Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Niesfinalizowana transakcja Allegro

  1. #1
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post Niesfinalizowana transakcja Allegro

    Witam,

    mam taką sytuację. Sprzedawałem felgi na Allegro. Koleś je kupił. Dogadaliśmy się co do dostawy, że przedpłata i że kuriera załatwia sobie na własną rękę. Potem otworzył płatność poprzez PayU i zniknął. Płatność stoi od tygodnia w statusie "rozpoczęta". Koleś nie odpisuje na emaile. Numer telefonu, który podał w Allegro jest nieaktywny (od samego początku), więc kontakt z nim mam tylko poprzez email. Pomijając kwestie czy kolesiowi się coś stało, czy zwyczajnie zakup go przerósł i teraz gra w zwyczajnego wuja, jakie mam teraz możliwości? Najchętniej wystawiłbym je jeszcze raz, ale jak gościu się nagle odnajdzie i zrobi przelew, to nie będę mógł mu nawet tej kasy zwrócić, bo wybrał zasilenie poprzez standardowy przelew, a nie bankowość internetową.

    Ktoś z Was przerabiał podobny temat? Mam jego adres pocztowy. Mogę np. wysłać list polecony za potwierdzeniem odbioru itp. Ile muszę jeszcze odczekać, aby ostatecznie uznać, że transakcja nie została sfinalizowana? Co na to kodeks cywilny, bo zdaje się w razie czego to w/g niego będzie rozstrzygany spór?

    pzdr
    Bartek

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Napisz do allero i tyle.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    Ale problem wystaw ponownie i wystąp o zwrot prowizji. Minęło 7 dni wiec możesz zakończyć transakcje. Jak kasa wpłynie to mu sprzedasz lub zwrócisz na konto

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Właśnie chyba wystąpienie o zwrot prowizji to jest to czego potrzebuję. Gościu będzie miał 7 dni na ustosunkowanie się do tego, w przeciwnym wypadku zwrot zostanie rozpatrzony na moją korzyść.

    @Aldik: pisałem już, to mi odpisali, że "bardzo im przykro" i że do 45 dni mogę wystąpić o zwrot prowizji. Dopiero teraz doczytałem jak przebiega taka procedura. Bałem się sytuacji, że koleś zrobił to celowo (pewna forma wyłudzenia), że wystawię drugi raz, jakiś jego kumpel to kupi, zapłaci, odbierze, a potem ten pierwszy koleś będzie się domagał felg, stąd moje pytanie, bo może ktoś, kto dużo sprzedaje na Allegro, ma takie sytuacje opanowane.

  5. #5
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Dwa tygodnie jest na zfinalizowanie teraz możesz mu negatywa Trzasnac i sprzedaż dalej

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Ja bym wystawił od nowa. Jak sprzedasz, a wpłynie hajs od niego, to po prostu przelejesz mu z powrotem. a jeżeli gość się odezwie za jakiś czas to sprzedasz jemu :P
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •