Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] zawór zwrotny paliwa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW

    [mechanika] zawór zwrotny paliwa

    witam!!!!!
    panowie wczoraj bylem pod autem i zobaczyłem że mam skorodowany jeden przewód i idąc po tropie zauważyłem że idzie on do powrotu z listwy wtrysków .powiedzcie panowie jaki wpływ ma to na prace silnika ,jego spalanie itd.tak jak sprawdzałem to na razie jest on zapchany syfem i nic nie przecieka

  2. #2
    ma duży wpływ na pracę gdyż zbyt duże ciśnienie w listwie wtryskowej bez możliwości ujścia na przewód powrotny może spowodować rozszczelnienie wtryskiwaczy (zaczną lać) i silnik bedzie zalewany paliwem i automatycznie spalanie idzie w górę

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    czyli chmura za mną to też efekt tej usterki? jak stoje na światłach to nieżle wali biała para ?.

  4. #4
    jeżeli masz gaz to nie. Prawie każda na gazie w wilgotne dni takie jak teraz to strasznie dymią na biało (taki obłok pary wodnej) :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    niestety nie mam gazu ale sie przymierzam pomału. na razie czytam opinie o gazie . wiem ze sekwencja jest najlepsza ale tez wiem ze mozna tez zwykłą założyć i tez bedzie chodzic całkiem dobrze i bez wystrzałów tylko trzeba wiedzieć jak ją założyć.puki co musze naprawić tą usterke to spalanie mi troche spadnie bo na razie to 19lit mi w miescie pali na krótkich strzałach dom praca,praca dom i jakiś sklep.tak se myśle ze o 3litry spadnie co nie?

  6. #6
    faktycznie troche dużo pali :( mi na 2gen gazu (blos) bierze 16-18l gazu w mieście. Na trasie udało mi sie przy stałej prędkości 120km/h że spaliła 10,5l :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    ile Tobie pali??? 19 litrów i chcesz mniej??? ja po Wrocławiu mam 22-23 litry ale też na krótkich trasach i w korku. Co do tej pary to też mam i na benzynie i na gazie. Przy tej wielkości silnika musi para iść w szczególności że mam sprawne póki co katalizatory. A jak wiesz katalizatory skraplają duże ilości wody.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    no panowie ,skoro powrót jest zapchany to po naprawie musi spalić mniej i tak myśle ze gdzieś o 3litry

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •