Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [ elektryka] Światła cofania

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie

    [ elektryka] Światła cofania

    Witam wszystkich :)
    Wróciłem dziś z trasy około 600km. I pod domem kolega powiedzał mi że mam choinke z tyłu :o Ide na tył i żeczywiści ciagle palą się światła od wstecznego.Reszta działa idealnie jednak nie moge ich wyłączyć,podczas jazdy cały czas się pala, a przecież auto jedzie do przodu... :razz: Światła cofania pojawiają się wtedy jak kluczyk jest w stacyjce na zapłonie lub auto jest odpalone. A jeżeli włącze światła bez kluczyka czy też w pozycje 1 to nie zapalają się. Dodam że mam manuala i włanczanie wyłanczanie wstacznego nic nie pomaga. Obecnie wyciągnełem żarówki i komputer wywala mi żebym sprawdził żarówki..
    help

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    pewnie jakies przebicie zwarcie albo cos gdzies nielaczy
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Na działanie świateł cofania wpływ maj chyba dwa elementy: IKE (licznik) i LCM (moduł świateł). Licznik znajdziesz bez problemów ;D , ale w pierwszej kolejności proponowałbym po prostu odłączyć LCM, który jest w słupku, po prawej stronie obok schowka. Przypuszczam, że ten właśnie moduł mógł ulec uszkodzeniu i stąd takie dziwne zachowanie. Może być też tak, że to Licznik podaje jakieś błędne info do modułu świateł. Jeśli masz możliwość podłączenia pod komputer, to w ten sposób pewnie wyjaśnisz najwięcej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •