Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [e32] wiązki pod fotelemi

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Tucziemu chodziło o spięcie wtyczki ze zdjęcia nr 1 z wtyczką ze zdjęcia nr 6.
    spiać moge ale tam jest inny rozstaw PINOW ,wiec pewnie jakas czesc nie bedzie dzialać. a te wtyczki z pinami da sie kupic gdzies luzem to sobie jakos to poskładam? jutro tez dodam lepsze foto innym aparatem

  2. #12
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Piny możesz przełożyć.
    Najlepiej gdybyś wiedział z którego roku są fotele, które kupiłeś.
    Wtedy, mając schematy w ręku można bez problemu dopasować położenie pinów.

    Tak naprawdę do uruchomienia lędźwi potrzebujesz +12 (gruby czerwono-żółty przewód), uziemienie (gruby brązowy przewód) i podświetlenie przycisków (najczęściej cienki szary lub zielony przewód - ew miernik w rękę i sprawdzasz na którym przewodzie pojawia się napięcie jeżeli przełączysz włącznik świateł np na postojówki).

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    dobra bede działa z tym tematem i jak cos dam znaka. fotele niestety nie wiem z ktorego sa roku nie maja zadneych nalepek ani oznaczen co moglo by mnie naprowadzić.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Piny możesz przełożyć.
    Najlepiej gdybyś wiedział z którego roku są fotele, które kupiłeś.
    Wtedy, mając schematy w ręku można bez problemu dopasować położenie pinów.

    Tak naprawdę do uruchomienia lędźwi potrzebujesz +12 (gruby czerwono-żółty przewód), uziemienie (gruby brązowy przewód) i podświetlenie przycisków (najczęściej cienki szary lub zielony przewód - ew miernik w rękę i sprawdzasz na którym przewodzie pojawia się napięcie jeżeli przełączysz włącznik świateł np na postojówki).
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Piny możesz przełożyć.
    Najlepiej gdybyś wiedział z którego roku są fotele, które kupiłeś.
    Wtedy, mając schematy w ręku można bez problemu dopasować położenie pinów.

    Tak naprawdę do uruchomienia lędźwi potrzebujesz +12 (gruby czerwono-żółty przewód), uziemienie (gruby brązowy przewód) i podświetlenie przycisków (najczęściej cienki szary lub zielony przewód - ew miernik w rękę i sprawdzasz na którym przewodzie pojawia się napięcie jeżeli przełączysz włącznik świateł np na postojówki).


    podpiołem dziś fotel kierowcy (USTALIŁEM JUŻ ŻE JEST TO ROK 1988 ROK - info z metki na wiązce ) z kostką pod fotelem Kierowcy (AUTO 1992) . Fotele położyłem z tyłu na kanapie ;-) . NIE ZMIENIALEM JESZCZE PINÓW podłączylem to jak było na foto na górze .

    Po przkręceniu zapłonu - działąja ledzwie (przyciski nie swięcą) i działa podgrzewanie pleców ale nie czułem grzania siedziska , jest też podświetlenie tych przycisków podgrzewania - sa to przyski przedliftowe.

    Pytania:
    1. moze ktoś podesłąc schemat który kabel w wiązce fotela i wtyczce pod siedzeniami jest od czego albo napisać. Albo jak to podłączyć zeby dzialo pełne grzanie .
    2.z fotela kierowcy wystaje mi dodatkowo kablek mały czarny 2 pinowy(foto nr 2) , do czego go podpiąć , za co odpowiada . - wyglada ze wychodzi z okolic zapiecia pasa czyzby jakis czujnik zapiecia pasów ?
    3.gdzie moge kupić takie wtyczki te białe duże , czym je otworzyc i zamknać żeby trzymały dobrze.

    PODAJE DLA UŁATWIENIA FOTO WTYCZKI POD SIEDZENIEM KIEROWCY a foto wtyczki fotela kierowcy sa pare postów wyzej

    Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

  5. #15
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Siedzisko Ci nie grzeje bo może mata jest przerwana.
    Jeżeli dobrze kojarzę to maty siedziska i oparcia mają swoje, oddzielne wtyczki, a tak pokazują schematy.
    Weź miernik w rękę, odepnij wtyczkę maty siedziska i sprawdź miernikiem ciągłość obwodu - miernik ustaw na brzęczyk.
    Brak podświetlenia przycisków grzania to wina spalonych żarówek w przyciskach.
    Możesz wykluczyć zasilanie podświetlenia, tak jak wcześniej Ci napisałem, sprawdzając miernikiem czy na przewodzie od podświetlenia jest napięcie w momencie kiedy włącznik świateł dasz np na pozycje.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Siedzisko Ci nie grzeje bo może mata jest przerwana.
    Jeżeli dobrze kojarzę to maty siedziska i oparcia mają swoje, oddzielne wtyczki, a tak pokazują schematy.
    Weź miernik w rękę, odepnij wtyczkę maty siedziska i sprawdź miernikiem ciągłość obwodu - miernik ustaw na brzęczyk.
    Brak podświetlenia przycisków grzania to wina spalonych żarówek w przyciskach.
    Możesz wykluczyć zasilanie podświetlenia, tak jak wcześniej Ci napisałem, sprawdzając miernikiem czy na przewodzie od podświetlenia jest napięcie w momencie kiedy włącznik świateł dasz np na pozycje.
    podswietlenie przyciskow podgrzewania działa. nie swięcą przyciski lędźwi - a maja w ogole swiecic przy przesuwaniu?
    Co do miernika ograne temat po weekendzie i dam znaka

  7. #17
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Co do podświetlenia chciałem tylko dodać że te zaroweczki są inne niż w przyciskach do podnoszenia szyb

  8. #18
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez mike333 Zobacz posta
    podswietlenie przyciskow podgrzewania działa. nie swięcą przyciski lędźwi...
    Daruj, pomyliłem.
    Cytat Zamieszczone przez mike333 Zobacz posta
    ... - a maja w ogole swiecic przy przesuwaniu?...
    Przyciski lędźwi powinny być podświetlone cały czas.
    Żarówki są chyba mniejsze niż w przyciskach od szyb. W poliftowych przyciskach są chyba nawet diody zamiast żarówek.

Podobne wątki

  1. [elektronika] [740iL] Schemat wiązki
    Przez Zator w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 19:52
  2. [navi] Wiązki potrzebne do dołożenia (na razie) 4:3 monitora
    Przez zawiś w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 13:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •