Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Pomoc przy zakupie E65/E66 ???

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    17
    BMW
    E28 525i,E34 525i,E34 520i,E36 318i,E38 740,E39 525tds teraz E39 530d
    Skąd
    Warszawa

    Post Pomoc przy zakupie E65/E66 ???

    Witam serdecznie wszystkich :)

    Wiem ze temat był wałkowany na forum ale dawno temu wiec postanowiłem napisać nowy post.

    Zastanawiam się nad zakupem E65/E66 chciałbym przeznaczyć na samochód ok. 45 tys oczywiście po 03/2003r ponieważ była modernizacja elektryki ale nie wiem dokładnie czego i silnik benzynowy i tu pojawia się znak ?? Bardzo dużo czytałem na forach i nikt nie potrafi się wypowiedzieć w 100% o tym modelu.

    Proszę o dokładne informacje jaki silnik polecacie ja zastanawiałem się nad 745i lub coś po lifcie tylko nie wiem co??

    Co do spalania 745i to nie pytam bo liczę się ze po mieście będzie palić 18l a kuchenka gazowa nie interesuje mnie :)

    Co do 745i jakie problemy z silnikiem mogą wystąpić lub z nadwoziem z tego co wiem i wyczytałem. Chyba ze są inne jakieś problemy to proszę o informacje?
    Rurka wody
    Uszczelniacze - jaki koszt z robocizna bez zdejmowania głowicy??
    Valvetronic E65 lub vanos - To mnie bardzo zastanawia ponieważ są duże koszty naprawy?
    Maglownica - ??
    Skrzynia automatyczna - ??

    Proszę o informacje co do 745i lub jakieś inny model po lifcie ale wtedy chyba 740i lub 750i może ktoś jest z Warszawy kto miałby chwile i pokazął mi swoja E65 w bezynce i powiedział coś na temat tego modelu?

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi mam nadziej ze pomogą mi przy zakupie :) Będę bardzo wdzięczny jak Administrator nie usunie mojego postu.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Ja płaciłem za wymianę uszczelniaczy zaworowych 800 zł za dwie głowice. Same uszczelniacze elringa kupiłem za około 250 zł komplet. Rurka 300 zł ASO. W skrzyni najczęściej pada konwerter . Zdarzają się często wycieki z uszczelniacza wiązki elektrycznej w skrzyni ale to jest koszt ok 80 zł . Do Twojej listy dodaj sobie możliwe wycieki oleju generalnie wszędzie gdzie jest jakaś uszczelka ( pokrywa zaworów, dekle na łańcuchu itp) one z czasem robią się kruche i puszczają. Koszt wszystkich uszczelek jak ja wymieniałem około 2000 zł. W bardzo wielu e65 zdarzają się ogólne problemy z elektroniką. Auto lubi rozładować akumulator przez zwarcie gdzieś w sterowniku. Ogólnie temat rzeka z elektroniką ale nie mówię tego żeby straszyć tylko żeby podkreślić że ciężko geenralizowac

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Za 1050zl zrobiłeś uszczelniacze w 745i?E65?Druga sprawa jest taka ze 2005r był już model po FL czyli 40/50

    Te uszczelniacze gdzie kupiłeś za 250zł? Chętnie nie tylko ja się dowiem:-)
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 04-05-2016 o 07:21

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    W InterCarsie z Elring . Dokładnie dawałem chyba 128 zł za komplet na 1 głowicę

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jayeti Zobacz posta
    W InterCarsie z Elring . Dokładnie dawałem chyba 128 zł za komplet na 1 głowicę
    Sporo przepłaciłeś.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Gdzie są tańsze ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    W zwyklych sklepach, intecars to zdziercy jak nie masz u nich rabatow.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Nie zgodzę się. Akurat w przypadku uszczelniaczy tam dostałem niższa cenę niż w sklepach motoryzacyjnych . Ile kosztują w sklepach w Twojej okolicy ?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Z mojego doświadczenia:
    1. Wycieki na plastikowej misce skrzyni biegów (dokładnie korek). Jak ktoś się nie interesuje, to może wyciec tyle oleju, że skrzynię szlag trafi. U kolegi z mojej rodzinnej wioski tak się stało. Za naprawę skrzyni biegów popłynął 6.000zł. Olej w skrzyni niby się nie wymienia (wg BMW), a na stronie producenta skrzyń (ZF) wyczytasz, że każda skrzynia ma mieć olej wymieniany między 80.000km-120.000km.
    2. Nie warto kupować tanich zamienników. Ja to przerabiałem z wahaczami bananami - oba się rozleciały. Mapco dopiero mi się sensownie trzyma, ale zrobiłem dopiero kilka tysięcy km. Drugi problem, to tanie łożysko, które spowodowało u mnie lekkie falowanie tempomatu.
    3. Z elektroniką mam tylko taki problem, że po odłączeniu aku tempomat mi pokazuje wartość o 10km/h większą, niż jadę. To jest problem jakiegoś kodowania, więc trudno to nazwać usterką.
    4. Wibracje podczas jazdy: patrz wahacze przenie - banan. Oryginał kosztuje 800zł. Dobry zamiennik Lamforfera bodajże ok. 400zł. Temat wibracji jest tutaj bardzo szeroki i przerabiany przez wielu z nas.
    5. Wycieki, ale ja mam diesla, to inny temat. Głównie problem to wada konstrukcyjna odmy, która zasysa olej z silnika i przez to cieknie kolektor, uszczelniacz przy samym kompresorze turbo.
    6. U mnie przy 240.000km skończył się uszczelniacz wału korbowego od strony skrzyni. Wada raczej możliwa w każdym samochodzie, więc ja bym za to nie winił BMW. Sam uszczelniacz ok. 160zł (Corteco, więc markowy - używany na pierwszy montaż w Oplu). Oryginał coś koło 370zł + ok. 400zł za robotę.
    7. W przypadku diesla: świece żarowe i sterownik świec (ok. 300zł 6 świec, ok. 300zł steronik).
    8. W przypadku benzyny: cewki. Chłopaki Ci napiszą bliżej jaki to koszt.
    9. Tyle zawieszenie pneumatyczne - nie masz co się go bać. Ja jeżdżę mocno dociążonym z tył samochodem i jak na razie jeszcze jeżdżę na zawieszeniu z fabryki (11.2006r., 241.000km). Korzyści są kozackie wg mnie. Ja nie chcę innego. Jak się boisz, to ostrzeżenie - oryginał kosztuje 6500zł/szt., zamiennik od Arrot 3.000zł (w przypadki mojego zawiesznia Adaptive Drive). Jak masz pneumatyczne, ale bez Adaptive drive, to jest 1000zł taniej na cenie Arrota.
    10. Lejesz gówniany olej, wymianiasz go co 30.000km, to raczej nie zdziw się, że wytrze Ci się wałek rozrządu.
    11. Zdarza się cieknący termostat.
    12. Sporo modeli ma źle działające termostaty (są dwa - EGR i silnika). Sprawa jest o tyle trudna, że nie ma wskaźnika i trzeba wejść w ukryte menu. Na YouTube bez problemu znajdziesz jak to się robi. Poprawne wartości grzania się silnika benzynowego i diesla znajdziesz na forum (są inne dla każdego rodzaju silnika!).

    Ogólnie polecam Ci kupić sobie do auta kabel i skombinować sobie INPĘ (ogólnie słabe narzędzie, ale wystarczy, jak potrzebujesz tylko posprawdzać pokasować błędy). Generalnie auto ma sporo POŻYTECZNEJ (!!!) elektroniki, bo np. jak nastawiasz się na drift, to się mocno rozczarujesz, bo nie wytrącisz auta z równowagi, więc np. po ustawieniu zbieżności musisz zrobić kalibrancje kąta kierownicy w systemi; jak wymienisz aku na nieco inny, to też trzeba go niejako wprogramować itd. itp. Wszystko znajdziesz na forum.
    Ogólnie, wg mnie, BMW nie jest samochodem rzucającym błędami z byle powodu, jak np. w VW. Także obaw tutaj nie ma. Jest jednak sporo elektroniki, z którą trzeba nieco uważać i nie pchać bezmyślnie łap, czy wypinać wtyczek w celu "zobaczymy co się stanie".

    Jak Cię interesują oględne ceny części, to popatrz sobie na http://bmwstore.pl.

    Ogólnie o ASO zapomnij - ceny mają nienormalne. W świecie na szczęście masz gdzieniegdzie fachowców, jak Sebek z tego forum, co zrobią Ci tak samo dobrze (jak nie lepiej) i jeszcze nie zedrą z Ciebie skóry, a co najważniejsze - to nie pierwszy ich kontakt z tym samochodem.

    Jak palnujesz robić sam, to musisz wiedzieć, że BMW zbyt wygodnym samochodem do naprawy nie jest. Nie taki wilk jednak straszny i na rynku jest mnóstwo części w rozsądnych według mnie cenach. Maserati Quattroporte to to nie jest - nie zrujnuje Cię, chyba, że wyjątkowo źle trafisz.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 04-05-2016 o 20:45

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    To uzupełnię to co napisał HTN z punktu widzenia benzynowca:

    4. Przednie banany faktycznie lubią być problematyczne, ale ja jeżdżę na totalnym miksie. Prawy to chyba FEBI (wymieniany na szybko po zakupie, bo przeglądu nie przeszedł) obecnie nalatane 40tys km i lewy MaxGear nalatane 25tys. Oba żyją i oba przeżyły też odkręcanie i przykręcanie z powrotem do auta (wymiana łożysk).

    5. Wycieki. W V8 dwa koronne tematy: rurka płynu chłodzącego i zużyte uszczelniacze zaworowe. Oba tematy już dobrze ogarnięte na forum, w tym jak je na szybko diagnozować podczas zakupu. Do poszukania na forum. Lubi też cieknąć pompa Vacum. Podstawa alternatora (ale to chyba tylko w wersjach chłodzonych płynem). Oringi zaworów sterujących vanosami. Wszystkie 3 do opanowania. Najbardziej problematyczny jest alternator.

    8. Z cewkami i świecami problemów nie miałem. Świece wymieniane ubiegłego lata. Cewki nigdy za mojej kadencji. Sporo osób ma problem z wypadaniem zapłonów, ale bardzo często wychodzi zużycie wałków Valvetronic lub towarzyszących im dźwigienek. Dużo silników zaczyna mieć z tym problem i warto być czujnym.

    9. Posiadam także i mogę polecić. Jest pancerne. Przeżyło u mnie nawet tryb "produkcyjny" co mniej więcej objawia się tym, że układ nie dopompowuje ubytków powietrza. Auto podnosiło się z poziomu INPY do zadanego poziomu, ale po paru tys km leżało znowu na glebie. Chwila minęła zanim to ogarnąłem. Dwa kliknięcia w INPA i wszystko wraca do normy. ORI amor w mojej wersji (bez adaptive drive) to 3,5 tys PLN a zamiennik tak jak HTN powiedział. Ich awaria to raczej pech lub kompletne nieszanowanie auta niż wada konstrukcyjna.

Podobne wątki

  1. Pomoc przy zakupie e65.
    Przez ROB7ER w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 12:47
  2. Pomoc przy zakupie felg styling95
    Przez Pawello77 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2015, 22:24
  3. [E38] Pomoc przy zakupie pierwszwej e38
    Przez michal6500 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 21:11
  4. [pozostale] Proszę o pomoc oraz opinie forumowiczów przy zakupie E65
    Przez Filipek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 18:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •