Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: e38 Świst przednia szyba

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP

    Post e38 Świst przednia szyba

    Witam od niedawna pojawił się u mnie dziwny świst podczas jazdy samochodem. Pojawia się on przy prędkości ok 80 km/h. Obawiam się, że szyba będzie musiała być jeszcze raz wklejona. Dodam, że ja szyby nie wymieniałem, przypuszczam, że jest ona oryginalna, brak widocznych śladów aby ktoś coś przy niej montował, podszybie nie jest w najgorszym stanie, minimalne ubytki po stronie pasażera a świst dobiega od strony kierowcy. Jak umyję auto i jest jeszcze trochę mokre ten świst pojawia się dopiero przy wyższej prędkości. Nagrałem mp3 abyście obsłuchali temat. http://chomikuj.pl/janusrulez/swist,...308.mp3(audio) Górna uszczelka jest w bardzo dobrym stanie. Jakie są wasze typy co może być nie tak

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    http://www.meeknet.co.uk/e38/BMW_E38...Wind_Noise.htm

    taśma klejąca szeroka, zakleić wszystkie podjerzane miejsca i jechać,
    po kawałku odklejać aż zacznie szumieć :)
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Szyberdach tak okleiłem i nic to nie dało bo uważałem go za głównego winowajcę, dzisaj pobawię się z resztą, miejmy nadzieję że to pomoże

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post

    Ja właśnie wczoraj wymieniałem uszczelkę przedniej szyby z takiego samego powodu. Sprawa lekka i przyjemna, a zarazem przyjazna portfelowi. Zwłaszcza jeżeli popatrzymy na efekt :) Błoga cisza.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Cytat Zamieszczone przez ghrh Zobacz posta
    Ja właśnie wczoraj wymieniałem uszczelkę przedniej szyby z takiego samego powodu. Sprawa lekka i przyjemna, a zarazem przyjazna portfelowi. Zwłaszcza jeżeli popatrzymy na efekt :) Błoga cisza.
    Powiedz mi kilka rzeczy
    1) Czy miałeś taki sam odgłos?
    2) Rozumię, że piszesz o tej uszczelce na samej górze przy dachu?
    3) Konieczne jest przy wymianie wycięcie i ponowne wklejenie szyby?

    Najgorsze jest to że okleiłem szybę taśmą malarską po obwodzie szyby i nic, dodatkowo szyberdach i ten plsatik na masce co jest (na nim są spryskiwacze szyb) świst nadal jest, nie wiem co może być jeszcze. Już się sąsiedzi dziwnie na mnie patrzą, że tak oklejonym autem jeżdze.

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Swist od przedniej szyby w E38 spowodowany jest wymiana/wklejeniem szyby bez ori podkladek dystansowych (nieogarnieci szybiarze cisna kit ze daja wiecej kleju ale i tak efekt jest zawsze ten sam)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Rozmawiałem dzisiaj z kolegą z podstawówki, który pracuje od daaawna w firmie zajmującej się montażem szyb i powiedział, że szyba nie była wcześniej wyjmowana jest oryginalna, jednak nieszczelność jest jest pod podszybiem, woda gdzieś musiała się tam dostać, umówiony jestem u niego na prywatną wizytę we wtorek, mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany.

    BOSS powiedz mi o jakiej podkładce dystansowej mówisz chodzi Ci o element nr 4 http://www.realoem.com/bmw/pl/showpa...diagId=51_2124 .Bo aż tak dokładnie z nim nie rozmawiałem coś tam mówił, że musi zamówić ale nie pamiętam co dokładnie. Generalnie ten znajomy jest dobrym fachowcem i doświadczenie ma ponad 15 letnie w temacie wymiany szyb

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Generalnie bez tych klamotów z dwóch zdjęć nie podchodź do zabawy bo nie ma sensu.


  9. #9
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez janus Zobacz posta
    Rozmawiałem dzisiaj z kolegą z podstawówki, który pracuje od daaawna w firmie zajmującej się montażem szyb i powiedział, że szyba nie była wcześniej wyjmowana jest oryginalna, jednak nieszczelność jest jest pod podszybiem, woda gdzieś musiała się tam dostać, umówiony jestem u niego na prywatną wizytę we wtorek, mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany.

    BOSS powiedz mi o jakiej podkładce dystansowej mówisz chodzi Ci o element nr 4 http://www.realoem.com/bmw/pl/showpa...diagId=51_2124 .Bo aż tak dokładnie z nim nie rozmawiałem coś tam mówił, że musi zamówić ale nie pamiętam co dokładnie. Generalnie ten znajomy jest dobrym fachowcem i doświadczenie ma ponad 15 letnie w temacie wymiany szyb
    51311925433


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  10. #10
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Generalnie bez tych klamotów z dwóch zdjęć nie podchodź do zabawy bo nie ma sensu.


    Podaj od razu numery części dla potomnych :)

Podobne wątki

  1. Przednia szyba...
    Przez Alcoholic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 19:29
  2. szyba przednia
    Przez sebobass w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 17:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •