Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wzmacniacz, trochę namieszane.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    5
    BMW
    Bmw e38 750
    Skąd
    Tarnowskie Góry

    Question Wzmacniacz, trochę namieszane.

    Cześć, chcę poprawić jakość dźwięku w mojej e38 (głośniki charczą przy bassie). Radio mam ori z navi 4:3 (bez zmieniarki). Wczoraj zabrałem się za małe rozpoznanie bo po poprzednim właścicielu jest tam coś namieszane. Przekopałem trochę internet ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ponieważ na większości tematach wygasły fotki..

    Pierwsze co w podłokietniku znalazłem coś takiego:


    Kable oznaczone na zdjęciu w czerwonym kółeczku były (odciąłem bo się iskrzyło :D) podłączone z jednej strony do Hama Hochleistungs-Entstörfilter 10A, a z drugiej podpięte są do brązowego i zielono-czerwonego kabla (okolice wzmacniacza itp).
    Drugi koniec Chinchów leży niepodpięty w okolicach wzmacniacza itp.



    Druga sprawa, wyprowadzone są kable na dodatkowe głośniki. Podłączyłem głośniki i graja :D Dodatkowe kable wpięte są w kable koloru niebieskiego i żółtego w okolicach ori wzmacniacza i Navi-CD:


    Ogarnia ktoś co się dzieje w podłokietniku? Chcę dołożyć dodatkowy wzmacniacz i nie wiem czy kupić konwerter czy może da się coś z tego ogarnąć?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Ty chcesz dokładać skrzynię/nowe głośniki czy wzmacniaczem sprawić że seria zagra lepiej?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    5
    BMW
    Bmw e38 750
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Chce wymienić głośniki na lepsze + poprzednik wyciął dziurę przy podłokietniku na 2 głośniki i chciałbym je tam dołożyć. Wzmacniacz który chcę dołożyć to Kenwood KAC-723.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Aha, no to musisz kolego uważnie przejrzeć WDS, jeśli masz zdolności majsterkowania spokojnie to ogarniesz. Trzeba zerknąć jak co jest podłączone i który kabel za co odpowiada. A ten patent poprzedniego właściciela jeśli nie wiadomo po co służy to najlepiej wywalić.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    5
    BMW
    Bmw e38 750
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Dobra, ogarnąłem temat następująco:
    1) Konwerter http://allegro.pl/konwerter-sygnalu-...693764544.html wpinam pod kable głośnikowe tylne w bagażniku.
    2) Kupiłem 4 głośniki 165mm jbl cs762. 2 pójdą na przód razem z dystansami z MDF, pozostałe 2 do dziury przy tylnym podłokietniku.
    3) Wzmacniacz podpinam pod konwerter, wzmacniacz ten zasili tylne drzwiowe głośniki + głośniki z dziury. Oryginalny wzmacniacz będzie zasilał przód + tweetery.

    Drzwi postaram się wygłuszyć, kabli głośnikowych zmieniać mi się nie chce bo nie chce pruć całego auta.

    Ma to sens? Będzie lepiej grało, czy mój tok rozumowania zmierzył w złą stronę?

Podobne wątki

  1. [E65/66] witam trochę o sobie..
    Przez Karolu! w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 13:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •