Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Brak mocy do 2000 obrotów, falowanie obrotów, bogata mieszanka

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    14
    BMW
    E65
    Skąd
    LJA

    Post Brak mocy do 2000 obrotów, falowanie obrotów, bogata mieszanka

    Witam,tak wiem temat wałkowany milion razy, ale nic konkretnego się nie dowiedziałem, problem jak w tytule... Od dłuższego czasu walczę z problemem w mojej e65 n62b44a.

    BŁĘDY:
    CDIF/3
    -mechanizm sterujący zaworów o zmiennej fazie rozrządu-przyuczenie położenia granicznego 2858
    -czujnik przepływu mas powietrza 2783
    -stopień końcowy wentylatora elektrycznego 279D
    BOSCH
    -sonda lambda 2 brak syganłu 271C
    -sonda lambda - starzenie (rząd 1, czujnik 2) brak syganłu 2721
    ELM: (nie biorę go pod uwagę :D )
    -3x układ napędowy P2270, P0140, P1063

    OBJAWY:
    -czasem zapala się "check"
    -falują obroty w przedziale 1400-2200
    -skok falowania ok 200-300
    -czuć bogata mieszankę z tłumika
    -trzymając pedał gazu w jednej pozycji na postoju ok. 1400 obrotów, obroty również falują (delikatnie)
    -skrzynia ładnie przerzuca bieg
    -po kasowaniu wracają te same błędy pomimo napraw...

    NAPRAWIONE/ WYMIENIONE:
    -nowy soft skrzyni
    -czyszczona przepustnica + nowa uszczelka
    -nowe cewki
    -nowe świece
    -dolot szczelny
    -podmieniany przepływomierz
    -wymieniona sonda lambda (pod pasażerem, za katalizatorem)
    -wymieniony silniczek valvetronic rząd 1
    -udrożnione odmy + nowe gumki (pomarańczowe) i sprężynki
    -czyszczone zawory EGR
    -zerwany był przewód gumowy do pompy vacuum, który idzie w stronę serwa (chyba, bynajmniej w tamtym kierunku)
    -w tłumiku końcowym otwarta jest ciągle druga klapka...

    Z problemem walczę dość długo...

    PLANUJĘ SPRAWDZIĆ:
    -nowy soft do sterownika silnika
    -mapsensor
    -wtryski

    Jakie macie jeszcze pomysły? Liczę na Waszą pomoc ;)
    Ostatnio edytowane przez pono ; 21-04-2016 o 13:36

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Kilka pytań:
    * A ten check to Ci się zapala w jakichś konkretnych przypadkach? Np częściej na nierównościach, rzadziej na równej nawierzchni?
    * Czy jak zgasisz i zapalisz auto po krótkiej przerwie, to błędu nie ma?
    * Czy jak skasujesz błąd z poziomy INPY, to masz wrażenie, że dłużej nie wraca?
    * Czy jak zamienisz silniczki od Valvetronica miejscami, to błędy dalej są na tym samym banku?

    Na 90% skończył Ci się wałek Valvetronic.

    Edit: jest też szansa, że masz coś z czujnikiem wałka Valvetronic.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    14
    BMW
    E65
    Skąd
    LJA
    -z tym checkiem bywa różnie, czasem się zapali czasem nie, nie zaobserwowałem na jakiej nawierzchni... chyba wtedy jak ma przeciążenia :/
    -zapali się chceck, gaszę auto czekam chwilkę i błąd znika
    -nie zwróciłem na to uwagi, ale chyba nie ma różnicy czym go usunę
    -zmieniam silniczki miejscami i dalej ten sam błąd
    W poniedziałek chyba odstawie auto do elektryka, niech szuka... ja się poddaję tu ewidentnie jest problem z dawkowaniem powietrza i paliwa :/ na niskich obrotach go dusi :(

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez pono Zobacz posta
    W poniedziałek chyba odstawie auto do elektryka, niech szuka... ja się poddaję tu ewidentnie jest problem z dawkowaniem powietrza i paliwa :/ na niskich obrotach go dusi :(
    Wstaw jeszcze raz błędy, ale tym razem bez tłumaczenia. I nie szukaj pocieszenia w elektryku, bo raczej Ci nic nie pomoże. Zdajesz sobie sprawę, że w silniku masz zmienne fazy rozrządu + zmienny stopień otwierania się zaworów ssących i to też ma wpływ na kulenie i falowanie obrotów silnika?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    14
    BMW
    E65
    Skąd
    LJA

    Post

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Wstaw jeszcze raz błędy, ale tym razem bez tłumaczenia. I nie szukaj pocieszenia w elektryku, bo raczej Ci nic nie pomoże. Zdajesz sobie sprawę, że w silniku masz zmienne fazy rozrządu + zmienny stopień otwierania się zaworów ssących i to też ma wpływ na kulenie i falowanie obrotów silnika?
    Za opisem błędu wpisałem kody błędów dokładnie takie jakie zostały wyświetlone. Spod maski słyszę taki dziwny dźwięk jakby coś próbowało się otworzyć zamknąć (coś elektrycznego) to jest takie buczenie "falujące" raz głośniej, a raz ciszej na sam koniec słyszę takie głośne przyduszenie i dźwięk zanika... Co to może być ?

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Czym czytałeś błędy? Opisy wyglądają dość niestandardowo. Dobrze byłoby, żeby do 2858 było podane na którym banku wystąpił. Myślę, że na początku zacznij od uporania się z sondami. Buczenie spróbuj nagrać, żeby było dobrze słychać, zlokalizuj też w którym dokładnie miejscu buczy i wrzuć filmik na YT.

    Ogólnie od kiedy masz z tym problem?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    14
    BMW
    E65
    Skąd
    LJA
    właśnie nie wiem skąd dochodzi buczenie, szukałem i ciężko stwierdzić... postaram się zlokalizować, ale jak już zlokalizuje to po numerze części będę wiedział co tak buczy :P sterownik ECU był rozbierany i nie widać żeby miał jakąkolwiek wilgoć, czysty i suchy po rozkręceniu nie widać było żeby coś było "spalone". Może wystarczy wgrać nowego softa w ECU bo w skrzyni był robiony, a podobno jak się robi skrzyni to i ECU jednocześnie (na serwisie zrobili tylko skrzyni=480zl)... Może być tak że któryś wtrysk leje i go dusi... Albo map sensor wskazuje błędne dane... No naprawdę nie wiem co jeszcze może być... :/ Auto kupiłem pod koniec wakacji, miesiąc później robiłem wymianę oleju, filtrów itp. mniej więcej od tamtej pory zaczął świrować. Może filtr paliwowy jest jakiś lipny? Dodam ze właśnie wtedy został otwarty tłumik końcowy (ta druga rurka otwierana ciśnieniowo).
    Ostatnio edytowane przez pono ; 21-04-2016 o 16:20

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    14
    BMW
    E65
    Skąd
    LJA
    Odświeżam kotleta :D sprawa jest tego typu... od dłuższego czasu tankowałem Pb95 i występowało falowanie podczas jazdy :/ postanowiłem tankować Pb98, a nawet Pb100 i falowanie ustąpiło :) stąd moje pytanie czy może być to wina wtryskiwaczy? :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    14
    BMW
    E65
    Skąd
    LJA
    Po dłuższej diagnostyce w warsztacie i podczas jazdy, parametry silnika są książkowe co mnie bardzo ucieszyło :) Zwykle tankowałem 95, a jakość tego paliwa jest nam znana ;) Postanowiłem kilkakrotnie zatankować 98 i 100 na shell'u, do tego te preparaty do czyszczenia wtrysków najpierw z STP, a później z K2 (może pomoże, ale nie zaszkodzi). Styl jazdy zmieniłem na bardziej agresywny tzn. nie zmienia sobie biegów jak wcześniej przy ok. 2 tys. obr., tylko kręcę ją do 4 tys. czasem do końca (gaz w podłogę), tak wiem skrzynia tego nie lubi, ale po tym stylu jazdy samochód się "odmulił", zaobserwowałem brak falowania! Następnie odłączyłem wtyczkę przepływomierza i go przegoniłem (używając kick-down), podłączyłem, usunąłem błędy i od tamtej pory jedzie jak trzeba! Każdy chciał mi już rozbierać skrzynię bo sprzęgło hydrokinetyczne skończyło żywot... Piszę o tym dla potomnych, którzy będą mieli taki problem jak ja, ewidentnie ze strony silnika, a nie skrzyni bo można to zaobserwować ;) pozdrawiam i polecam elektromechaników z Lublina ul. Potok 3 CarTronic !!! Chłopaki znają się na robocie to dzięki nim obserwowałem parametry silnika i wiadomo było co jest do wymiany! Od tamtej pory 0 błędów. Samochodu nie sprzedam! :D

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post

    -mechanizm sterujący zaworów o zmiennej fazie rozrządu-przyuczenie położenia granicznego 2858

    Jak ten błąd brzmi po angielsku?

    Zauwzylem ze moje wypadanie zaplonow i niedopalone paliwo czuc wlasnie do 2tys obr.. Na PB o ile mam wypadanie zaplonow to nie mam bledow a na LPG jest to bardziej odczuwalne i pojawia sie check..


    ps. szukam wszystko co mozliwe majac nadzieje ze to nie glowice :)
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 11-05-2016 o 04:12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 08:27
  2. brak mocy powyżej 3tys. obrotów 4.4
    Przez kondzio207 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-05-2015, 12:03
  3. [silnik] Falowanie obrotów e38 2.8
    Przez skandyone w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 21:12
  4. [silnik] Falowanie obrotów 728
    Przez rafalmiller w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 14:19
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 15:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •