Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zrzut błędów z INPY - E65 - kto umie to rozkminić???

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    4
    BMW
    735
    Skąd
    bełchatów

    Post Zrzut błędów z INPY - E65 - kto umie to rozkminić???

    Witam, świeciła mi sie kontrolka silnika, podobno miało to byc od sondy lambda bo auto jest zgazowane, no ale po podłączeniu pod INPE wyskoczyły mi takie błędy, jesli ktoś wie co oznaczaja to jak to się mówi z polskiego na nasze moglby mi napisać co oznaczają te kody i na ostatnim zdjęciu jak bym tylko silnik chciał sprawdzić to nie za bardzo wiem co tam mam wybrac auto to e65 735 z 2001 roku

    - żeby nie zakładać nowego wątku to jeszcze dopytam czy ma ktos namiar na jakiegoś magika, który by był w stanie naprawić wzmacniacz logic7 bo po otwarciu auta kiedy dostaje napiecie to słychać taki stuk w głośnikach - najlepiej ktoś z okolicy bełchatowa lub częstochowy choć ewentualnie do jakiegoś zaufanego gościa mógłbym wysłac ten wzmacniacz co by go ktoś może uleczył bo to denerwujace



    własnie na ponizszej fotce po pierwsze czy to normalne, że to kropki kolo baterii i ta druga nie sa zaznaczone na czarno a bledy czyta i po drugie czy kots sie domysla jaki konkretnie bedzie u mnie silnik bo nie wiem co tu wybrac


  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Zrobiłeś skan wszystkich modułów i to obrazują pierwsze trzy screeny.
    Żeby poznać dokładny kod błędu, należałoby wejść w dany moduł sterujący i odczytać z niego błędy.
    Próbujesz to zrobić dla silnika, patrząc na ostatni screen.
    Masz 735i, więc silnik N62 i to wybierasz.
    Później F4, a następnie F1 do odcytania błędów silnika. F2 kasuje błędy.

    Dopiero po wklejeniu błędów odczytanych z poszczególnych modułów możesz wklejać screeny.
    Moja rada, wykasuj błędy. Pokręć się kilka dni autem i odczytaj znowu.
    Obstawiam, że większość z nich się nie pojawi.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    4
    BMW
    735
    Skąd
    bełchatów
    no wlasnie skasowałem to szystko, zrobie jak kolega wyżej napisał i za kilka dni znów zrobie odczyt, dla silnika i zobaczymy bo rozumiem że z powyższych skanów nikt mi nic nie powie .... jeszczejak by ktoś miał namiary na ludka co naprawia takie wzmacniacze jak logic7 to bede wdzięczny

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Logic7 jest wiele razy przerabiany. Przeszukaj dział E65. Był tam nawet ktoś z podobnym problemem do Twojego.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    4
    BMW
    735
    Skąd
    bełchatów
    Wiem,że był przerabiany dziś troszke dogłebniej poszukałem ale odpowiedzi nie znam i chyba każdy po kilku próbach się poddaje u mnie nie ma problemów podczas odsłuchu ale podczas uruchamiania słychac stuk w głośniku, z tego co tu czytałem to do v-garaż czy tam gdzies ludzie wysyłali ale z owym stukiem i tak nie doczytałem, żeby ktos sobie poradził , elektronikiem nie jestem absolutnie więc może dam głui pomysł ale niech mnie ktoś poprawi:

    - owy stuk słychac jak otworze auto z kluczyka, otworze drzwi, otworze klapę czyli zawsze wtedy kiedy w obiegu pojawi się napięcie bo mniemam 9zaznaczam, ze jestem zielony) że jak auto uśpione to prąd nie dochodzi do wzmacniacza, drugi raz stuk slychac jak juz radio gra na postoju i je odpalam bo wtedy - to już w kazdym aucie - radio przygasa - i znowu sutuk i tu może mój głupi pomysl jak by po prostu osobny kabel pociągnął od akumulatora pod wzmacniacz logic7 i wtedy by tam caly czas było napiecie i otwieranie zamka drzwi i takie tam by nic dla niego nie znaczyło bo prad by bezpośrednio płynąła nie przez całą elektronikę - co o tym sądzicie????

    - przetestował bym to tylko nie mogle znaleźć jakiegos opisu kabli ktore sa podłaczone do logica - tu prosze o pomoc - no chyba że coś innego niż prad go pobudza i stuka bo jak mowie ptem wszystko jest oki

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Był temat dokładnie o "stukaniu" i tam zdaje się wyszło, że wzmacniacz miał wymieniane końcówki mocy i wstawione zostały jakieś tańsze/niewłaściwe czy coś takiego. Musisz szukać dalej, a nie się poddawać. Podpowiem, że wpisz w wyszukiwarkę w dziale E65 słowo "stuk" i daj pierwszy temat o "chrobotaniu" radia.

    Z prowadzeniem oddzielnego zasilania bym nie ryzykował.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Dziwne zachowanie 5HP30 zrzut z INPY
    Przez kruger32 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 10:05
  2. Bledy z INPY E65
    Przez tygrysek2002 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 13:53
  3. screny błędów z INPY prosze o pomoc..
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 13:52
  4. odcztytanie błędów , kto pomorze ???
    Przez max w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 20:55
  5. umie to ktos wytlumaczyc?
    Przez hrabia81 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-08-2008, 11:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •