Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Podmiana skrzyń biegów między dwoma e38 - swap automat manual

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    Ja bym ci jednak radził zrobić tak jak mówiłem, co prawda gwarancji nie daje ci żadnej Ale jest to godzina roboty i nie ma żadnego prucia instalacji, wystarczy odpiac wtyczki i rozkręcić kluczyk. Praktycznie bezinwazyjna próba a może zadziałać

  2. #12
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Ja kolego juz na temat skrzyni manual pisalem ze dwa razy i jeszcze jakis temat i jak grochem o ściane..... Cisza.....

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Kolego jesteś z Lublina podjedz do gościa koło Łoniowa (Wnorów) do Wojtka on zajmuje się swapami bmw.
    Musisz przekodować komputery i wszystko będzie grało.
    Jak co to dam Ci konkretne namiary na Pw.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    32
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Lublin
    Jest już więcej konkretów - w sumie z tego co się dowiedziałem od mądrych ludzi nic nie trzeba kodować itp z prostej przyczyny - te samochody nie mają ews i immo - to są 94 roczniki.

    I ogólnie jak udało mi się połączyć z nimi, to wyrzuca błąd pompy powietrza wtórnego (stały), zapiernicza bardzo miło, a z czasem dorzuca błąd sond i zaczyna wrzucać się w tryb awaryjny (odcina cylindry, po chwili przy pełnym bucie szarpnięcie i ogień na wszystkich tłokach i tak na zmianę.

    Jutro się zajmę sondami, bo może coś jest po prostu źle złożone, ale mam pytanie odnośnie komputerów - podmieniać je można bez kodowania niczego, jakie ecu wrzucić, z b30 czy b40?


    Temat automatycznej skrzyni jak narazie odpuszczam, nie mam na to czasu, a mam dość już partaczy, fura pójdzie chyba na części.

    Mały update: sondy "stoją", ale mam tylko fejsa, a nie oscyloskop, integrator sondy jednego banku 25%, po odpięciu sond auto śmiga aż miło, ale delikatnie nierówno chodzi na jałowych. Sondy do śmieci, czy stoją, bo coś tak reguluje mieszankę? Przepływka pokazuje ~25kg, czujnik temperatury pokazuje ok, tylko te sondy, jedna pokazuje wartość 0.8 a druga 1.2 i ten integrator na jednej 25%.

    Co myślicie?
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 04-08-2016 o 22:18

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość
    Najlepiej by było podłączyć sprawne na próbę. Jak byś był w Zamosciu to Ci mogę pożyczyć, mam w bagażniku nowiutkie Engitechy. U mnie działały, były założone na chwilę.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    32
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Lublin
    Sondy wymienione na nowe, wymienione też wtyczki cewek, świece i uszczelki pod deklami, bo było trochę oliwy w świecach - mniej odczuwalne, ale nadal te same objawy :/

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    To niestety zle wiesz... ani silniki ani skrzynie nie sa identyczne
    skrzynia ci sie rozpadnie po dobrych kickdownach, wiem bo do e32 z 5hp18 wsadziałem silnik 4.0 i pojezdziłem tak 2 dni


    Cytat Zamieszczone przez marcin8181 Zobacz posta
    ja gdzies czytalem ze manual e38 3.0 potrafi objechac 4 litrówke w automacie ;).....
    a ja wiekszej bzdury nie czytałem , miałem oba auta i wiem jak jezdza, 728 objedzie 730, m60b30 najbardziej denny silnik bmw, bez momentu w dolnych obrotach. Miałem e38 3.0 i e34 3.0 oba w manualu

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 21:31
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 07:28
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 06:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •