Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: 5hp30 steptronic bmw e38 750

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Post 5hp30 steptronic bmw e38 750

    Witam, w dalszym ciągy mam problem ze swoją skrzynią biegów a mianowicie podczas jazdy ze stała prędkościa sam zmienia bieg np 5 na 4 lub z 5na 3 , jedzie chcwilę na niższym biegu po czym z powrotem zmienia na wyższe. Problem potrafi się pojawiać w większości przypadków na rozgrzanym silniku. Po podpieciu do komputera wychodzi bład konwertera oraz bład temperatury oleju. Następnym objawem jest to że przy przerzucaniu z r na d trzeba odczekać jakieś 3-4sekundy zanim załapie przez ten czas jest tak jakby na neutralu. Konwerter był wymieniany, pompa oleju wymieniona, olej wymieniony. Przez pewien czas po tym zabiegu było ok ale to jakieś 1500 km i problem zaczął powracać. Zamieniałem też komputer skrzyni jednak nic to nie pomogło. Generalnie skrzynia pracuje ok dopóki się nie nagrzeje, po odpaleniu jest oddzwiek na zimnym tak jakby oleju brakowało natomiast po pewnym czasie niknie ten odgłos ale nie do końca. Poziom oleju jest w porządku. MAcie jakieś podejrzenia co może być przyczyną?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    a ten co robil ci skrzynie?
    pewnie nie do konca zrobil jak trzeba, nie dal gwarancji?
    mysle ze nic nie wydumasz, trzeba zjdac skrzynie i naprawic...


    z ciekawosci, ktory miesiac produkcji w tym 99tym?
    bo widze ze sporo 750tek ma problem z ta skrzynia...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Gwarancji niema ponieważ konwerter wymieniałem na własne życzenie, a wszsytkie objawy pasowały do uszkodzonego konwertera. Pompa wymieniana była "przy okazji" i dla pewności. To jest pierwsza z poliftów. data pierwszej rejestracji opiewa na pierwsze miesiace 99r a produkcja koniec 98.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jaką masz tą temperaturę oleju ? Może czujnik winny?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    Kończący się konwerter a zwłaszcza lock up może naśmiecić w układzie. Czy było płukanie chłodnicy oleju?

    Sent from my HTC One dual sim using Tapatalk

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    konwerter był zmieniany na 100 % sprawny z jeżdzącego auta. U mnie jest wymiennik i nie płukałem go . temperatura oleju według błłędu 105 stopni.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą

    Post

    Pomyłka nie ten temat.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Czy ktoś z Was orientuje sie gdzie znajduje sie czujnik temperatury oleju w 5hp30? wyczytałęm na necie zę w przypadku gdy sterownik otrzymuje informacje o zbyt wysokiej temperaturze oleju w 5hp30 to właśnie skrzynia tak sie zachowuje, czyli zbija biegi na niższe w celu odciązenia. Nie weim na ile to prawda ale takie info znalazłem. Kiedyś pamiętam że miałem ogólny błąd tego czujnika nawet na zgaszonym samochodzie. Mam podejrzenie że może sam czujnik jest uszkodzony lub wiązka. Wczoraj jechałem do krakowa i skrzynia szalała na zimnym po czym nagle przestała i racowała normalnie przez cały dzień, a eździłęm w korkach po mieście , trochę trasy itd. Czy ten czujnik jest gdzieś na zewnątrz skrzyni, tzn dostę do niego lub kostki. ewentualnie które piny w sterowniku lub skrzyni?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Witam, po dłuższym drązeniu tematu okazało się że na wymienniku chłodzącym olej ASB jest termostat, jest to element o nr 1437772. odejrzewam jego uszkodzenie i stąd przegrzany olej. Czy orientujecie sie może jaką temperaturę otwarcia ma ten element? i jak działa? tzn . czy jeżeli silnik jest zimny obieg przez wymiennik ma być otwarty czy zamknięty? drugie pytanie, muszę wymienić olej jeszcze raz , powinienem mieć LT 71141 , gdzieś na forum widziałęm że ktos wymieniał na bodajże febi i chwalił jego lepsze właściwości, co to za olej?

  10. #10

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Swap skrzyni z 5hp30 na 5hp24 steptronic
    Przez skandyone w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-04-2016, 09:47
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 22:29
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 10:14
  4. [skrzynia] Dołożenie STEPTRONIC do 5HP30 w 740 i 95r.
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 16:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •