Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6

W±tek: Zrzut b³êdów z INPY - E65 - kto umie to rozkminiæ???

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2016
    Posty
    4
    BMW
    735
    Sk±d
    be³chatów

    Post Zrzut b³êdów z INPY - E65 - kto umie to rozkminiæ???

    Witam, ¶wieci³a mi sie kontrolka silnika, podobno mia³o to byc od sondy lambda bo auto jest zgazowane, no ale po pod³±czeniu pod INPE wyskoczy³y mi takie b³êdy, jesli kto¶ wie co oznaczaja to jak to siê mówi z polskiego na nasze moglby mi napisaæ co oznaczaj± te kody i na ostatnim zdjêciu jak bym tylko silnik chcia³ sprawdziæ to nie za bardzo wiem co tam mam wybrac auto to e65 735 z 2001 roku

    - ¿eby nie zak³adaæ nowego w±tku to jeszcze dopytam czy ma ktos namiar na jakiego¶ magika, który by by³ w stanie naprawiæ wzmacniacz logic7 bo po otwarciu auta kiedy dostaje napiecie to s³ychaæ taki stuk w g³o¶nikach - najlepiej kto¶ z okolicy be³chatowa lub czêstochowy choæ ewentualnie do jakiego¶ zaufanego go¶cia móg³bym wys³ac ten wzmacniacz co by go kto¶ mo¿e uleczy³ bo to denerwujace



    w³asnie na ponizszej fotce po pierwsze czy to normalne, ¿e to kropki kolo baterii i ta druga nie sa zaznaczone na czarno a bledy czyta i po drugie czy kots sie domysla jaki konkretnie bedzie u mnie silnik bo nie wiem co tu wybrac


  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Do³±czy³
    Jan 2011
    Posty
    2,642
    BMW
    e2431gt
    Sk±d
    in±d
    Blog
    14
    Zrobi³e¶ skan wszystkich modu³ów i to obrazuj± pierwsze trzy screeny.
    ¯eby poznaæ dok³adny kod b³êdu, nale¿a³oby wej¶æ w dany modu³ steruj±cy i odczytaæ z niego b³êdy.
    Próbujesz to zrobiæ dla silnika, patrz±c na ostatni screen.
    Masz 735i, wiêc silnik N62 i to wybierasz.
    Pó¼niej F4, a nastêpnie F1 do odcytania b³êdów silnika. F2 kasuje b³êdy.

    Dopiero po wklejeniu b³êdów odczytanych z poszczególnych modu³ów mo¿esz wklejaæ screeny.
    Moja rada, wykasuj b³êdy. Pokrêæ siê kilka dni autem i odczytaj znowu.
    Obstawiam, ¿e wiêkszo¶æ z nich siê nie pojawi.

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2016
    Posty
    4
    BMW
    735
    Sk±d
    be³chatów
    no wlasnie skasowa³em to szystko, zrobie jak kolega wy¿ej napisa³ i za kilka dni znów zrobie odczyt, dla silnika i zobaczymy bo rozumiem ¿e z powy¿szych skanów nikt mi nic nie powie .... jeszczejak by kto¶ mia³ namiary na ludka co naprawia takie wzmacniacze jak logic7 to bede wdziêczny

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Logic7 jest wiele razy przerabiany. Przeszukaj dzia³ E65. By³ tam nawet kto¶ z podobnym problemem do Twojego.

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2016
    Posty
    4
    BMW
    735
    Sk±d
    be³chatów
    Wiem,¿e by³ przerabiany dzi¶ troszke dog³ebniej poszuka³em ale odpowiedzi nie znam i chyba ka¿dy po kilku próbach siê poddaje u mnie nie ma problemów podczas ods³uchu ale podczas uruchamiania s³ychac stuk w g³o¶niku, z tego co tu czyta³em to do v-gara¿ czy tam gdzies ludzie wysy³ali ale z owym stukiem i tak nie doczyta³em, ¿eby ktos sobie poradzi³ , elektronikiem nie jestem absolutnie wiêc mo¿e dam g³ui pomys³ ale niech mnie kto¶ poprawi:

    - owy stuk s³ychac jak otworze auto z kluczyka, otworze drzwi, otworze klapê czyli zawsze wtedy kiedy w obiegu pojawi siê napiêcie bo mniemam 9zaznaczam, ze jestem zielony) ¿e jak auto u¶pione to pr±d nie dochodzi do wzmacniacza, drugi raz stuk slychac jak juz radio gra na postoju i je odpalam bo wtedy - to ju¿ w kazdym aucie - radio przygasa - i znowu sutuk i tu mo¿e mój g³upi pomysl jak by po prostu osobny kabel poci±gn±³ od akumulatora pod wzmacniacz logic7 i wtedy by tam caly czas by³o napiecie i otwieranie zamka drzwi i takie tam by nic dla niego nie znaczy³o bo prad by bezpo¶rednio p³yn±³a nie przez ca³± elektronikê - co o tym s±dzicie????

    - przetestowa³ bym to tylko nie mogle znale¼æ jakiegos opisu kabli ktore sa pod³aczone do logica - tu prosze o pomoc - no chyba ¿e co¶ innego ni¿ prad go pobudza i stuka bo jak mowie ptem wszystko jest oki

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    By³ temat dok³adnie o "stukaniu" i tam zdaje siê wysz³o, ¿e wzmacniacz mia³ wymieniane koñcówki mocy i wstawione zosta³y jakie¶ tañsze/niew³a¶ciwe czy co¶ takiego. Musisz szukaæ dalej, a nie siê poddawaæ. Podpowiem, ¿e wpisz w wyszukiwarkê w dziale E65 s³owo "stuk" i daj pierwszy temat o "chrobotaniu" radia.

    Z prowadzeniem oddzielnego zasilania bym nie ryzykowa³.

Podobne w±tki

  1. [skrzynia] Dziwne zachowanie 5HP30 zrzut z INPY
    Przez kruger32 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 11:05
  2. Bledy z INPY E65
    Przez tygrysek2002 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 14:53
  3. screny b³êdów z INPY prosze o pomoc..
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 14:52
  4. odcztytanie b³êdów , kto pomorze ???
    Przez max w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 21:55
  5. umie to ktos wytlumaczyc?
    Przez hrabia81 w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-08-2008, 12:27

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •