Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: srednie ceny aut z ktorych krozysta urzad celny

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    Cytat Zamieszczone przez MateuszR Zobacz posta
    Ja akurat swoja kupiłem w 2014 tak więc widzę że się trochę pozmieniało tam jeszcze od wartości samochodu odejmowali vat i od tej kwoty była liczona dopłata w moim wypadku bo miałem zaniżoną cenę na fakturze według nich.

    i po prostu zgosili sie o doplate do ich minimalnej stawki?
    duzo tej doplaty bylo?

    czyli nie ma strachu, mozna kupic tanio?

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Codziennie przynajmniej w moim urzędzie celnym clą auta ze stanów, nowe fury z UE. Nie sądzę, żeby wrażenie na nich zrobiło min. 16 letnie BMW. Wypchną to tylko, żeby nie mieć roboty. Chyba, że ktoś 200 euro wpisze na umowie to się pewnie zainteresują.
    Z jednej strony jest narzekanie, że w Polsce nie ma dobrych aut, że tu nie warto szukać a z 2 żal wydać tego tysiaka na to "lepsze" auto z zagranicy
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    217
    BMW
    Rozglądam się za e66 750 Li
    Skąd
    BSK

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    Z jednej strony jest narzekanie, że w Polsce nie ma dobrych aut, że tu nie warto szukać a z 2 żal wydać tego tysiaka na to "lepsze" auto z zagranicy
    Nie jest żal, przynajmniej dla mnie, ale dobrze wiedzieć ile mniej więcej wpisać na umowie, aby przeszło to gładko w UC i nie oddawać im za nadto pieniędzy. No chyba, że ktoś za E38 płaci akcyzę od kwoty 8 tys euro i wspiera w ten sposób nasze biedne państwo.

  4. #14
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Dlaczego eurotax?Ja opłacałem jakiś czas temu Mercedesa to ceny biorą z popularnych portali ogłoszeniowych.

    To równie dobrze można brać "wycenę" ze słupa ogłoszeniowego we wsi...

    Osoba "wyceniająca" w ten sposób powinna lekko się puknąć w główkę.W takiej sytuacji powinno się zgłosić to.Oczywiście 3/4 ogólnie zaniża wartość auta przy zgłaszaniu i się nie odezwie...

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    No możliwe,ze jest tak jak mówisz.
    Ja mam doświadczenie ze swojego województwa,ale na szczęscie mam to juz za sobą.

  6. #16
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Ktoś sobie wpisze w ogłoszeniu za e32 100.000 złotych,pinda w okienku sobie otworzy takie ogłoszenie i co?

    Mam płacić za jej głupotę i debilizm?

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Z tego co wiem to albo eurotax albo coś podobnego (zapomniałem teraz nazwy), wyciąga książeczke i do ok 30% ma widełki - mowa celniku. Jak się zmieścisz to ok. Teraz od czasu jak się robi to przez internet to juz nie wiem jak to wygląda. Pare miesięcy temu osobiście składałem akcu w celnym w Chorzowie i nikt niczego nie korygował, przyjeli i tyle. Kwota była wysoka na auto popularne i może akurat celnik zerknął, nie podpadło mu i olał.

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez Anatol Zobacz posta
    Ktoś sobie wpisze w ogłoszeniu za e32 100.000 złotych,pinda w okienku sobie otworzy takie ogłoszenie i co?

    Mam płacić za jej głupotę i debilizm?
    Ja się dowiedziałem to od ludzi,którzy zajmują się zawodowo załatwianiem tych wszystkich formalności.
    Bylem ze swoją znajomą,która też to robi i oni podpowiedzili jak to wygląda w województwie Opolskim.
    Poprosili dane z mojego auta tj.model,rok,pojemność i szukali na allegro konkretnych fur.Potem liczyli średnią i od takiej kwoty według nich musiałbym zapłacić pieniązki.Ale co województwo jest inaczej.W każdym razie mam już to z głowy,w przypadku fur z defektami rzeczoznawca wybawieniem;-)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    217
    BMW
    Rozglądam się za e66 750 Li
    Skąd
    BSK
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Ja się dowiedziałem to od ludzi,którzy zajmują się zawodowo załatwianiem tych wszystkich formalności.
    Bylem ze swoją znajomą,która też to robi i oni podpowiedzili jak to wygląda w województwie Opolskim.
    Poprosili dane z mojego auta tj.model,rok,pojemność i szukali na allegro konkretnych fur.Potem liczyli średnią i od takiej kwoty według nich musiałbym zapłacić pieniązki.Ale co województwo jest inaczej.W każdym razie mam już to z głowy,w przypadku fur z defektami rzeczoznawca wybawieniem;-)
    To wygląda jak jakaś szopka, mam spore wątpliwości czy wedle przepisów takie coś powinno mieć miejsce. Brat trochę ściąga samochodów, i z tego co mówił to powyżej 13 lat zbytnio się nie zagłębiają, byle nie wpisywać śmiesznych kwot. Tylko, że to jest w UC w województwie Podlaskiem, a jak widać w każdym mogą robić co innego i wszystko zależy jak będzie im się chciało.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar olo120672
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    92
    BMW
    już bez niestety
    Skąd
    Rybnik
    Byłem za moją zapłacić i nie znalazł ceny w Eurotaxie dla tego modelu. Zapłaciłem według tego, co miałem w umowie.
    Fiat 126p, Fiat 126p Elegant, Mazda 323F, VW Golf I, Opel Rekord 2,0 A, Fiat Ritmo, Nissan Silvia S12, Opel Senator 3,0i, BMW E32 735i, Nissan Maxima QX, Honda Prelude III, BMW E32 730i, Honda Accord TypeR, VW Polo, Mitsubishi Colt GLXI, Citroen Xsara Coupe VTS, Chevrolet Lacetti, BMW E38 740i.

Podobne wątki

  1. 19.11 C.D WAW bez aut :707:
    Przez Dzuda w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 11:08
  2. Podobieństwa w sylwetkach aut
    Przez Przemik w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 21:24
  3. [mechanika] SKRZYNIA aut.
    Przez syja14 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-08-2008, 16:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •