Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: M30B30 Dziwny przypadek.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno

    Unhappy M30B30 Dziwny przypadek.

    Witam, zakładam drugi temat, ponieważ w poprzednim zrobił się lekki bałagan, dotyczył czego innego itd. Postaram się uporządkować ten jakoś z sensem, bo sam nie umiem zrozumieć co się dzieje z moim autem.

    Silnik M30B30, grudzień 1987, manual, przepustnica zwykła bez EML.

    1. Silnik zgasł podczas jazdy, rano, po przejechaniu 300 metrów, na benzynie.
    2. Nie uruchamiała się pompa paliwa, wymieniłem na nową.
    3. Stara pompa okazała się być sprawna, po podłączeniu pod prostownik pompuje.
    4. Nowa pompa w aucie też nie działała. Dopiero po zmostkowaniu pinów 87 i 30 pod pomarańczowym przekaźnikiem pompa ruszała.

    Co zostało zrobione:

    1. Wymieniona pompa na nową.
    2. Podmieniony czujnik położenia wału, mierzony omomierzem, opór powyżej 500ohm.
    3. Posprawdzane wszystkie przekaźniki i bezpieczniki.
    4. Podmieniony ECU,
    5. Podmieniony przepływomierz,
    6. Podmieniony czujnik temperatury silnika,
    7. Podmieniane zegary,
    8. Wyczyszczony PLUS i MINUS na cewce wysokiego napięcia,
    9. Wszystkie wtyczki wypięte i potraktowane kontaktem i cienkim papierem ściernym (400)


    Dziś byłem na szrocie i kupiłem:

    1. Pięć przekaźników pompy paliwa (pomarańcz),
    2. Pięć przekaźników ECU (biel),

    Przekaźniki sprawdzałem pod napięciem, klikają, sprawne.

    Objawy po tych wszystkich zabiegach są takie:

    1. Próbuję odpalić samochód, kręci mocno (akumulator sprawny), ale nie chce zapalić. Co kilkadziesiąt sekund załapie na ułamek sekundy i to wszystko.
    2. Wyciągam pomarańczowy przekaźnik od pompy paliwa, próbuję odpalić i auto odpala.
    3. Teraz dwie opcje - jeśli nie włożę przekaźnika to auto gaśnie po jakimś czasie, jak włożę to działa normalnie, można jeździć.
    4. Gaszę samochód.
    5. Próbuję odpalić za 20 minut i już znowu auto nie odpala. Jak wyjmę przekaźnik to odpali.

    Dziwnym objawem dla mnie było dziś to, że kilka razy po odpaleniu auto trzymało równe 2000obrotów i nie chciało zejść poniżej. Kiedy lekko trąciłem przepustnicę to za którymś razem (2 minuty prób) obroty spadały na prawidłowe. W momencie takiego przycięcia się obrotów postanowiłem zgasić i spróbować zdiagnozować. Myślałem, że przepływka lub przepustnica się zacinają. Rozebrany cały dolot i niestety nic nie jest zacięte. Przepustnica została dokładnie umyta i wyczyszczona. Wszystko poskładałem do kupy - obroty po odpaleniu około 1100, po dwóch minutach zeszły na 700-800.

    Kopułka, palec i przewody dobrej klasy wymienione niedawno, na pewno w tym roku. Ściągałem kopułkę jest w super stanie.

    Proszę o rady bo już sam naprawdę nie wiem o co tu chodzi. Co może mi robić taki bałagan? Jakie są objawy uszkodzonego czujnika położenia przepustnicy?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    78
    BMW
    E32 M30B35 4HP22EH
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Blog
    3
    Podczas krecenia rozrusznikiem bez wyciagniecia przekaznika od pompy paliwa, z wydechu czuc benzyne?
    Bo objawowo, wyglada to tak, ze silnik dostaje ogromne dawki paliwa przez co nie moze odpalic. Wypięcie przekaznika pompy, powoduje zatrzymanie dostarczania paliwa, silnik odpala i wypala to wszystko co ma w kolektorze ssacym, wpuecie spowoduje bardzo bogate spalanie, ktorego obc nie wykaze.
    Wysokie obroty, spiwodowane sa proba regulacji obnizenia dawki paliwa, bo jest zbyt bogata co "widzi" lambda, i nakazuje komputerowi dac wiecej powietrza, w skutek czego obroty ida w gore.
    Pierwsze co bym sprawdzil, to regulator cisnienia paliwa, czy nie wali paliwa w kolektor poprzez przewod podcisnienia, a nastepnie sprawdzenie wtryskow czy sa szczelne

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Co do zapachu benzyny z wydechu muszę sprawdzić. Podczas odpalania teraz po usterce czasami lekko zakopci, ale to tylko przy starcie, myślę że przepala dużą ilość paliwa nalanego na tłoki.

    Regulator sprawdzam w następujący sposób. Ściągam ten cienki górny wąż który wchodzi w kolektor dolotowy. Nie ma nawet kropli paliwa. Ten dolny wąż, grubszy, powinien mieć w sobie paliwo?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez jacek44 Zobacz posta
    Regulator sprawdzam w następujący sposób. Ściągam ten cienki górny wąż który wchodzi w kolektor dolotowy. Nie ma nawet kropli paliwa. Ten dolny wąż, grubszy, powinien mieć w sobie paliwo?
    Na zapalonym mam rozumieć? Ten drugi grubszy jest do powrotu paliwa

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Tak. Na pracującym silniku ściągam ten wężyk i tam nie leci paliwo. Wężyk zasysa powietrze.


    Śmierdzi paliwem bardzo. Jeszcze teraz przyszedł taki objaw, że jak chciałem się przejechać to na benzynie strasznie trzęsie budą powyżej 2000 obrotów. Auto od tych obrotów nie przyspiesza prawie, stoi w miejscu. Odpinałem przepływke i może komputer potrzebuje resetu, właśnie go robię... Aha, znowu trzymało 2000 obrotów.

    Nad wtryskami jest taka plastikowa rynienka, w niej dużo kabli. Czy wtyczka wtryskiwacza to jest integralna część tej rynienki? Mi to tam trochę szczerze mówiąc luźno siedzi na 6 i 5 wtrysku. Może te dwa wtryski nie działają?
    Ostatnio edytowane przez jacek44 ; 02-04-2016 o 16:13

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    78
    BMW
    E32 M30B35 4HP22EH
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Blog
    3
    Jesli cylindry by Ci nie pracowaly wcale, czul i slyszal bys ze silnik nie pracuje rowno, mimo, ze pracuje ociężale. Rynienka o ktorej mowisz, moze byc listwa wiazki przewodow, i mozna ja otworzyc, jest plastikowa, na zatrzaski.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    No i po otwarciu tej plastikowej listwy zobaczyłem co następuje:

    1. Wtyczki od wtrysków są troche podobne jak ta wtyczka od czarnego czujnika temp. na obudowie termostatu, czy takie same?
    2. Żadna z wtyczek wtryskiwacza nie ma tego metalowego drucika/zabezpieczenia, tylko jest po prostu wciskany. Tak ma być czy komuś się nie chciało dobrze złożyć?
    3. Poruszałem wtyczką czujnika przepustnicy (TPS) i samochód zszedł z obrotów. Poruszałem znowu i wszedł na obroty około 2000. Ściągnąłem izolację i te trzy przewody były w bardzo kiepskim stanie, dziury w koszulkach, jeden ukruszony przy pinie/konektorze.

    Jutro zajmę się polutowanie wtyczki do TPS.

    Pytanie odnośnie przepustnicy - w pełni zamknięta przepustnica powinna delikatnie przepuszczać światło kiedy się spojrzy przez nią na słońce, czy zupełnie nie? U mnie niby się ona zamyka, ale jak spojrze pod słońce to jednak delikatnie przebija. Szczelina mniejsza niż grubość kartki papieru.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Auto pojechało dziś o własnych siłach do serwisu cieszącego się dużą renomą. Elektryk z którym rozmawiałem strasznie marudził, że to dużo pracy jak raz usterka jest a zaraz jej nie ma, że lepiej przyholować jak nie odpala. Pomyślałem, że ma rację. Wsiadam do auta, chcę odpalić - lipa. Kręci ale nawet nie zagada (10 minut temu przyjechałem nim 9 kilometrów :D ). Auto zostało więc w serwisie, ma być podłączone pod komputer, jakaś live data czy coś i będą mierzyć i sprawdzać gdzie i co się dzieje.

    Aha - np dwa dni temu auto odpalało od strzała czy ciepłe czy zimne. Teraz nagle mu się odwidziało i dziś rano nie chciało odpalić wcale. Po walce półgodzinnej zagadało i dojechało do warsztatu. Kilka razy odpaliło. Po 10 minutach już niestety nie.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Klikers
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    34
    BMW
    E32 730i R6 1989
    Skąd
    Chrzanów / Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez jacek44 Zobacz posta
    Tak. Na pracującym silniku ściągam ten wężyk i tam nie leci paliwo. Wężyk zasysa powietrze.


    Śmierdzi paliwem bardzo. Jeszcze teraz przyszedł taki objaw, że jak chciałem się przejechać to na benzynie strasznie trzęsie budą powyżej 2000 obrotów. Auto od tych obrotów nie przyspiesza prawie, stoi w miejscu. Odpinałem przepływke i może komputer potrzebuje resetu, właśnie go robię... Aha, znowu trzymało 2000 obrotów.

    Nad wtryskami jest taka plastikowa rynienka, w niej dużo kabli. Czy wtyczka wtryskiwacza to jest integralna część tej rynienki? Mi to tam trochę szczerze mówiąc luźno siedzi na 6 i 5 wtrysku. Może te dwa wtryski nie działają?
    Jeśli dobrze rozumiem z tego co piszesz z regulatora przewodem powrotnym nie leci paliwo a to by oznaczało, że regulator nie otwiera się przy 3 barach i na listwie jest takie ciśnienie jakie da pompa. Pompę wymieniałeś więc zakładam, że daje ciśnienie powyżej 3 barów.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Zdiagnozowali podobno czujnik położenia wału, ale nie są pewni... Jakiej firmy najlepiej kupić?
    Ostatnio edytowane przez jacek44 ; 07-04-2016 o 21:16

Podobne wątki

  1. Dziwny przypadek
    Przez Gancza w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 19:09
  2. Głowica dziwny przypadek
    Przez SIWEK30283 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 06:31
  3. Dziwny przypadek
    Przez przemo9999 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-09-2009, 09:10
  4. dziwny przypadek z obrotami
    Przez lewy011 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-04-2009, 20:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •