Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Zleżane oponki

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ojej myslisz ze w starej oponie (w twoim zrozumieniu) 2-3 lata szybciej sie sciera bieznik? ja mam na aucie aktualnie 2 opony z 2004 roku tz 5 lat i czy one sie zyzywaja szybciej niz 4 lata temu???? pisza bzdury w gazeta o nowych dotach itp ( a skrot DOT wcale nieoznacza daty produkci co najsmieszniejsze) ze jak opona ma juz 2 lata to juz szybciej bedzie sie scierac itp, co za bzdury!! opony moga byc przechowywane do 5 lat ze ze jeszcze z 3- 4 lata mozna smialo smigac na takiej oponie, a ze ktos ma na aucie 6 letnie opony i sa przykladowo sparciale to nieznaczy ze jak kupi 3 letnie to mu za 3 lata spracieje, to sa inne warunki itp, woda, slonce itp, popatrzcie na swoje zapasowki ktore maja juz po 10lat i wiecej i co zle wyglada?? i jest przechowywana w niewentylowanym miejscu, raz zimno raz gorąco, wilgotno itp, a jak by lezala w ładnym magazynie przez 5 lat? co jej sie stanie? ja kupilem nowe opony z data produkcji konca 2005r i absolutnie nieboje sie ze bedą gorsze niz niby nowsze, powiem to jeszcze raz, opona moze byc przechowywana do 5 lat bez utraty sprawnosci, jest w 100% przez ten caly okres,

  2. #22
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Dokladnie tak jak pisze Krzywy- dodam ze opony firmowe (nazwijmy tak opony z gornej polki) bez problemu wytrzymuja 10lat, oczywiscie mowie o oponach przechowywanych w powiedzmy normalnych warunkach a nie takie ktore leza w klauzy w zawilglej i zagrzybionej piwnicy :D
    p.s: sciema ze starsze sie niby predzej zetra... to pic dla niekumatych ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    i temat dla gazet tymu MOTOR ,


    ps dzis mialem klienta ktory pytal sie czy mam wyprzedaz opon z 2008roku, a ja ma ze to nie bulki ze czerstwe, a jak zaczal sie klucic i cos tam wygadywac ze w innych servisach juz wyprzedaja to powiedzialem doslownie aby spier... niech sobie znajdzie opone letnia z 2009roku, niech pomysli troszke ze zimowki robi sie latem a letnie zimą,

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    ps dzis mialem klienta ktory pytal sie czy mam wyprzedaz opon z 2008roku, ....
    HEHE - to powinieneś napisać w dziale "humor" ;D - dobry klient.

    Troszke źle mnie zrozumiałeś (chyba) we wcześniejszej wypowiedzi.
    Sam mam zimówki z datą z końców 2003 roku, i są ładne.

    A co do tego że się szybko starły tamte, to sam byłem świadkiem, a jak sobie opona w magazynie poleży pare lat, dadzą pieczątkę 2003r i potem jakiś sklep sprzeda w 2006r - to kto wie? - może po prostu były za miękkie na zimę łagodną, a może czas i wtórne przechowywanie miały znaczenie (?)

    Ale zamknijmy te rozważanie, bo nie ma znaczenia.

    A wracając do tematu, to u mnie mają gumy datę 2003r., były właściwie przechowywane w serwisie oponiarskim i się tej zimy perfekcyjnie sprawowały na śniegu i na lodzie.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    wiadomo jakie sa zimy ostatnio i niedziwie sie jak ktos zrobi z 20tys km zimą po suchym asfalcie i to szybką jazdą a jezdzil przykladowo od listopada do kwietnia i juz zostalo z 4mm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •