Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: wymienic tlok czy nie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy

    Post wymienic tlok czy nie

    witam w mojej 3l diesel M57 wpadl kawalek klapkiz kolektora i rozwalil mi 6 gar a mianowici jakis element podziubal mi gore glowicy i tlok. cylinker jest ok. i teraz moje pytanie czy wymieniac ten podziubany tlok czy nie. stad pytanie bo konsultowalem sie z kilkoma osobami i jedni mowia zeby go zostawic przeczyscic od gory i nie ruszac a drudzy zeby wymienic. dlatego oje pytanie tu.a drugie jak wyglada wymiana takiego tloka nr 6. czy to jest prosta misja czy nie. nie widzialem jeszcze mojego silnika od strony miski. wystarczy odkrecic miske pozniej tlok i go do gory wyciagnac czy jest wiecej zabawy. chcialbym wiedziec ile czasu mi taka wymiana zajmie zeby czas sobie zorganizowac. pozniej wstawie foto jak ten tlok wyglada, wyglada jak by ktos go delikatnie mlotkiem wszedzie poobijal.... pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Tłok używany kupisz za max dwie stówy. Jeśli masz możliwość, to myślę, że warto go wymienić. Choćby dlatego, że nie wiadomo ile ten poobijany wytrzyma. A jeśli pęknie jak będziesz dawał w palnik?
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 24-04-2016 o 13:16

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...

    Post

    Czy aby na pewno to takie proste? Chyba musisz cały wał zrzucić. Dodatkowo warto sprawdzić czy korbowód nie jest ugięty i czy zawory na tym cylindrze są proste, a wtedy trzeba zrzucić głowicę, a jak zrzucisz głowiecę to łatwiej tłok górą wyjąć.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jeżeli jest poobijany, to zmienia się efektywna pojemność tego cylindra, a co za tym idzie, zmniejsza się kompresja I sprężanie. Wymienić od dołu możesz, to nie problem. Rozumiem, że zrobiłeś dokładny wgląd kamerą?

    Do tego dochodzi kwestia wytrzymałości, o której kolega wyżej napisał.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Pojemność to się za bardzo nie zmieni, jeśli wogole, materiał z dołka został wypchnięty obok niego.

    Trochę aut po zerwaniu paska, gdzie tłoki spotkały się z zaworami jeździ po drogach bez wymiany tłoków, to jest poważniejszy temat.

    Ja bym tłoka nie wymieniał, jak możesz obejrzeć gładź cylindra przez kamere to nawet głowicy bym nie sciągał, to bym zrobił z innego powodu, jeżeli miałbym podejrzenie że zawory mogły się pogiąć, tutaja zacząłbym od sprawdzenia ich szczelności, warto też obejrzeć szklanki.

    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 20-04-2016 o 15:39

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    A jak wyjmiesz bez zdejmowania głowicy, element który narobił tych szkód? :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    A jak wyjmiesz bez zdejmowania głowicy, element który narobił tych szkód? :)
    Tak jak tłok, dołem.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Tłok dołem??? Panowie to nie dwusów :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Tłok dołem??? Panowie to nie dwusów :)

    No właśnie kolego czytam i oczom nie wierzę co tu za głupoty wypisują. Jak można tłok wymienić dołem ? tego jeszcze nie słyszałem i nie widziałem.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    panowie nie dodalem ze glowice mam juz sciagnieta i zrobiona chodzi mi o sam tlok. mam caly silnik rozebrany bo glowica byla sprawdzana i robiona. teraz mi chodzi czy ntez tlok wymienic czy nie bo wtedy musze od dolu rozbierac, a tlok to mam teraz na wierzchu to gora moge wyciagnac.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 22:35
  2. [pozostale] Pióra wycieraczek- czy mozna wymienic same pióra?
    Przez Smoku w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 21:17
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 18:16
  4. [19] muszę kupić 2 opony tylko nie wiem czy na przód czy na
    Przez Wiktor w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 11:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •