Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: 5hp30 750, nietypowy problem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post 5hp30 750, nietypowy problem

    Szukalem wszedzie i nie potrafilem znalezc odpowiedzi

    skrzynia zachowuje sie niby normlanie, zmienia redukuje
    choc czasem przy redukcji szarpnnie, glownie na 2/1

    ale to nie jest glowny problem, bo pomysalem ze po prostu malo oleju

    skrzynia byla remontowana 2 lata temu ponoc w DE, 2 tys euro faktura

    glowny problem jest taki iz
    gdy auto stoi na p jak zrobie przygazowke na powrocie obrotow slysze brzeczenie
    cos jakby jakas metalowa oslona wpadala w rezonans

    w serwisie wstepnie powiedziano mi ze raczej nie skrzynia bo na P by jej nie bylo slychac
    ale po dokladnym zbadaniu orzekli ze to to jednak skrzynia i trzeba rozebrac i zobaczyc co z nia jest
    bo najwyrazniej ktos ja zle poskladal


    ten dzwiek jest czy na P czy na D
    mam wrazenie ze na zimnym silniku jest przy nizszych obrotach

    ma ktos pomysl co to moze byc?
    czy ktos czegos mogl cos nie dokrecic?

    zastanawiam sie po prostu jakie moga byc koszty naprawy tego
    czy to po prostu cos w stylu, poprawic, dokrecic, wymienic pierdolke
    zlozyc i zalac na nowo olejem + filtr
    czy powazniejsza sprawa


    kolejna kwestia, przeczytalemn na zachodnich stronach ze 5hp30 ma wade
    i jesli sie jej nie usunie to po wymienia oleju skrzynia bedzie nadawala sie do remontu

    chodzi o taki zestaw naprawdczy o symbolu 5HP30VBK:

    http://www.ebay.pl/itm/ZF5HP30-ZF-OE...-/190787649289

    okolo 800zl


    tu instrukcja wymiany
    http://www.darkstarmediallc.com/bmw/...dy_rebuild.pdf

    czy ktos z was sie z tym spotkal?
    obajwy sa ponoc takie ze skrzynia dluzej sie namysla przy zmianie z p na wsteczny

    czy warto to kupic i kazac wymienic te rzeczy?
    gdzie to dostac w dobrej cenie w europie?
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 08-05-2016 o 03:33

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Może być to oddżwiek z konwertera, ja tak miałem. Wpierwszym momencie podejrzewałem że coś dzieje się z silnkiem. Wmoim przypadku po wymianie oleju probem ustał. Niestety po jakimś czasie powrócił i był/jest bardziej złożony oczym piszę w innym wątku. Moim zdaniem wymień po prostu olej i zobacz czy ustanie. Jeżeli nie olej zawsze możesz zlać i u sunąc usterkę a olej z powrotem zalać.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Sądzę że to dźwięk ze sprzęgła. Ten zestaw do regeneracji płyty z zaworami niestety nie uchroni Cię przed naprawą skrzyni. Nic nie mają wspólnego z wymianą oleju. Jeśli był olej wymieniany to po kolejnej wymianie wszystko będzie dobrze. Jeśli będzie to pierwsza wymiana po przebiegu 300 czy 400 tyś, to zakończy się naprawą skrzyni. Jeśli nie wymieni się oleju po tym przebiegu to i tak skrzynia padnie, tylko większe będą straty (np. spalą się wszystkie tarcze sprzęgłowe). Jeśli skrzynia myśli przy wrzuceniu R a poziom oleju jest ok, to zbliża się naprawa skrzyni i nic tego nie zmieni. W Niemczech nie ma warsztatu, w którym wyremontujesz skrzynię za 2000euro. Nie wiem co tam było robione, ale nie był to remont ani naprawa. Możliwe że wymienili skrzynię na inną używaną, to cena zgadzałaby się.
    Radzę abyś podjechał na jakiś warsztat gdzie znają się na skrzyniach i niech dobrze obejrzą co się dzieje. Jeśli rozleci się konwenter to będziesz miał duże kłopoty.
    Pozdrawiam.
    monster_pl

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    nie chodzilo mi ze ten zestaw naprawczy w czyms pomoze
    chodzilo mi raczej czy jest sens zamowienia go poza glowna naprawa, bo auto jest juz w serwisie i lada dzien beda zdejmowac skrzynie

    i zastanawiam sie co zrobic, czy poszukac nowego sprzegla, czy ma to sens czy moze zaraz nie posypia sie inne rzeczy

    czy moze zamowic uzywana z pewnego zrodla
    moge kupic 5hp30 z 750 99 rok, czyli dokladnie to co ja mam z auta 135tys km za 1000 euro
    z niemiec z przesylka


    czyli wnioskujesz ze po prostu sprzeglo hydrokinetyczne bedzie do wymiany?
    to teoretycznie chyba nie tragedia, bo zdaje sie sprzeglo choc regnerowane okolo 1000zl + robota wymiany
    tylko czy nie zwala sie potem inne rzeczy...
    czy to brzeczenie nie nadwyrezylo innych elementow

    skrzyznia 200tys przebieg

    i co ciekawe, na poczatku nic nie brzeczalo, po okolo 1000km uslyszalem ten dzwiek przy ostrej przygazowce, potem nawet przy okolo 2 tys obrotow, na rozgrzanym niknie choc jest na wysokich obrotach nadal



    olej to mialem zmieniany juz pare razy, bo mam faktury, raz na naprawe, potem na wymiane
    i pare faktur na kasowanie adaptacji w skrzyni
    widac ze gosc mial juz z nia problemy

    moze 2tys euro styknie w de na wymaine sprzegla na regenerowane, tyle ze ktos zle to zregenerowal dlatego teraz takie objawy

    a mialem przeczucie ze jak ktos juz raz zagladal do skrzyni to beda problemy
    i mialem racje
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 08-05-2016 o 21:25

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Moim zdaniem nie ma sensu kupno tego zestawu ze stanów jeśli skrzynia zmienia biegi płynnie i nie szarpie.
    Uważam że sprzęgło jest uszkodzone i prawdopodobnie kończy się również tłok wstecznego albo któryś z koszy. Ale to jest moja prywatna opinia. Trzeba rozebrać i zobaczyć. Ale to muszą zweryfikować mechanicy na warsztacie. Moim zdaniem kupno skrzyni z Niemiec nie ma sensu. Pochodzi tydzień albo 10 lat, nie wiadomo. Przecież to są graty ze szrotu, tyle że przed wyjęciem działała.
    Nie wiem skąd jesteś. U Pałki z Mysłowic wymieniliby Ci tą skrzynię w ciągu jednego dnia, sprzęgło też musisz wymienić. Miałbyś gwarancję i kłopot z głowy. Nie żebym pałał szczególną sympatią do tego warsztatu, ma tyle opinii pozytywnych co i negatywnych, ale w tego typu akcjach są skuteczni. Mają wiele skrzyń na wymianę.
    Więcej nie mogę pomóc,
    pozdrawiam
    monster_pl

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    Miałem podobne objawy czyli świst z okolic konwertera.Skrzynia 5HP30. Dałem go do regeneracji a skrzynie przejrzałem wizualnie i jak się okazało sterownik, czy jak kto woli mózgownica okazała się również uszkodzona a dokładnie 1 z płyt z których się składała. Kupiłem, wymieniłem pękniętą płytę poskładałem wszystko do kupy i duży ZONK. Konwerter był zalany olejem przed założeniem a przed uruchomieniem silnika zalałem skrzynie do przelewu i ku mojemu zdziwieniu skrzynia teraz nie chce wciągnąć oleju aby uzupełnić ja do właściwego poziomu. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Przy zmianie z P na R obroty silnika rosną i tak samo na D. Nie słychać tez żadnych niepokojących dźwięków z okolic skrzyni. Skrzynia działała do samego końca, wyskakiwały błędy, elektyk z którym rozmawiałem mówi że to usterka mechaniczna bo tak czy tak powinna działać chociażby w trybie awaryjnym.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ktoś przy składaniu źle założył pompę oleju, dociągnął śrubami dzwon do bloku i uszkodził pompę. Temat generalnie znany, a błąd powielany przez brak wiedzy w tym temacie.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    Pompa nie była wyciągana, tylko konwerter, ale tez to obstawiam niestety. Czyli mózgownica raczej odpada za brak działania i wciągniecie oleju?

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez doogg Zobacz posta
    Pompa nie była wyciągana, tylko konwerter, ale tez to obstawiam niestety. Czyli mózgownica raczej odpada za brak działania i wciągniecie oleju?
    O tym Irek napisał, konwerter zazębia się z pompą, bo ją napędza. Miał na myśli złe spasowanie konwertera, po jego wyciągnięciu.
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    A na co teraz jeszcze zwrócić uwagę mając skrzynie na wierzchu, co mogło być narażone jeszcze na uszkodzenie?

Podobne wątki

  1. nietypowy problem z ogrzewaniem
    Przez neo386 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-12-2013, 21:08
  2. [silnik] Nietypowy problem z vanosem
    Przez mandrax1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 20:38
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 20:38
  4. [mechanika] Nietypowy problem z hamulcami
    Przez Marecki7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 19:46
  5. nietypowy problem
    Przez bryce w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •