Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: brak mocy na gazie sekwencja- e38

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL

    brak mocy na gazie sekwencja- e38

    witam. Zaczelo sie od tego ze auto po odpaleniu rano i po przelaczeniu na gaz zaczelo szarpac i nie chcialo jechac wiec jezdzilem na benzynie dopoki sie nie nagrzal,wtedy jechalo ok. Po jakim tygodniu jest calkowita lipa tzn po przelaczeniu na gaz niechce jechac a czasem nawet zgasnie,dodam za przelacza sie bardzo szybko (wskazowka jest w polowie niebieskiego pola) a jak juz sie nagrzeje nie ma wogole mocy,mozna deptac i prawie wogole nie przyspiesza i tak jakby sie telepalo.Swiece sa nowe a takze cewki 2szt. Wszystko bylo dobrze,stalo sie to z dnia na dzien.Problem w tym ze jest to sekwencja Zavoli i nikt tu nie ma programu do tego dlatego pytam co zrobic samemu,co posprawdzac ewentualnie co jest powodem tego.Na benzynie auto chodzi jak zegarek z tym ze po odpaleniu (nie wiem czy to wazne) obroty zaczynaja sie od 1500 i spadaja szybko do ok 800.Kazde odpalenie na benzynie jest 1500 obr i spadek do okolo 800.Wydaje mi sie ze wczesniej tak nie bylo. Nie wiem moze gdzies powietrze dostaje czy cos.Prosze o jakie kolwiek rady ktore moge sprawdzic.To jest e38 3.0 V8.Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    podobne sytuacje dzieja sie kiedy pada czujnik temperatury reduktora,sprawdzilbym jeszcze filterki fazy cieklej i lotnej, czy auto nie jest zapowietrzone hmm narazie tylko tyle mi przychodzi na mysl

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    oki koledzy tak zrobie.Krotko mowiac auto zachowuje sie tak jakby brakowalo gazu w butli,takie sa objawy. Dzis jeden gazownik tez cos wspomnial o tym czujniku ale od reki nic sie nie zalatwi i musze czekac do przyszlego tygodnia z tym fantem.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar swobi.
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    48
    Ostatni miałem bardzo podobnie jak spadł mi wąż z chłodnicy.Dolałem 2l płynu, odpowietrzyłem i jest ok.Może sprawdź poziom i odpowietrz układ.Z tym że u mnie nie chciał się wogóle przełączyć na gaz.Może warto rzucić okiem, nawet jakby nie pomogło.Pozdrawiam.

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    to wszystko posprawdzalem odrazu.Gazownik mowi zeby wyjezdzic gaz i zalac ponownie gdzie indziej i wtedy zobaczymy bo moze to wina gazu.Wiec jezdze i jezdze az sie skonczy i zobacze jak bedzie

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    wtryskiwaczy nie czyscilem bo narazie nie chce tam grzebac.Dzis np auto jezdzilo bez zarzotow,przyspieszenie nylo i wszystko ok a po jakims czasei zaczal mulic i znow zaczal jechac. Czeski film normalnie

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1
    Warto przypomnieć w takim przypadku, że jak się wymienia świece, a szczególnie w gazie (bo przerwa musi być o 1/4 mniejsza, niż w aucie jeżdżącym na benzynie) o ustawieniu przerwy na świecy, ja u siebie ustawiam 0,75mm a standart to 1mm. Większosć mechaniorów poprostu wkręca świece i mają wszystko gdzieś.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    @maslo_82


    warto przypomnieć o dziale przedstaw sie

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    panowie zdaje sie ze powodem calego zamieszania jest ktoras z cewek,musze wymieniac stopniowo i zobacze jak bedzie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •