Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nagłe gaśnięcie M60b40

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    42
    BMW
    e38 740iA M60
    Skąd
    LDZ

    Post Nagłe gaśnięcie M60b40

    Praktycznie od początku mam dość dziwny problem z silnikiem, a mianowicie co jakiś czas (nie jest to częste , bo powiedzmy raz na dzień czy dwa) nagle gaśnie mi silnik. Dzieje się to tylko na postoju np na światłach (czasami wygląda to tak, że silnik po prostu gaśnie tak, jakbym wyłączył zapłon, a czasem "bujnie" się do powiedzmy 200 obrotów ale się "podniesie"). Nie ma praktycznie znaczenia czy jest zimny, czy ciepły, nie ma falowania obrotów ani żadnych innych objawów. Na kompie nie wychodzą żadne błędy. Wyczyściłem przepustnicę, wyczyściłem a potem wymieniłem krokowca i efektów brak. Macie może pomysł co i jak sprawdzić ?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    12
    BMW
    E 38
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez berlov Zobacz posta
    Praktycznie od początku mam dość dziwny problem z silnikiem, a mianowicie co jakiś czas (nie jest to częste , bo powiedzmy raz na dzień czy dwa) nagle gaśnie mi silnik. Dzieje się to tylko na postoju np na światłach (czasami wygląda to tak, że silnik po prostu gaśnie tak, jakbym wyłączył zapłon, a czasem "bujnie" się do powiedzmy 200 obrotów ale się "podniesie"). Nie ma praktycznie znaczenia czy jest zimny, czy ciepły, nie ma falowania obrotów ani żadnych innych objawów. Na kompie nie wychodzą żadne błędy. Wyczyściłem przepustnicę, wyczyściłem a potem wymieniłem krokowca i efektów brak. Macie może pomysł co i jak sprawdzić ?
    Mam podobnie. Sprawdź czy jak potrzymasz gaz udaje się nie zgasic motoru. Jutro zaczynam wojnę i poszukiwania z tym tematem.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    42
    BMW
    e38 740iA M60
    Skąd
    LDZ
    Dzieje sie to tylko na postoju przy obrotach biegu jałowego,a w momencie kiedy gaśnie jest to dosłownie sekunda i bez ostrzeżenia więc nie mam możliwości dodać wtedy gazu, bo to jest "pyk" i już zdechł :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Czujnik położenia wałka 100%. Miałem to samo w 4.4

    Na kompie błędu tez nie pokazywał.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Guzik prawda. To nie M62, że zgaśnie jak padnie czujnik wałka. Powodem takiego zachowania w M60 jest chwilowy lub dłuższy brak napięcia zasilającego cewki zapłonowe. Odpowiada za to przekaźnik K9 schowany za schowkiem pasażera. Jak dobrze pamiętam drugi od początku w lewym rzędzie przekaźników w białej osłonie. Przekaźnik jest koloru zielonego. Wymiana na nowy zakańcza owe problemy. Pozdrawiam.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    M60 może gasnąć od czujnika położenia wału ale nie wałka rozrządu.
    sławomir

  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Zaryzykował bym jednak

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Ja kiedyś tak miałem jak był minimalnie źle ustawiony gaz. Źle ustawiony czyli korekty długoterminowe na gazie różniły się od tych co się ustawiają jak się przejedzie np 50-100km na samej benzynie. Róźnicą +/- 2% nie ma się co martwić ale już 5-10% i więcej tak.

    Generalnie skomplikowana sprawa. Powodów pozostałych oczywiście może być tak wiele jak powodów czemu nie zapala, nie równo chodzi itp itd... Od rozrządu po filtr węglowy odpowietrzania baku... ;-) a każdy pierwszy lepszy mechanik powie że to na 100% świece, potem cewki i na krótko być może to pomoże problemu u korzeni nie rozwiązując.

    Jak masz gaz to go nie włączaj przez tydzień (w ogóle ani razu) i zaobserwuj czy problem występuje, bo innaczej nie jesteś przy gazie wv stanie tego stwierdzić, wpływa on na zbyt wiele rzeczy,.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    42
    BMW
    e38 740iA M60
    Skąd
    LDZ
    problem tylko w tym, że nie mam gazu :) Jakbym miał to przynajmniej bym wiedział czy to kwestia elektryki czy paliwa :) Póki co sprawdzę najpierw ten przekaźnik, bo to proste i tanie do sprawdzenia, a brzmi sensownie. Problem tylko w tym, ze teraz jeździłem 3 dni i nie zgasł ani razu więc chwile pewnie będzie trzeba poczekać na efekt.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Hej, miałem kiedyś podobny przypadek, ale mi silnik zgasł w czasie jazdy, a nie tak jak Tobie na postoju. Przyczyna była prosta- przekaźnik zasilający komputer. Był to biały przekaźnik za schowkiem pasażera. Po raz pierwszy auto zgasło i przez około 30 min nie dało się zapalić. Po około pół godziny odpaliło i jeździłem około tygodnia gdy znów w czasie jazdy wskazówki opadły, wszystko zgasło i niestety holowanie. Po podpięciu kompa brak komunikacji z DME. Po wymianie przekaźnika wszystko wróciło do normy i nigdy więcej już się nie przydarzyło. Wnioski jakie wyciągnąłem z tej usterki - gaśnięcie samochodu prawdopodobnie było spowodowane przegrzewającymi się stykami przekaźnika i za drugim razem już przepaliły się całkowicie.
    Spróbuj podmienić przekaźnik- w sklepie motoryzacyjnym koszt 5-10zł.
    Powodzenia i pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [silnik] 730i M60 - skoki na obrotach i gaśnięcie
    Przez Klimas w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 11:14
  2. [E38] m60b40
    Przez red_man w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 17:57
  3. gaśnięcie silnika na gazie
    Przez danmar100 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 17:09
  4. Olej do M60B40
    Przez Maciek_Rz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 21:57
  5. Cewki m60b40
    Przez przemek22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 09:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •