Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Pęknięty Halogen (Diesel)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    32
    BMW
    E38 730D 99r
    Skąd
    Legnica

    Post Pęknięty Halogen (Diesel)

    Witam

    Niedawno pękł mi lewy halogen w mojej 7... Nie mam pojęcia kiedy to sie stało, czy to ktoś miły mi go załatwił czy po prostu czysty przypadek, ale patrząc na to szkło to byle kamyczek by go nie załatwił, bo jest grube. Generalnie troche sie już naczytałem o tym i jedni mowią zeby kupować cały halogen, inni znowu ze wystarczy wkleic nowe szkło, za to znowu Ci pierwsi krzyczą, ze szklo i tak znów pęknie... Więc chciałbym sie dowiedziec co polecacie?
    http://allegro.pl/bmw-e38-7-od-1995-...937259568.html
    Taki zamiennik depo?? Oczywiscie domyślam sie, że tansze zamienniki to badziewie straszne i nie ma po co pchac w to kasy...
    Lub takie coś
    http://allegro.pl/bmw-7-e38-94-01-sz...017262504.html

    Proszę o pomoc :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    51
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez regi1 Zobacz posta
    Witam

    Niedawno pękł mi lewy halogen w mojej 7... Nie mam pojęcia kiedy to sie stało, czy to ktoś miły mi go załatwił czy po prostu czysty przypadek, ale patrząc na to szkło to byle kamyczek by go nie załatwił, bo jest grube. Generalnie troche sie już naczytałem o tym i jedni mowią zeby kupować cały halogen, inni znowu ze wystarczy wkleic nowe szkło, za to znowu Ci pierwsi krzyczą, ze szklo i tak znów pęknie... Więc chciałbym sie dowiedziec co polecacie?
    http://allegro.pl/bmw-e38-7-od-1995-...937259568.html
    Taki zamiennik depo?? Oczywiscie domyślam sie, że tansze zamienniki to badziewie straszne i nie ma po co pchac w to kasy...
    Lub takie coś
    http://allegro.pl/bmw-7-e38-94-01-sz...017262504.html

    Proszę o pomoc :)
    Jeżeli już to wymień obydwie lampy żeby nie było różnicy. Cena nowego halogenu w ASO to ca. 580 zł/sztukę. Wydaje mi się że te zamienniki DEPO po 150 zł/sztukę powinny być dobrej jakości. Jak chcesz rzeźbić i wymieniać samo szkło to nigdy nie masz pewności czy nie będą parowały...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Yacek
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    202
    BMW
    E38 730D 10/1999
    Skąd
    Warszawa
    ja wklejałem szkło takie jak w linku.... 30 min roboty, troszke trzeba podpilowac ten czarny plastik w halogenie ale spokojnie da sie spasowac. czarny silikon akwarystyczny i trzyma super, 100% szczelnosci :-)
    E38 730D 10/1999 ORIENTBLAU Niestety nie jestem milionerem gazownikiem, jeżdżę dieslem...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Mi też kiedyś wyleciał halogen (przy hamowaniu) i klosz mi się zbił, miałem podobny dylemat. Kupiłem klosz wkleiłem go na silikon, na chwilę obecną jest spokój. Moim zdaniem kup klosz wklej go zobaczysz czy ci będzie parować jak będzie parował halogen to sobie kupisz nowy halogen. Przyłóż się do klejenia i będzie dobrze.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Też wymieniałem klosze, moje były całe tylko miały odpryski z kamyczków, stare rozbijałem młotkiek, potem trzeba wygrzebać resztki starego szkła i kleju z rowków, dłonie całe pocięte, szkło twarde, roboty bardzo dużo jeśli stare szkło dobrzse trzyma.
    Nowe wkleiłem na czarnym silikonie, trzyma dobrze i nie paruje, ale idealnie nie przylegało, i w jednym musiałem podpiłować wkład czarny. To że nie przylegało idealnie to nie problem bo czarny silikon zamaskował wszystko.


    Ponoć te DEPO nie są złe i jest dobrym zamiennikiem i jak ktoś lubi oryginał to napis depo przeszkadza.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    32
    BMW
    E38 730D 99r
    Skąd
    Legnica
    Wczesniej nie zwróciłem na to uwagi, ale dzis sie przyjrzałem tym halogenom, sa one marki carello, z tego co widze po internecie to tanie nie są, ale czy nie powinny byc firmy hella jak juz orginał?
    Teraz jak już wymieniać szkło to wypadałoby w obu, racja? ;/

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Carello szedł na pierwszy montaż,

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    32
    BMW
    E38 730D 99r
    Skąd
    Legnica
    O no to teraz serce zabolało, skoro miałem orginał orginałów i poszło w mak :(

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    32
    BMW
    E38 730D 99r
    Skąd
    Legnica
    Panowie wszytko juz mam, halogen wyjety i wyczyszczony, ale ten plastik który jest wewnątrz lampy nie pasuje do szkła... Nie mieści sie w nim... Sam klosz do lampy pasuje...

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    musisz go przyciąć

Podobne wątki

  1. Sprzedam halogen do bmw e38 prawy diesel
    Przez rafal24bn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 14:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •