Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Podmiana skrzyń biegów między dwoma e38 - swap automat manual

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    32
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Lublin

    Post Podmiana skrzyń biegów między dwoma e38 - swap automat manual

    Witam Was, jakiś czas jeździłem e38 m60b30 w manualu i trafiła się w Szwajcarii igiełka 740 m60b40 z automatem 5hp30. Zapadła decyzja zamiany ich skrzyniami i zostawienie sobie 740 z manualem - wszystkie części pod ręką, full ori swapik.

    Teraz tak: mechanika przerzucona, sprzęgło nowe razem z łożyskiem malutkim, pojawia się temat elektryki:

    740 już z manualem:
    - licznik został stary i chciałbym go zostawić, bo i przebieg oryginalny i bardzo ładny jest z wyglądu - ale przestał totalnie działać, nie wskazuje nic i nie świeci się ani jedna kontrolka
    - rozrusznik na krótko odpala, auto jeździ i bardzo przyjemnie jedzie, ale z racji niedziałającego licznika nie wiadomo co się dzieje i mam wrażenie, że bardzo szybko odcina zapłon, mam wrażenie że około 4500obr/min, więc wnioskuję, że auto może być w trybie awaryjnym. Pewnie trzeba coś zakodować - pytanie co i jak

    730 już z automatem:
    - nie prułem wiązki skrzyni z 740, bo nie chciałem w niej "rozdziewiczać" plastików, więc mam plan kupić kpl wiązkę i założyć do niej. Znając życie też będzie coś nie tak i trzeba będzie kodować - ma ktoś doświadczenie? Rozumiem, że szukać wiązki z m60 koniecznie?

    Z góry dzięki za podpowiedzi :)

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    730i ze skrzynia z 740i nie bardzo bedzie dzialac... w 730i skrzynia jest 5hp18 z czarna tabliczka
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    A może spróbuj podmienić sterowniki silnika wraz z ews i podmienić pestki w kluczyku. Zegary też bym podmienil ponieważ jednak nieco się rurznia.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    32
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    730i ze skrzynia z 740i nie bardzo bedzie dzialac... w 730i skrzynia jest 5hp18 z czarna tabliczka
    Czemu ma nie działać? Elektronicznie b30 i b40 są z tego co wiem identyczne, a to, że 5hp30 będzie pędzone 218 końmi zamiast 286 - nie zrobi jej chyba różnicy? Serio pytam


    Cytat Zamieszczone przez mkoz_1 Zobacz posta
    A może spróbuj podmienić sterowniki silnika wraz z ews i podmienić pestki w kluczyku. Zegary też bym podmienil ponieważ jednak nieco się rurznia.
    Bardziej chciałbym dowiedzieć się konkretnie co i jak działa, a nie wymieniać i podmieniać wszystko na ślepo - chciałbym uniknąć elektryka z rozwalaniem wiązek i lutownicą w garści robiącego auto pół roku i odbiór auta lawetą...

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Wasyl Zobacz posta
    Czemu ma nie działać? Elektronicznie b30 i b40 są z tego co wiem identyczne, a to, że 5hp30 będzie pędzone 218 końmi zamiast 286 - nie zrobi jej chyba różnicy? Serio pytam
    To niestety zle wiesz... ani silniki ani skrzynie nie sa identyczne
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    32
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Lublin

    Post

    Pomóż mi proszę a nie rzucaj takie komentarze :) Czym się różnią?

  7. #7
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    A kolego nie masz jeszcze jednej skrzyni do manuala wlasnie szukam takiej do m60b30 bo moja juz glosna sie robi strasznie i czuc luz na niej.... ???

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    32
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Lublin
    No nie mam, mam 2 auta między którymi zamieniłem skrzynki. Panowie, jeśli ktoś coś kojarzy - proszę o pomoc, bo tak jak szukam po forum, to większość tematów mówi albo o tym co szwagier sąsiada uważa że trzeba przekładać, albo że manuala to się kupuje e36 albo fiata 126p.

  9. #9
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    ja gdzies czytalem ze manual e38 3.0 potrafi objechac 4 litrówke w automacie ;).....

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    32
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez marcin8181 Zobacz posta
    ja gdzies czytalem ze manual e38 3.0 potrafi objechac 4 litrówke w automacie ;).....
    I z tego powodu przerzucam skrzynki, Panowie, czy dział techniczny tego forum to tylko poradniki wymiany żarówek? Nie ma nikogo ogarniętego?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 21:31
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 07:28
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 06:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •