Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Katowice- Zagrzeb

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post Katowice- Zagrzeb

    Panowie szybkie pytanie, muszę skoczyć na jedną noc do Zagrzebia coś załatwić i w sumie to nigdy tam nie byłem, chce jechać przez czechy-austrie-słowenie, pytanie czy wszędzia zapłace euro za wszystko łącznie z siku :D ?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Droga masakrycznie kiepska. W ostatnie wakacje dałem się namówić na taką trasę i bardzo zalowalem. Na Węgry nie porównanie lepsza droga i przynajmniej ubywa tych km.

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    A ja tylko przez czechy-Austrie i Słowenie latam. I tylko nocą.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    W Czechach za paliwo zawsze płaciłem w euro i nie było nigdy problemów.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar olo120672
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    92
    BMW
    już bez niestety
    Skąd
    Rybnik

    Post

    Lepiej przez Czechy, Austrię i Słowenię. Drogi fajne, oprócz okolic Brna ( Dzuda pewnie oszczędzał i nie jechał autostradami ;) ), tylko nie zapomnij o winietkach w tych trzech krajach :) W Austrii i Słowenii płaci się w euro. Nie wiem jak w Chorwacji - tam są bramki na autostradach i nie wiem czy w euro można płacić. W Austrii ciężarówki i busy muszą mieć nalepkę ekologiczną - koszt 25 euro. Nie mam pojęcia czy osobowe też to obowiązuje. Sprawdź na wszelki wypadek, bo kara jest wysoka.
    Ostatnio edytowane przez olo120672 ; 18-04-2016 o 11:19
    Fiat 126p, Fiat 126p Elegant, Mazda 323F, VW Golf I, Opel Rekord 2,0 A, Fiat Ritmo, Nissan Silvia S12, Opel Senator 3,0i, BMW E32 735i, Nissan Maxima QX, Honda Prelude III, BMW E32 730i, Honda Accord TypeR, VW Polo, Mitsubishi Colt GLXI, Citroen Xsara Coupe VTS, Chevrolet Lacetti, BMW E38 740i.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Tak jak powyżej. Ja wszędzie płaciłem kartą, przelicznik nie zabijał i nie musiałem martwić się o to czy mam ze sobą ojrosy czy kuny. W Chorwacji na bramkach podają Ci cenę w Euro i Kunach - Ty decydujesz którą walutą płacisz. Autobana do Zagrzebia w zeszłym roku kosztowała 48 Kun.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez olo120672 Zobacz posta
    Lepiej przez Czechy, Austrię i Słowenię. Drogi fajne, oprócz okolic Brna ( Dzuda pewnie oszczędzał i nie jechał autostradami ;) ), tylko nie zapomnij o winietkach w tych trzech krajach :) W Austrii i Słowenii płaci się w euro. Nie wiem jak w Chorwacji - tam są bramki na autostradach i nie wiem czy w euro można płacić. W Austrii ciężarówki i busy muszą mieć nalepkę ekologiczną - koszt 25 euro. Nie mam pojęcia czy osobowe też to obowiązuje. Sprawdź na wszelki wypadek, bo kara jest wysoka.
    Tak,oszczędzałem.szkoda mi było parę zl i wolałem się tarabanic 15h więcej bocznymi drogami

    Jechałem dwa razy przez wegry i raz w/w trasa i jeśli będę jechał tam po raz kolejny to na pewno na Węgry. Ile płaciłem za bramki i winiety nie pamiętam, nie przywiązywalem do tego uwagi.

    Wszędzie płaciłem karta. Przelicznik lepszy był niż w kantorze gdzie kupiłem parę kun na drogę w razie W

    No ale z Katowic to faktycznie chyba lepiej wychodzi przez Słowenię
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 18-04-2016 o 17:34

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    A nie wyjdzie za paliwo więcej lub porównywalnie jak koszt przelotu samolotem?
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Droga masakrycznie kiepska. W ostatnie wakacje dałem się namówić na taką trasę i bardzo zalowalem. Na Węgry nie porównanie lepsza droga i przynajmniej ubywa tych km.
    Tylko Tobie faktycznie z Sandomierza (aka Sandomingo jak się domyślam) lepiej jest jechać przez Węgry. Aldik jedzie z Katowic i tu jak najbardziej Czechy -> Austria -> Słowenia -> Chorwacja.

  10. #10
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Tylko Tobie faktycznie z Sandomierza (aka Sandomingo jak się domyślam) lepiej jest jechać przez Węgry. Aldik jedzie z Katowic i tu jak najbardziej Czechy -> Austria -> Słowenia -> Chorwacja.
    Ja również jeżdżę przez Węgry kilometrów więcej ale z 150km/h przez madziady nie schodzę ja z Bielska na Zwardon Bratysławę kawałek za Bratysławą wpadam na Węgry chyba m1 na na Budapeszt przed stolicą zjazd w kierunku Balatonu na przejście chyba Karlowac i stąd już na Zagrzeb .Ogólnie z 80km dalej jak przez Austrie ale bez fotoradarów korków bramek itp. PS.drogi objechane wszystkie warianty bo z 8razy Adriatyk zaliczony
    Ostatnio edytowane przez kruger32 ; 18-04-2016 o 18:24


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

Podobne wątki

  1. Spot Katowice 26.09.2010
    Przez ELVIS w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 11:36
  2. 29.05.10 Katowice
    Przez joe white w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 13:09
  3. 27.02.10 Katowice
    Przez joe white w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 09:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •