Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Przednia szyba - jaką wybrać, na co uważać?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post Przednia szyba - jaką wybrać, na co uważać?

    Pękła mi przednia szyba :-( - od krawędzi, przy silniku od strony pasażera. Muszę ją wymienić. Szyba z podgrzewaniem wycieraczek i pod czujnik deszczu.
    - Jakie części trzeba kupić warsztatowi?
    - Co warto wymienić przy okazji?
    - Jakie marki / producenci są ok, a jakich unikać?
    - Na co uważać?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Tak na szybko:
    1. Szyba, uszczelka górna szyby, dystanse, ewentualnie podszybie (patrz pkt. nr 2);
    2. Podszybie;
    3. Ori lub Pilkington, reszta mocno dyskusyjna.
    4. Na warsztat, m. in. dlatego: http://7er.pl/showthread.php/46994-e...przednia-szyba Znajdź osobę, która zrobi Ci to wedle instrukcji BMW (odpowiednia ilość kleju, wykorzystanie elementów dystansujących). Ponadto, zwróć uwagę żeby ASO nie wcisnęło Ci zleżałej i pozaginanej uszczelki.

    Resztę informacji szukaj na forum, było już o tym kilka razy
    Ostatnio edytowane przez Ronin ; 17-04-2016 o 11:35

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    ad 3
    popatrzyłem po cenach i szyby z porządnych firm (np saint-gobain dostępne w IC, tej firmy mam oryginał) kosztują 850-1500zl (najdroższa wersja anty-słoneczna) ...i do tego są albo z zielonym pasem u góry (u nie nie ma) albo lekko zielone
    Oryginalne na litwie - oczywiście troszkę drożej (jak zwykle w BMW około 30% od porównywalnego zamiennika).
    Patrzę też na allegro i widzę szyby nowe po 250 (ogrzewana, pod czujnik, z pasem zielonym).

    Mam więc kolejne pytania:

    5. Jaka jest przewaga tej szyby z "porządnej firmy" od takiej z allegro? ...no bo szyba to szyba mi się wydaje - żadnych ruchomych części :P , a ta z allegro 3x tańsza...
    ktoś ma doświadczenia jakieś?

    6. Ten pas zielony u góry - nie wkurza on (ja go nie mam, ale wszystkie szyby z nim tańsze 20-30% niż bez niego)?
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 09-05-2016 o 13:31

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Pas jest po to, żeby Cię aż tak słońce nie raziło, wg mnie auto z nim wygląda lepiej :P
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    ad 3
    popatrzyłem po cenach i szyby z porządnych firm (np saint-gobain dostępne w IC, tej firmy mam oryginał) kosztują 850-1500zl (najdroższa wersja anty-słoneczna) ...i do tego są albo z zielonym pasem u góry (u nie nie ma) albo lekko zielone (też nie mam)
    Oryginalne na litwie - oczywiście troszkę drożej (jak zwykle w BMW około 30% od porównywalnego zamiennika).
    Patrzę też na allegro i widzę szyby nowe po 250 (ogrzewana, pod czujnik, z pasem zielonym).

    Mam więc kolejne pytania:

    5. Jaka jest przewaga tej szyby z "porządnej firmy" od takiej z allegro? ...no bo szyba to szyba mi się wydaje - żadnych ruchomych części :P , a ta z allegro 3x tańsza...
    ktoś ma doświadczenia jakieś?

    6. Ten pas zielony u góry - nie wkurza on (ja go nie mam, ale wszystkie szyby z nim tańsze 20-30% niż bez niego)?
    Przewaga szyby dobrej firmy jest taka jak np. tarcz hamulcowych dobrej firmy nad jakimś chińskim badziewiem. Na oko obie to kawał żelastwa więc po co przepłacać. A jednak ich jakość jeśli chodzi o stop użytego do ich produkcji metalu jest nie porównywalna co zobaczysz po kilku hamowaniach na autostradzie ;) Tak samo jest z szybą. Jakość użytego do produkcji szkła też potrafi się mocno różnić. Np. tańsza szyba może być dużo bardziej podatna na zarysowania, może nie mieć takiej wytrzymałości na uderzenia itd.
    Jeśli chodzi o ten pasek to ja osobiście bardzo sobie chwalę, szczególnie w bardziej słoneczne dni więc jak jeszcze taka szyba jest tańsza to się nie zastanawiaj ;)
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 20-04-2016 o 21:46

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów
    U siebie wymieniałem 1,5 roku temu mam założoną BENSON z zielonym i grzaniem wycieraczek paskiem pasek miałem też w orginale z wymianą zapłaciłem 500zł i sprawuje sie bd żadnych rys (podszybie nowe+uszczelka )

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    dla potomności wrzuciłem w instrukcję jak kupić "oryginalną" szybę za nieduże pieniądze (2x taniej niż w hurtowni z częściami i 3-4x taniej niż w ASO) :)

Podobne wątki

  1. Jaką wersję silnikową E-65 wybrać...???
    Przez Urbaś w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-09-2017, 00:06
  2. [skrzynia] Jaką skrzynię wybrać?
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 11:54
  3. Jaką E32 wybrać ?
    Przez BOSS302 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 08:38
  4. Jaką E38 wybrać?
    Przez Qbek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-05-2007, 15:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •