Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [ elektryka] kolejny problem z elektryka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice

    [ elektryka] kolejny problem z elektryka

    Witam kolegów, miałem ostatnio dziwna sytuacje z autkiem, ale może zacznę od początku. Pojechałem na spotkanie zostawiłem auto pod domem gospodarzy. Cały dzień padał deszcz (auto jest garażowane). Po około 2 godzinach wyszedłem (autko bezpośrednio przed wyjazdem wyciągnąłem z garażu, czyli jakaś godzinę wczesnej) po coś tam z autka zastałem dziwna sytuacje:
    1. zaświecone było oświetlenie kabiny, cała deska rozdzielcza(zegary, radio, nawiew) oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Auto było jednak zamknięte.
    Podszedłem do auta, poruszałem włącznikiem świateł, normalnie się zapalały i gasły, ale deska świeciła dalej i przy otwartych drzwiach pokazywał se komunikat przypominający o zgaszeniu świateł. Ruszałem przełącznikiem świateł w kabinie ale nie dało się ich wyłączyć. Odpaliłem auto bez problemu ale dalej wszystko świeciło. Niestety musiałem wracać na spotkanie, wiec zamknąłem auto i poszedłem. Z okna obserwowałem co jakiś czas co się dzieje to widziałem ze co jakiś czas gasły światła z tablicy i deska rozdzielcza, natomiast w kabinie świeciło się bez zmian. Po skończonym spotkaniu odpaliłem auto to nagle wszystko zgasło.
    -działały światła przednie ( bez prawego postoju)
    -zgasło oświetlenie kabiny ( przełącznik nie reagował)
    -zgasła deska rozdzielcza (zegary, rado, nawiew)
    -zgasła tablica rejestracyjna
    -zgasła prawa tylna lampa (działał tylko kierunkowskaz)
    Komputer nie sygnalizował żadnego błędu.
    Na drugi dzień o świcie okazało się ze spalony jest bezpiecznik prawego tylnego postoju, kiedy go wymieniłem włączyła się:
    -prawa tylna lampa
    -prawy przedni postój
    -oświetlenie deski.
    W dalszym ciągu nie działa oświetlenie kabiny a na komputerze pokazuje się komunikat o otwartej klapie bagażnika. Jak usunąć do końca te usterki i na co zwrócić uwagę alby się nie powtórzyły? Z góry dziękuje za wskazówki. Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    Sprawdz jak wygladaja moduly, bezpieczniki po stronie kierowcy, jesli sa mokre masz winowacje, jesli nie to odkrec schowek kierowcy i za nim jest masa kabli i wtyczek i tam prawdopodobie dostala sie woda i zwarla jakies przewody.
    <<STOS>>

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    a jak pozbyć się komunikatu o otwartej klapie bagażnika. która ciągle miga słychać dźwięk, który mnie drażni z częstotliwością kilku razy na minute

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez orson
    a jak pozbyć się komunikatu o otwartej klapie bagażnika. która ciągle miga słychać dźwięk, który mnie drażni z częstotliwością kilku razy na minute
    Albo masz uszkodzony switch w bagazniku (info o otwartej klapie), albo masz popalone bezpieczniki pod kanapa z lewej strony. sprawdz je wszystkie po kolei

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Kurde te samochody czasem mnie zadziwiają. Pokażcie mi inny żeby takie cuda wyczyniał.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    znalazłem przepalony bezpiecznik od prawego tylnego światła postojowego i wszystko wróciło do normy za wyjatekiem oświetlenia kabiny i alarmu o otwartym bagazniku.
    Sprawdziłem żarówki w środku i w bagazniku ale nie umiem znaleźć powodu czemu nie ma oświetlenia. Gdzie szukać moze jakichś innych bezpieczników, oraz w jakis sposób mam sie dostać do tych pod kanapa, przy okazji prosze zdradźcie mi tajemnice jak dostać sie do akumulatora:D

  7. #7
    jak wyrwiesz siedzisko kanapy to na 100% zobaczysz po prawej stronie akku. Pod czarnym plastikiem

    po lewej stronie jest jeszcze GM, modul przekaznikowy i bezpieczniki wnetrza. Tam poszukaj przepalonych. Tez jest kilka pod plastikiem pod "tylkiem" pasazera lewy tyl ;)

    Wyszarpnij siedzisko kanapy tylnej, a ujrzysz jeszcze troche skarbow ;D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    mówisz szroać, myślalem że są tam jakies sprytne zatrzaski. Ale bez problemu się poszarpie z tym, dzięki za wskazówki. Dam znac jak ogarne temat.
    Co do tego komunikatu o bagażniku to też może być bezpiecznik pod kanapa tak? tak przynajmniej zrozumiałem:)

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez orson
    ...co do tego komunikatu o bagażniku to też może być bezpiecznik pod kanapa tak? tak przynajmniej zrozumiałem:)
    Dokladnie tak

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    "wyrwałem" szczęśliwie kanapę znalazłem felerny bezpiecznik, wymieniłem i wszystko hula:)
    dziękuje za pomoc:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •