Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: [mechanika] Wymiana czujnika ABS tył

  1. #11
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    ja ma auto listopad '94 a co do modułu to koleś co naprawie mówi ze one sie nie psuja... może ktos z poznania użyczy na podmiankę...???

    a co do zamiany prawy z lewym nie ma opcji.... bo wydłubać go to masakra

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    koledzy pomocy po pobycie u mechanika przestał mi działac abs, licznik i skrzynia to znaczy wyskakuje bład i przechodzi w stan awaryjny byłem na 2 kompach i nie mogli sie połaczyc z abs ale jak odłacze komputer do abs to zaswieca mi sie równiez kontrolka od asc czyli niby komp jest dobry od którego czujnka zaczynac wymiane a moze od czegos innego mam zaczac

  3. #13
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    tobiasz - zacznij od "rozstrzelania" mechanika !!!
    Gra muzyka

  4. #14
    Cytat Zamieszczone przez tobiasz
    koledzy pomocy po pobycie u mechanika przestał mi działac abs, licznik i skrzynia to znaczy wyskakuje bład i przechodzi w stan awaryjny byłem na 2 kompach i nie mogli sie połaczyc z abs ale jak odłacze komputer do abs to zaswieca mi sie równiez kontrolka od asc czyli niby komp jest dobry od którego czujnka zaczynac wymiane a moze od czegos innego mam zaczac
    A co wogóle robili Ci mechanicy przy aucie? Może jakiś kabel przerwali czy coś. Często jak coś robią przy zawieszeniach magicy to potem są takie skutki. Z jakim problemem żeś do nich pojechał?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez wojtekd
    tobiasz - zacznij od "rozstrzelania" mechanika !!!

    Wojtek, spokojnie :)
    Ja bym zaczął od powrotu do tego warsztatu. Co mu z martwego mechanika? ;) Spieprzył, to niech teraz naprawia. A co do ABSu i jego czujników to pierwszym krokiem powinna być diagnoza na kompie. Bo co chcesz wymieniać jak nie wiesz który czujnik padł. O ile wogóle czujnik. Komputer prawdę Ci powie. I ciśnij od razu z gęba do mechesa żeby sobie nie myślał że może ludziom auto spier***** i ujdzie mu to płazem. Często się zdarza że paprochy grzebią coś przy zawiasie i uszkodzą jakieś przewodu czy czujniki. Tak więc jak grzebali coś w okolicach kół to na pewno coś urwali :]
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    to było tak ze automacik zaczynał cos nie równo ciagnac wiec zaprowadziłem na wymiane oleju i filtrów ale powiedzieli mi ze sprzegło sie zwaliło i wyciagneli skrzynie jak odbierałem to abs juz nie działał i licznik oczywiscie ale dojechałem do domu i było wszystko oki ładnie zmieniała biegi itd w domu postała ze 2 dni i postanowiłem troche pojeździc zrobiłem jakies 50 km i wyskoczył bład skrzyni i jest tak ze jak ja zgaszae i odpale to jedzie prawie normalnie z 1 na 2 troche szarpnie a poźniej wyskakuje bład i jest w stanie awaryjnym a z którego koła bmw bierze predkosc bmw e38 740ia rok 94

  7. #17
    Nie wiem z którego koła bierze prędkość, ale zasuwaj do nich od razu z awanturą, bo się chłopaki nie wykazały zbytnio. Bo za 2 tygodnie to Ci powiedzą że oni wszystko zrobili dobrze a że się zepsuło to nie ich wina. Zawsze możesz iść do adwokata po poradę prawną (koszt koło 100zł) i Ci podpowie jak z nimi gadać i jak ich skutecznie sądem postraszyć.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #18
    Cytat Zamieszczone przez tobiasz
    ... z którego koła bmw bierze predkosc bmw e38 740ia rok 94
    z koła lewego tylnego
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    przedewszystkim to dopominaj się sprawdzenia stanu oleju w skrzyni. Mozliwe że jest go za mało i stąd te kłopoty. Zawsze po wymianie oleju i przejechaniu kilkunastu kilometrów należałoby sprawdzić pozio, oleju. Przeważnie zawsze jest go za mało. Powinni o tym wiedzieć mechaniry co sie tego podjeli. Jak poziom jest ok to mozliwe ze coś ze skrzynią. Błędy jakie masz w skrzyni? Diagnostyka to podstawa, bo tak to mozna gdybać tylko. Jak już ktoś wyżej napisał prędkość czyta z lewego tylnego czujnika ABS. Wkładać tylko i wyłącznie oryginalny czujnik. Możliwość uszkodzenia wiązki instalacji idącej do tego czujnika w trakcie operacji jakie dokonywał mechanik jest praktycznie nie realna. Z drugiej strony tylko on wie co tam grzebał. Panowie nie zapominajmy że jest też coś takiego jak złośliwość rzeczy martwych i nie zawsze wina leży po stronie mechanika czy warsztatu!!! Ja bym w każdym razie do nich tą kwestję zgłosił i poprosił żeby z tym walczyli.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    W temacie czujników: dziś zmieniałem ten czujnik, dla odmiany z przodu - ta sama masakra. Trzeba było ściągać cały hebel i rozbierać piastę, aby "wydłubać" stary czujnik, bo normalnie nie wyjdzie.

    Kupiłem nowy zamiennik, do E38 94r - nie działa, tzn wyrzuca dalej błąd po przejechaniu n-kilometrów Ręce opadają. E38 nie lubi zamienników? Czy są jakieś różnice na wtyczkach (widziałem szare i niebieskie)?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •