Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Pomoc przy zakupie E65/E66 ???

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jayeti Zobacz posta
    Nie zgodzę się. Akurat w przypadku uszczelniaczy tam dostałem niższa cenę niż w sklepach motoryzacyjnych . Ile kosztują w sklepach w Twojej okolicy ?
    180zł.

    Warto zapytać o E46 1.6, są takie same.

    --
    Pozdr.
    Hubert

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    17
    BMW
    E28 525i,E34 525i,E34 520i,E36 318i,E38 740,E39 525tds teraz E39 530d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi które otrzymałem od was ale mam jeszcze trochę pytań.

    1) Co do kabla. Posiadam kabel program INPA, DIS oraz BMW SCANNER 1.4.0 i mam już znajomość dosyć duża ale wiadomo nie wszystko wiem a bez kompa nie podchodź do BMW takie jest moje zdanie a płacić komuś non stop za sprawdzenie to tragedia

    2) Diesel temat zamkniety ponieważ przerobiłem dwa modele E39 525tds teraz E39 530d i jakoś wole bezynke

    3) Co do moich umiejętności naprawy samochodów to nie jedna wymianę silnika przerobiłem w BMW a tez robiłem maglownicy amortyzatorów itp a druga sprawa wole wszystko zrobić sam ponieważ wiem jak jest zrobione, wiadomo nie wszystko można zrobić np wymiana łożyska.

    4) Jeżeli chodzi o części zamienne to posiadam dostęp do 3 firm z rabatami od 20% do 40% a w ASO BMW Bawaria ok. 7% wiec zawsze coś jest i można taniej kupić.

    Teraz mam jeszcze trochę pytań

    1) Uszczelniacze zaworowe mam nadzieje ze robiliście bez zdejmowania głowic i nie było później problemu ze źle ustawionym Valvetronic lub vanos?

    2) Co do rurki lepsza jest ta rurka z ASO czy ten zmienik rozkręcany?

    3) Wiem ze w 03/2003 było parę zmian w elektryce ale mam jeszcze pytanie czy to prawda ze do 12/2003 silniki 745i były z visko i alternator wodny a po 12/2003 był wentylator elektryczny i alternator chłodzony powietrzem??

    4) Mam pytanie do hubizx bo mieszka w Warszawie oraz damned1 jayeti bo tez mieszkacie w dużych miastach i posiadacie silniki jakie mnie interesują 745i oraz 750i chodzi mi o spalania tylko proszę o krótka odpowiedz ile miasto /miasto korki/ trasa ponieważ zastanawiam się dalej nad 745i z 2004r oraz 750i po 2005 i nie wiem czy jest bardzo duża różnica w spalaniu np w mieście bo silniki to chyba znacznej różnicy w częściach nie maja oprócz pojemności. Co radzicie czy kupować po lifcie czy przed??

    5) Sporo osób ma problem z wypadaniem zapłonów, ale bardzo często wychodzi zużycie wałków Valvetronic lub towarzyszących im dźwigienek? Jaki może być koszt naprawy?

    6) Teraz temat który najbardziej mnie nurtuje zawieszenie

    - Drążek stabilizatora który lepszy bo podobno z Dynamic Drive są problemy?
    Załącznik 8596

    Zawieszenie przód

    - Amortyzatory przedniej są dwa rodzaje jeden zwykły oraz drugi z wtyczka na kielichu pod maska i wtedy jest EDC ?? Lepszy ktory??

    Amortyzatory tył sa 4 rodzaje??

    -Zwykły amortyzator + sprężyna

    -Amortyzator z kablem EDC + sprężyna

    -Amortyzator Pneumatyczny z EDC

    -Amortyzator Pneumatyczny bez EDC

    Bo na stronie bmwfans jeszcze inaczej jest będę wdzięczny jak mi ktoś to wytłumaczy dokładnie bo strasznie dużo rodzai tego zawieszenia jest :( i czy te zawieszenie pneumatyczne jest tak dobre bo mam w E39 530d kombi i tył mam strasznie sztywny i najlepiej mieć ze 4 worki cementu w bagażniku po 25 kg to wtedy jest idealne zawieszenie.

    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedz mam nadzieje ze pomożecie mi jeszcze z moimi pytaniami
    Ostatnio edytowane przez Kondzio ; 05-05-2016 o 23:29

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Kondzio Zobacz posta
    4) Mam pytanie do hubizx bo mieszka w Warszawie oraz damned1 jayeti bo tez mieszkacie w dużych miastach i posiadacie silniki jakie mnie interesują 745i oraz 750i chodzi mi o spalania tylko proszę o krótka odpowiedz ile miasto /miasto korki/ trasa ponieważ zastanawiam się dalej nad 745i z 2004r oraz 750i po 2005 i nie wiem czy jest bardzo duża różnica w spalaniu np w mieście bo silniki to chyba znacznej różnicy w częściach nie maja oprócz pojemności. Co radzicie czy kupować po lifcie czy przed??
    Spalanie 745i
    Spalanie 750

    Co do zawieszenia, to które jest najlepsze, chyba jest oczywiste - to, które ma najwięcej opcji. Ja sobie najbardziej cenię to, że jednak w zakrętach penumatyka ładnie poziomuje. Nie ma wychyłu nadwozia. Przez to zauważalnie bardziej komfortowo się jedzie, bo nie latasz po samochodzie i mniej odczuwasz siłę odśrodkową. Najbardziej wyczuwalne to jednak było w X5M50d, którym miałem przyjemność się niedawno bryknąć. Tam system utrzymywania poziomu był mega odczuwalny.

    Nie wiem na jakie problemy wpadłeś przy Dynamic Drive (link nie działa), ale z tego, co kojarzę, to jest to tylko aktywny stabilizator, którego jedyną znaną mi usterką jest wyciek. Ja jak oglądałem, to każdy z nich był ciut mokry i to wszystko. U mnie jest tak samo, ale nigdy tam kropla nie wisiała i nic się z tym nie działo.

    Nie mam tak samo odczuć co do twardości zawieszenia - u mnie jego sprężystość w żaden sposób nie zależy od załadowania tyłu i bagażnika.

    745i czy 750i, to już bardziej kwestia Twojego gustu estetycznego. Mi się bardziej polift podoba. Poza tym, jak czytałem w necie przed zakupem, to pisali, że 750i mniej jednak pali, a mocy jest więcej. Stąd każdy polecał właśnie ten model.

    Ja bym jednak na Twoim miejscu nie patrzył na silnik, czy kolor auta, a skupił się na wyposażeniu. Mimo tego, że jest to 7er, to jest masa biedaków. Szukaj wersji, która ma grzane i wentylowane fotele, masaże, jak masz małe dzieci, to tylna kanapa w pełni elektrycznie sterowana się przydaje (dziecko w trasie nie śpi zwisając na pasie, tylko wygodnie półleży), z modułem TV, z webasto może, jak się jakimś cudem trafi - z 4ro strefową klimatyzacją, z pneumatycznym zawieszeniem... Wg mnie bardziej na tym się skup, niż na silniku. Jak ja jeździłem za swoją, to sprawdziłem naprawdę kilkanaście sztuk i było to zarówno 750i, 760i, 740i, jak i 730d, na którym się skończyło. Nie planowałem kupować diesla, ale trafiła mi się wersja wyposażenia, jaką chciałem (760Li było już sprzedane, a tam też był fajny wypas, choć nie sugeruj się, że 760i zawsze taki ma, bo mocno się zdziwisz).
    No i temat number 1 - stan techniczny! Ja kupowałem lekko pod wpływem emocji. Szukałem właściwego modelu, ale jak nie był on w Long, to znowu nie miał pełnego komfortu z tył, jak miał wszystko, to był dosyć mocno styrany... Finalnie czułem się zniechęcony i zmęczony, więc jak przypadkiem trafiłem na 730Ld w relatywnie dobrym stanie, to kupiłem bez zbyt dogłębnego sprawdzania. No i kilka problemów auta mi umknęło. Na szczęście to nic poważnego i nie do nieogarnięcia samemu. Miałem jednak więcej szczęścia, niż rozumu, bo rozum omotały emocje.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 06-05-2016 o 07:44

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    HTN, za poziomowanie w zakrętach odpowiada Dynamic Drive, czyli aktywne stabilizatory o których piszesz później. Co ma do tego pneumatyka, występująca zresztą tylko jako opcja na tylnej osi (NIVO)?

  5. #15
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ad 1. Uszczelniacze (bez ściągania głowic) robiłem w Zgorzelcu u Sebka z forum. Nie mam daleko, dlatego zdecydowałem się robić właśnie tam. Myślę, że w okolicach Warszawy także są godne polecenia warsztaty, co robią takie manewry. Ja miałem wymieniane wszystkie wałki przy okazji w tym wałki Valvetronica.

    Ad 2. Rurka ASO jest tańsza, ale musisz rozebrać cały przód auta (w tym dekle rozrządu), żeby ją wymienić. Rurka-zamiennik jest droższa, ale jej zamontowanie jest mniej inwazyjne dla auta.

    Ad 3. To prawda.

    Ad 4. Rekord trasa: 8,9l/100km (bardzo płynna jazda 90-100km/h); Przeciętnie trasa: 9,5-10,5l/100km (tempomat 130km/h); Mieszany: 12-13l/100km; Miasto lekko: 14,5-15,5l/100km; Miasto normalnie: 17-17,5l/100km.

    Ad 5. Dobrze to robić razem z wymianą uszczelniaczy, bo i tak wałki są demontowane. Problem jest z dostępem do dobrych, używanych wałków (chodliwy towar). Nowe wałki z dźwigienkami to koszt nieco ponad 4tys PLN za stronę (same części).

    Ad 6. DD dobra rzecz. Ja jej nie mam i mi autem buja. Pneumatyka z tyłu nie jest w stanie dynamicznie poziomować auta. To o czym pisze HTN to zdecydowanie zasługa właśnie DD. Myślę, że rozsądne minimum to właśnie DD + Self-leveling suspension (pneumatyka). EDC jest spoko, jeżeli dużo jeździsz po autostradach z dużymi prędkościami (utwardza zawieszenie). W mieście raczej i tak będziesz używał trybu Comfort (nie wiem jak to się dokładnie nazywa - nie mam EDC). Co do ogólnej twardości pneumatyki, to ciężko mi się wypowiedzieć. Pod obciążeniem (komplet pasażerów i bagażów) faktycznie auto staje się dużo miększe z tyłu, ale czy jest twarde bez obciążenia, to już mi jest ciężko powiedzieć.

    I na koniec małe spostrzeżenie na temat co lepsze przed-lift, czy po-lift. Z punku widzenia użytkownika znalazłem jedną bardzo dużą przewagę przed-liftów nad po-liftami: Wymiana żarówek ringów nie wymaga ściągania zderzaka :)

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    17
    BMW
    E28 525i,E34 525i,E34 520i,E36 318i,E38 740,E39 525tds teraz E39 530d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hubizx Zobacz posta
    180zł.

    Warto zapytać o E46 1.6, są takie same.

    --
    Pozdr.
    Hubert
    Hubizx będę wdzięczny za twoja podpowiedz i ocenę jeszcze ??

    Widze ze tyko 5 osób jest aktywnych na forum

    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 07-05-2016 o 20:05

  7. #17
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    A ja widzę ze tobie się nie chce trochę poszukać.

    Wszystkie sprawy o które pytasz zostały obszernie już opisane.

    Do tej pory jako nowy użytkownik tylko wymagasz i oczekujesz ze wszyscy w mgnieniu oka odpowiedzą na twoje pytania.

    Nie tedy droga ...
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    17
    BMW
    E28 525i,E34 525i,E34 520i,E36 318i,E38 740,E39 525tds teraz E39 530d
    Skąd
    Warszawa
    Sprawy byly opisywane ale np w 2012 wiec troche czasu minelo a użytkowników serii 7 przybyło a co za tym idzie doświadczenie i problemy z ktorymi spotkali sie wiec moga dokladniej opisac te kwestie. Tak jak pisalem wcześniej duzo czytałem ale posty sa stare więc chcialem zasięgnąć informacji bo niektórzy użytkownicy seri e65 maja juz inny motor i doświadczenie. Moze pomozesz mi jako osoba doświadczona bo widze ze naprawiasz takie samochody i pare modeli juz miałeś a z tego co czytałem na forum jestes specjalista.

    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedz.

    Bardzo mi pomogły opinie osób ktore odpisał na moj post ponieważ poświęcili swój cenny czas ale chcieli sie podzielić swoimi doświadczeniami z użytkowania seri e65. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedźi ktore dostałem od uzytkownikow w tym poście. Dziękuję



    Edytuj posty!!!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 07-05-2016 o 20:04

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    17
    BMW
    E28 525i,E34 525i,E34 520i,E36 318i,E38 740,E39 525tds teraz E39 530d
    Skąd
    Warszawa
    A przepraszam co mam edytować?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Elo,

    AD.1 Jest też opcja wymiany uszczelniaczy bez rozpinania rozrządu, http://www.agatools.com/tool/n62-valve-stem-seal-tool, zabawne że filmik pokazujący operacje jest nagrany kiedy silnik jest wyjęty :) mając wyjęty silnik to chyba już nie wielka różnica czy rozpinamy rozrząd czy nie, (nie zawsze dymienie = wymiana uszczelniacza, czasami wymiana odm pomaga 170zl) ale to raczej rzadkie przypadki.

    AD.2. Nie robiłem, jak bym robił to skręcaną rurkę, to tylko kawałek rury z uszczelnieniami.

    AD.4 LPG Przeciętnie trasa: 13-14l/100km ( średnio 140km/h); Miasto: 15-20/l

    AD.6 Pneumatyka to dla mnie rewelacja, butla 80l sama to po zatankowaniu ponad 100kg na samym końcu auta, 5 osób i auto wyglądało by jakbym wiózł 50m2 terakoty :), a z pneumatyką zawsze stoi na tym samym poziomie.

    Kilka wniosków ogólnych.
    - polecam wersje Long, auto 50kg cięższe, ale wg. mnie ładniejsze, nie mówiąc o przestrzeni w środku.
    - nie szedł bym w półśrodki typu lepiej zwykłe zawieszenie bo nie będzie co się psuć, bez sensu.
    - tak samo z silnikiem, 3.0D vs V8 (im większe tym lepiej*, oby dało sią zamontować LPG:) )
    * drugie auto tutaj by się przydało ( po bułki jeżdżę rowerem albo AR166 3.0 LPG, na marginesie rewelacyjne auto, jeżdżę już którąś z kolei, wg.mnie 7ka nie jest autem żeby jeździć nią do pracy i stać w korkach, w zimie też nie jeżdżę jak jest słaba pogoda)
    -niby wszystkie silniki N62 mają te same bolączki, uszczelniacze, rurki, wałek mimośrodowy, dźwigienki, ale czytają forum odnotowałem że w 2005 poprawili dźwigienki zaworowe.
    -też potrafię sobie sporo rzeczy zrobić, jak piszesz, że też potrafisz to się super składa, bo warsztaty liczą sobie extra za to auto, czasami zupełnie bezpodstawnie.

    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 08-05-2016 o 10:30

Podobne wątki

  1. Pomoc przy zakupie e65.
    Przez ROB7ER w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 12:47
  2. Pomoc przy zakupie felg styling95
    Przez Pawello77 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2015, 22:24
  3. [E38] Pomoc przy zakupie pierwszwej e38
    Przez michal6500 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 21:11
  4. [pozostale] Proszę o pomoc oraz opinie forumowiczów przy zakupie E65
    Przez Filipek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 18:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •