Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Pomoc w wyborze silnika.

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Miałem to auto na przełomie 2012/2013 http://olx.pl/oferta/sprzedam-ladne-...tml#e7d43af63c i włożyłem przez 8 miesięcy więcej niż obecny właściciel za ten samochód chce.Mając obecnie 2.8 wszystko praktycznie co robię to moje własne widzimisię silnik jest na pewno mniej problematyczny i dużo tańszy w utrzymaniu,ale wiadomo że nie ma 2 takich samych aut wszystko zależy od tego jak auto było traktowane w przeszłości bo nawet najbardziej udany motor można spisać na straty jak właściciel przeciągał w nieskończoność wszystkie czynności serwisowe.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    12
    BMW
    e36 325 tds 1997
    Skąd
    okolice Kielc
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Szkoda że nie ma e 38 w 1,8i.dopiero by miało branie........zimne łokcie bez kosztów.Jak to czytam to mnie muli....To forum złotówy w tdi ?????Chce sie mieć bmw ale w ..........MASAKRA

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Według Ciebie szukanie jak najmniej awaryjnego silnika, analizowanie kosztów albo jeżdżenie zadbanym m52b28 kwalifikuje do bycia złotówą? Pewnie lepiej kupić rozklekotane M62TU (najlepiej zagazowane) na giełdzie w Radomiu tylko po to żeby jeździć po mieście 50 km/h i obnosić się z dumą ze znaczkiem 740... To jest dopiero masakra :) Może jestem dziwny ale wydaje mi się że można kupić auto które przynajmniej przez jakiś czas nie będzie wymagało większych napraw a 10 tysi wolę wydać na felgi 3tlg niż na remont zaniedbanego v8 do którego poprzedni właściciel lał mobila 10w40 z beczki...

    Żeby nie było, że jestem przeciwnikiem v8 to możliwe że sam się na ten silnik zdecyduje ale świadomie na pewno na przedlift.


    Cytat Zamieszczone przez niestepne Zobacz posta
    Miałem to auto na przełomie 2012/2013 http://olx.pl/oferta/sprzedam-ladne-...tml#e7d43af63c i włożyłem przez 8 miesięcy więcej niż obecny właściciel za ten samochód chce.Mając obecnie 2.8 wszystko praktycznie co robię to moje własne widzimisię silnik jest na pewno mniej problematyczny i dużo tańszy w utrzymaniu,ale wiadomo że nie ma 2 takich samych aut wszystko zależy od tego jak auto było traktowane w przeszłości bo nawet najbardziej udany motor można spisać na straty jak właściciel przeciągał w nieskończoność wszystkie czynności serwisowe.
    To tylko potwierdza koszta z jakimi trzeba się liczyć kupując v8 :)
    Ostatnio edytowane przez DamianCK ; 08-05-2016 o 08:21

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Sprawą oczywistą jest również to że przy sprzedaży nikt włożonych 10tys nie zwróci.

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    42
    BMW
    e38 740iA M60
    Skąd
    LDZ

    Post

    Zasadniczo miałem bardo podobny dylemat i kilka miesięcy temu kupiłem 740 przedlift. W międzyczasie jeździłem 728, 730, 735 i 740ką i moja opinia jest taka, że jakbym szukał jeszcze raz, to albo 728 jako wersja ekonomiczna (części tanie, silnik znany i dostęp do niego wręcz idealny, a wcale nie odpycha się aż tak tragicznie. Tzn jak na 7 to jest faktycznie wolne, ale do normalnej jazdy spokojnie wystarcza), albo właśnie 740 przedlift. Polifty pewnie trochę mniej palą i lepiej jadą ale nie jest to przepaść a koszt naprawy vanosa jest znaczny. Co do 750 to jak dla mnie do codziennej jazdy trochę przerost formy nad treścią, a w 730 i 735 koszty praktycznie takie same jak w 740 a mocy znacznie mniej.
    PS: A tak naprawdę to i tak trzeba brać to co bedzie w dobrym stanie, bo nawet zadbana 730 jest lepszą opcją niż zajechana 740 i uważam że mi się po prostu przyfarciło bo trafiłem taką wersję jaką chciałem i w dobrym stanie a szukałem ponad pół roku i zasadniczo byłem już zdecydowany brać co się trafi byle w dobrym stanie było...
    Ostatnio edytowane przez berlov ; 08-05-2016 o 21:08

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Szkoda że nie ma e 38 w 1,8i.dopiero by miało branie........zimne łokcie bez kosztów.Jak to czytam to mnie muli....To forum złotówy w tdi ?????Chce sie mieć bmw ale w ..........MASAKRAWysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    zgadzam się z kolegą. Jak cię stać na E38 i serwisowanie jej to uwierz mi że z paliwem też sobie poradzisz. (Nie mówię o podtlenku LPG).

  6. #26
    Początkujący Użytkownik Awatar olo120672
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    92
    BMW
    już bez niestety
    Skąd
    Rybnik
    Cytat Zamieszczone przez niestepne Zobacz posta
    Miałem to auto na przełomie 2012/2013 http://olx.pl/oferta/sprzedam-ladne-...tml#e7d43af63c i włożyłem przez 8 miesięcy więcej niż obecny właściciel za ten samochód chce.Mając obecnie 2.8 wszystko praktycznie co robię to moje własne widzimisię silnik jest na pewno mniej problematyczny i dużo tańszy w utrzymaniu,ale wiadomo że nie ma 2 takich samych aut wszystko zależy od tego jak auto było traktowane w przeszłości bo nawet najbardziej udany motor można spisać na straty jak właściciel przeciągał w nieskończoność wszystkie czynności serwisowe.
    A ja mam ten rocznik z tym silnikiem ( M60 ) od 7 miesięcy i zrobiłem 12000 km, i nie mam absolutnie żadnych problemów. Tak jak niektórzy piszą i mówią - pancerny silnik z pancerną skrzynią.
    Fiat 126p, Fiat 126p Elegant, Mazda 323F, VW Golf I, Opel Rekord 2,0 A, Fiat Ritmo, Nissan Silvia S12, Opel Senator 3,0i, BMW E32 735i, Nissan Maxima QX, Honda Prelude III, BMW E32 730i, Honda Accord TypeR, VW Polo, Mitsubishi Colt GLXI, Citroen Xsara Coupe VTS, Chevrolet Lacetti, BMW E38 740i.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez DamianCK Zobacz posta
    Shebi pisząc o pośrednich pojemnościach miałem na myśli m62b35. Powiem szczerze że o m60b40 nawet nie myślałem bo najmłodsze egzemplarze są z 1996 roku...
    Pojemność to ma najmniejsze znaczenie bo to tylko wielkość tłoka. Główna róźnica jest M60 M62TU m62tub. Vanos będzie kosztował tyle samo, temperatura pracy ta sama niezależnie od pojemności.... No chyba że na spalanie patrzysz tylko po co , :-P
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 09-05-2016 o 21:51

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    42
    BMW
    e38 740iA M60
    Skąd
    LDZ
    Cytat Zamieszczone przez winmediacenter Zobacz posta
    zgadzam się z kolegą. Jak cię stać na E38 i serwisowanie jej to uwierz mi że z paliwem też sobie poradzisz. (Nie mówię o podtlenku LPG).
    Kurcze tu nie do końca się zgodzę , bo wg mnie nie zawsze chodzi o to czy kogoś stać , tylko ile ktoś chce wydać. Do samochodu nie powinno się podchodzić na zasadzie "zastaw się a postaw się" tylko ma realizować konkretną potrzebę właściciela. To że ktoś ma 20 letnie e38 z2.8 pod maską nie musi oznaczać że nie stać go na nowe F10 - po prostu e38 728 może zaspokajać jego potrzeby lepiej niż nowy :)

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Nie rozumiem tego zniechęcania co niektórych osób do zakupu 2.8. Traktujecie ten silnik jakby był jakiś wybrakowany, zupełnie jakby miał osiągi lanosa, a tak nie jest. Ja jestem z tego silnika bardzo zadowolony i nie zamieniłbym sie póki co na V8. Mam auto w stanie blacharskim którego myslę wiele osób mogłoby mi pozazdrościć i to jest dla mnie najważniejsze. Średnie spalanie mam na poziomie 11.5l a nie 17l jak w 4.4. I tak 600 zł miesięcznie idzie mimo, że auto weekendowe i nie miałbym ochoty wydawać 2x tyle tym bardziej że muszę tankować jeszcze auto do jazdy na co dzień ;) Autorowi tematu jak najbardziej polecam 2.8 ;)
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 11-05-2016 o 12:27

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    12
    BMW
    e36 325 tds 1997
    Skąd
    okolice Kielc
    W tym temacie spalanie nie jest najważniejsze. Utrzymanie takiego leciwego auta w bardzo dobrym stanie (a o to mi chodzi) niesie ze sobą inne koszta. Osobiście bardziej stawiam na jak najlepszą bezawaryjność. Osiągi i apetyt na paliwo zdecydowanie stawiam na drugim miejscu.

Podobne wątki

  1. [E38] POMOC w wyborze e38
    Przez pawelst3c w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 06:21
  2. Prośba o pomoc w wyborze...
    Przez arturo193 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 11:13
  3. E32 - POMOC w wyborze
    Przez Kaper w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 17:20
  4. [E38] Proszę o pomoc w wyborze :D
    Przez wojtek1989 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 17:35
  5. Pomoc w wyborze PC
    Przez Sowa 7 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •