentualnosc ( na sieci znalazlem uszczelke za 170zł ) , pytanie zasadnicze jakie koszty naprawy ?

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez chrisxz
    ... Ostatnio przegrzałem troszke bunie nie z mojej winy pekl przewód i caly plyn poszedl na zewnatrz , czy w tym wypadku mogło dojsc do pekniecia glowicy czy "wywiało" uszczelke tylko ... mam cicha nadzieje ze to tylko ta droga ewentualnosc ( na sieci znalazlem uszczelke za 170zł ) , pytanie zasadnicze jakie koszty naprawy ?
    Moja rada - napraw uszkodzenie, zalej plyn i obserwuj. Sprawdzaj plyny czy jest wszystko OK i temp. silnika

    Jesli w porzadku, to sukces, jesli nie to naprawa.

    Dopiero po zdjeciu glowicy bedzie wiadoma co sie stalo i za ile. Glowice oddaj do sprawdzenia czy jest z nia wszystko w porzadku.

    Czyli do kosztu uszczelki dolicz koszt obrobki u szlifierzy (nie wiadomo ile - zalezy co sie stalo) plus sruby pod glowice. Niektorzy nie wymieniaja, ale ja tam ufam technologii. BMW karze - to wymieniam (okolo 150 PLN).

    Do wszystkiego oczywiscie nalezy doliczyc koszt robocizny...

    Tyle jesli idzie o Twoj przypadek. Teraz tylko nalezy miec nadzieje ze po zalaniu plynem bedzie OK

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    dzieki za rade , uklad chlodzenia jest zrobiony i to dymienie zaczelo sie juz po wymianie peknietego wezyka i zalaniu nowego plynu najpierw maly dymek a dzisiaj jak podnioslem maske to juz wieksza chmura 8/ Zaczne od uszczelki i sprawdzenia glowicy ...

  6. #6
    Zakładając, że coś faktycznie dzieje się z przenikaniem płynu pomiędzy układami chłodzenia/smarowania taka sugestia: obserwuj konsystencję oleju oraz jego kolor.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    olej byl tez niedawno wymieniony na bagnecie kolor jest mniej wiecej grafitowy , zalany byl 5w40 texaco , plynu chlodzacego nie ubywa , tem silnika -wskazowka w pionie po niecalym kilometrze bez wachan w jedna czy druga strone

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    No i sprawa sie wyjasnila , po odkreceniu plastikowej oslony ( kombinowalem jak kon pod gore - brak odpowiednich narzedzi w garazu ) okazalo sie ze przy pracujacym silniku pod trzecim wtryskiem jest mokro , pieni sie paliwo a po nagrzaniu motorka zaczyna dymic ... Mam pytanko czy pod wtryskami sa jakies usczelki czy poprostu wtrysk sie poluzował ? nie probowalem dokrecic z braku odpowiednich kluczy i kiepskiego dostepu . Zauwazylem rowniez zawilgocenie na zlaczu glowicy z pokrywa - domniemam ze uszczelka ;-) Moze z czasem zaczne kumac wiecej w temacie silnkow narazie prosze o wyrozumialosc , to nie takie proste jak budowa PC ... Wszystkim ktorzy odpowiedzieli na posta dziekuje za odpowiedz , cierpliwosc i zrozumienie ;-)

  9. #9
    Jeśli masz mokro przy wtrysku, to sprawdź wężyki przelewowe (te cienkie rurki), bo to z nich najprawdopodobniej cieknie.

  10. #10
    Tak jak Sylwekk pisze, a i czasem cieknie spod krocca nr 5 co jest wkrecony we wtryskiwacz. Dziwna sprawa ze sie pieni paliwko spod wtrysku. Oczywiscie pod wtryskiwaczem jest uszczelka, ale najpierw posprawdzaj czy wycieki sa na tyle duze ze zalewaja wtryskiwacz i glowice i oczywiscie wyeliminuj je ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •