Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Zleżane oponki

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Powiem ci tyle - jak na 6-7letnie opony, to 500pln/szt. jest DROGO.

    Ale jak były właściwie przechowywane, tj. leżały w nienaświetlanym miejscu, nie przewalone czymś, to można na nich jeździć.

    Ja u siebie kupiłem goodyear -y ultra gripp 6 z końca 2003r., 1 sezon (podobno mało) jeżdżone w 2005r. - kupowałem w zaprzyjaźnionym serwisie oponiarskim.
    Opony w tym serwisie przechowywane, żadnych sparciałości, pęknięć, przetarć, po prostu komplet w świetnym stanie (nawet nie przycięte od złej zbieżności :) ).
    Za całość dałem 600pln (z tą różnicą że moje zimówki to 15")

    Jeździ się na nich fajnie, dobrze sobie radziły teraz na śniegu i lodzie na podjazdach.

    Ale do rzeczy - jedyną ich niby wadą było przez pierwsze jakieś ~200km że szumiały, aż zewnętrzna część gumy na bieżnikach się troche starła.

    /kurde, ale się rozpisałem/
    Więc jak sprawdzisz że nie są zcięte na krawędzi (bo nie ma gwarancji że na bank nie używane), na bokach nie ma śladów spaciałości/starej kiepskiej gumy, nie ma pęknięć, to możesz wziąć, ale 2000pln za komplet to jak na mój gust wygórowana cena.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  2. #12
    Hubertus, porównanie bez sensu... Zakładając, że piszesz o 15", to w moim odczuciu 600 zł za kpl, choćby z montażem, za używane oponki, to żadna okazja. Mi się raz trafiło kupić naprawdę fajne zimówki 15" za całe 360 zł z montażem - bieżnik - 6mm. Tylko że kolega na wstępie mówi o oponach nie używanych, tylko długo magazynowanych. Dlatego jeśli opony były właściwie przechowywane, a cena jest o połowę niższa od nówek ze sklepu, to czemu by nie....

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    trafiło kupić naprawdę fajne zimówki 15" za całe 360 zł z montażem - bieżnik - 6mm.
    Wiem co pisał kolega - czytałem uważnie.
    A jak się rozdrabniasz, to mierzony bieżnik u mnie oscylował w granicach 9mm (uczciwie), więc prawie nie starte. /wiem że nie okazja, w porównaniu z cenami na allegówno, ale przy najmniej pewne/.

    A co do ceny tych, to wyraziłem swoje zdanie, - każdy może mieć własne :)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #14
    9 mm to ma chyba nowa opona wiec musiały być baaardzo mało jeżdżone ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    9 mm to ma chyba nowa opona wiec musiały być baaardzo mało jeżdżone ;)
    Dokładnie.
    Nie znam szczegółów, wiem tylko że auto było jako 3 w rodzinie /podobno/ - więc na dwoje kierowców to okazjonalnie jeździło.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    trafiło kupić naprawdę fajne zimówki 15" za całe 360 zł z montażem - bieżnik - 6mm.
    Wiem co pisał kolega - czytałem uważnie.
    A jak się rozdrabniasz, to mierzony bieżnik u mnie oscylował w granicach 9mm (uczciwie), więc prawie nie starte. /wiem że nie okazja, w porównaniu z cenami na allegówno, ale przy najmniej pewne/.

    A co do ceny tych, to wyraziłem swoje zdanie, - każdy może mieć własne :)
    Mi tylko chodziło o porównanie rozmiarów.... 15" są sporo tańsze względem 18", więc porównywanie cen na tym poziomie nie ma sensu. Zawsze przecież można kupić 13" w cenie jednej używanej 18" w bardzo przeciętnym stanie ;D .

    Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania i to nie podlega dyskusji oraz nie jest tematem tego wątku ;)

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja wlasnie kupilem http://www.allegro.pl/item566056672_...dial_kh11.html mam nadzieje ze dobra cena i ze bedzie sie w miare jezdzilo,

  8. #18
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    9mm na uzywanej oponie do osobowki?? :shock: :shock: Hubertus cos cie chyba fantazja poniosla ;) Calkiem nowa opona do osobowki ma 8mm wiec jesli juz to 7-8mm skoro byly malo uzywane.
    Opony nowe wlasciwie przechowywane to tak jak pisal Krzywy nawet 5letnie moga byc sprzedawane jako NOWE i za 100% ceny ;)
    Wlasciwe przechowawnie to niewiele lub brak swiatla, niska wilgotnosc powietrza.
    Co do pekniecia- tu nie ma reguly zawsze moze opona popekac nawet i nowka wyprodukowana tydzien wczesniej

    p.s: nie wiem czy wiecie ale coniektorzy producenci tlocza numery DOT dopiero jak opona idzie do sprzedazy ;D a ile czasu lezala na magazynie to nawet sam magazynier nie wie :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez BOSS


    p.s: nie wiem czy wiecie ale coniektorzy producenci tlocza numery DOT dopiero jak opona idzie do sprzedazy ;D a ile czasu lezala na magazynie to nawet sam magazynier nie wie :]
    DOKLADNIE :D

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    9mm na uzywanej oponie do osobowki?? :shock: :shock: Hubertus cos cie chyba fantazja poniosla ;) Calkiem nowa opona do osobowki ma 8mm wiec jesli juz to 7-8mm skoro byly malo uzywane.
    Piszę co kupiłem - może i fantazja, skoro miałem min. ponad 8,5mm i zaokrągliłem do
    u mnie oscylował w granicach 9mm
    Bo i wiele zimówek ma bieżnik w granicach 10mm - nowe.
    A co do Twoich inrormacji 8-7mm, to się w 100% zgadza przy letnich gumach.

    Cytat Zamieszczone przez BOSS

    p.s: nie wiem czy wiecie ale coniektorzy producenci tlocza numery DOT dopiero jak opona idzie do sprzedazy ;D a ile czasu lezala na magazynie to nawet sam magazynier nie wie :]
    Ciekawe spostrzeżenie - nie wiedziałem o takiej praktyce.
    Ale skoro naprodukują znacznie więcej niż są w stanie zbyć, to jak najbardziej taka praktyka - nie muszą potem ciąć ceny za produkt z wcześniejszych lat :razz: .

    I idąc tym ciągiem to już wychodzi odpowiedź dla paru przypadków, które spotkałem, że przyjechali tacy (jeden czy drugi) na zmianę opon letnich na zimówki, a w serwisie gościu mówi że tych zimówek nie założy, bo bieżnik ma już poniżej 4mm (dopuszczalnego minimum).
    A właściciel się irytował że opony mają tylko 2 sezony, a wskaźniki opon (nośności i prędkości) są prawidłowe, i że auto niby spokojnie w zimie na nich jeździło (?).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •